П'ятниця
05 черв., 2020
завантаження...

Знахарство, травництво, цілительство


Народна медицина українців

Ще від часів Трипілля наш народ ефективно застосовує знахарство (народну медицину), зільництво (фітоетнологія), ладування (цілительство) у лікуванні і загоюванні тих чи інших ран, хвороб - душевних та фізичних. Сам термін "знахар" походить від слова - знати, відати, тобто розуміти. Знахарство - це відання про Людину і Природу, тому не слід тут шукати чогось незвичайного, дивного або фантастичного. Наші предки жили в гармонії з природою, а тому володіли глибокими знаннями про її лікувальні, цілющі, чудодійні властивості. Сьогодні багато чого забуто, а справжніх знахарів майже немає. Проте, методи оздоровлення, як і сама Природа - завжди з нами. І ми можемо їх практикувати щодня.  Це - парк де ми гуляємо, це - город з овочами, це - сад з фруктами, це - квіти що ростуть поряд, це Сонце - яке завжди нам світить. Щоб бути завжди здоровими і щасливими достатньо правильно харчуватися, займатися спортом і працювати, любити себе та оточуючий світ, шанувати матінку природу. У даному розділі готуватимемо корисні поради і рецепти, мудрість, яку нам залишили прапращури. А вона у нас своя, і нічим не гірша за тибетську, індійську, тайську чи іншу медицини. І запам'ятайте: немає невиліковних хвороб. Є хвороби, які ми не знаємо як вилікувати. Також ми не відмовляємо вас від офіційної медицини, а лише закликаємо вчитися піклуватись про своє здоров'я. Пам'ятайте: ваше здоров'я - у ваших руках, і належить тільки вам!


Як вилікувати геморой народними засобами в домашніх умовах?

Рейтинг 2.8 з 5. Голосів: 44

likuemo-gemoroy

Привіт! З Вами знову дідусь-травник. Сьогодні я розповім як вилікувати швидко геморой природолікуванням. Багатьом дошкуляє цей біль та свербіж, який ускладнює роботу та відпочинок людини. Мені він дошкуляв теж. На щастя, є дуже багато цілющих трав, котрі допоможуть усунути геморой за кілька тижнів і забути про нього. Детальніше як це зробити читайте у моїй статті. 

Детальніше...

92675
 

Як позбутися гастриту в домашніх умовах

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 16

jak-likuvaty-gastryt

ЦІ рецепти боротьби з гастритом є 100% дієвими. Тому що вони є натуральними і природніми та не потребують дорогих лікарських препаратів. Людина, яка розуміється у біології легко засвоїть ці поради. Ознайомившись з прийомами самолікування, Ви зможете у домашніх умовах без проблем вилікувати ранню стадію гастриту за 1-3 місяця. Природа - наша мати, лікує будь-які хвороби, досить тільки пам'ятати про це і частіше звертатися до неї за допомогою.  

Детальніше...

35775
 

Як вилікувати діабет народними методами?

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 14

yak-vylikuvaty-diabet

Цукровий діабет - це захворювання ендокринної природи, викликане абсолютним або відносним недоліком гормону підшлункової залози інсуліну. В результаті дефіциту інсуліну порушується метаболізм глюкози, і замість того, щоб засвоюватися клітинами організму, вона починає накопичуватися в крові. Тим часом тканини у відсутності глюкози відчувають енергетичний голод, і через деякий час починають гинути. Цей неухильно прогресуючий процес призводить, в кінцевому рахунку, до пошкодження всіх систем організму і порушення їх функції. Цукровий діабет дуже поширений, особливо в розвинених країнах, і виявляється у кожної п'ятої людини середнього віку.

Детальніше...

20616
 

Як позбутися щурів та мишей з допомогою трав

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 12

yak-pozbutysya-myshey-narodnymy-zasobamy

Не всі знають, що щурі та миші дуже чутливі до запахів. Є трави, які є природними помічниками у боротьбі з гризунами та допоможуть захистити ваше житло і зібраний урожай від гризунів.

Детальніше...

15605
 

Книжкова підбірка травників, зільників, лікарських збірників і порадників

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 5

zilnyky-i-travnyky

Репертуар давньоруської книги не обмежувався книгами релігійного змісту. Поширення мали книги енциклопедичного (довідкового) змісту, з лікувальної справи. Останні на Русі мали різні назви: «зільники», «травники», «врачебники». Найдавніша назва для рукописних книг такого типу – «зільник». При цьому слово «зілля» мало набагато ширше поняття, ніж в пізніший час (лікувальні трави). Це слово використовувалося для означення усіх лікувальних засобів: власне цілющих трав, камфори, ртуті, сірки, тощо. За відсутності в той час на Русі професійної медичної освіти, травники (врачебники, фармакопеї) були єдиним джерелом лікарських знань. Вони містили відомості про лікарські засоби та способи їх використання для лікування хвороб. 

Детальніше...

11793
 

Поліські замовляння

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

poliski-zamovlyannya

Народна медицина як галузь традиційної культури пов‘язана не тільки з раціональними, а й з ірраціональними народними знаннями, з обрядовим фольклором. Власне, у неподільності раціонального та ірраціонального і виявляє себе специфіка народної медичної практики. Замовляння є важливим компонентом психотерапевтичних народних методик, що передбачають лікування словом. Водночас безсумнівно й те, що цей жанр фольклору ввібрав у себе багато давніх міфів та магічних уявлень.

Детальніше...

10451
 

Народне лікування облисіння

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 10

narodne-likuvannya-oblysinnya

Задовго до появи сучасної медицини для лікування різних хвороб люди користувалися засобами народної медицини. Зрозуміло, прихильники офіційної медицини з недовірою ставляться до народного лікування, яке, на їхню думку, прирівнюється до самолікування, що лікарями ніколи не схвалювалося.

Детальніше...

8750
 

Чорнобривці - здатні замінити дорогі таблетки, мазі і шампуні

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 6

Помічні та цілющі чорнобриці

На столі травознавиці Олени Грась з Луцька — чимала купка чорнобривців. Їх вона ретельно перебирає: "Ці красиві й ароматні квіти — неймовірний делікатес та ліки проти багатьох хвороб, — каже жінка. — Ще моя бабуся, як тільки у когось із сім'ї починав боліти живіт, діставала з вузлика сухоцвіт і, кинувши один у склянку, заливала окропом, додавала трішечки заварки чорного чаю. Накривши, чекала кілька хвилин, доки чай настоїться, а тоді проціджувала і давала випити. Біль у шлунку наче рукою знімало, хоча бабуся опісля ще кілька днів поїла хворого таким чаєм. 

Детальніше...

8176
 

Цілюща трава любисток

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3

lubystok-trava-liky

Традиційна народна медицина виникла в глибоку давнину і створила величезний арсенал лікувальних засобів. Упродовж віків вона була основним видом лікування широкого загалу, оскільки фахова медична допомога почала надходити до українського села лише з другої половини дев'ятнадцятого століття. Переважну частину захворювань українці визначали за симптомами, що зумовило своєрідні місцеві назви хвороб. Так, запалення легенів чи дихальних шляхів називали застудою; шлунково-кишкові захворювання - бабицями; очні - трахомою, більмом.

Детальніше...

7975
 

Як швидко схуднути та позбутися зайвої ваги в домашніх умовах?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 4

yak-poboroty-zayvu-vagu

Стрункість фігури і краса є головним показником Вашого здоров’я. Наші предки ніколи не мали проблем із зайвою вагою. Перш за все, цьому сприяла збалансованість сну та їжі, а також постійне фізичне навантаження, праця, чистота навколишнього середовища. Але все ж є певні секрети, засновані на натуральних продуктах, які дозволяють підтримувати струнку та красиву фігуру. І ми про них у цій статті поговоримо.

Детальніше...

7006
 

18 народних рецептів для покращення імунітету

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 7
Напій з шипшини для імунітету

У зимовий час більшість людей відчувають занепад сил. Бракує сонця і вітамінів, весь час хочеться спати. Щоб уникнути цих неприємних симптомів, почніть зміцнювати свій імунітет. Вже скоро ви помітите, що світ заграв новими фарбами! 

Детальніше...

6157
 

Користь пророщених злаків

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

proroscheni-zlaky

Про користь пророщених злаків людство знало давно. Гіппократ, індійські йоги і навіть наші предки в стародавній Русі вживали ці зерна в їжу (готували каші, киселі, додавали в супи, настоювали кваси, варили пиво). Годяться для цього практично всі види культур, які присутні в раціоні харчування людини: пшениця, жито, ячмінь, всі види бобових, насіння соняшнику, арахіс.

Детальніше...

5859
 

Цілющі властивості квашеної капусти

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 5
Квашена капуста

Про цілющі властивості квашеної капусти говорити і писати можна багато і довго, розхвалюючи її “вітамінізованість” (до речі для замітки, в ній міститься більше вітаміну С, ніж в горезвісних цитрусових) та наявність у ній корисної клітковини, і її низькокалорійністю … Коли в холодну пору року оптимістично похрускує капустка – кращий засіб від депресії та грипу! І ще у квашеної капусти є одна дивна властивість: вона дуже швидко закінчується!

Детальніше...

5352
 

Ладування - зцілення душі та тіла

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

laduvannya-zcilennya

Ладування — це приведення організму, його енергетичної структури до Ладу. Український звичай — основа ладування, правила життя українців, що існують здавна. Українські традиції та традиційність як вияви звичаю та природовідповідної (екологічної) поведінки, що виявляється у святкуванні, господарюванні, харчуванні, оздоровленні, лікуванні та ін.

Детальніше...

5203
 

Флора і фауна в традиції українців

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

flora-i-fauna-v-tradytsii-ukraintsiv

 

Детальніше...

4743
 

Вівці можуть лікувати

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

vivci-mozhut-likuvaty

Родина Бойчуків із Космача, що на Косівщині, започаткувала новий метод у народній медицині – лікування вівцями. Вони називають це овітерапією. Бойчуки планують зареєструвати «вівцелікування» офіційно, бо впевнені: споживання продуктів від цих тварин і просто споглядання за ними приносить багато користі, робить людей спокійнішими та позитивнішими.

Детальніше...

4608
 

Що пив козак Мамай?

Рейтинг 2.6 з 5. Голосів: 5

Так, що ж все-таки пив козак Мамай, якого ми знаємо з народних картих козацьких часів? Що він таке пив, що дарувало йому натхнення і постійну силу? Ні, це не алкоголь. Козак Мамай - не просто козак, а цілий витоковий образ, першопредок всього козацтва, не тільки європейського. Українські знахарі проаналізували усі можливі варіанти. Подаємо текст відомого українського фітоетнолога Євгена Товстухи для ознайомлення.

Детальніше...

4408
 

Грошове дерево здатне вилікувати вас від багатьох недуг

Рейтинг 2.5 з 5. Голосів: 4
iak pravilno formuvati groshove derevo-1316-1

Толстянка або грошове дерево — рослина, яка є вдома практично у кожного. Багатьох вона приваблює своїм зовнішнім виглядом, інші ж вірять у те, що вона здатна залучити гроші в будинок. Так чи інакше, толстянку можна також використовувати з користю для здоров'я. Адже її цілющі властивості допоможуть позбутися від безлічі недуг, адже вона має протизапальні, противірусні та бактерицидні властивості.

Детальніше...

4333
 

Одолінь-трава

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

odolin-trava

Одолінь-трава - водяна лілія, або, як її ще називали наші пращури, біле латаття. У старовину рекомендувалося рвати квітки латаття з лагідними словами, заткнувши вуха, в жодному разі не дозволялось зрізати його, так як при цьому стебло латаття нібито спливає кров'ю, а той, хто це зробить, буде бачити важкі, кошмарні сни. З кореневищем латаття в руках пастухи обходили поле, щоб при випасанні забезпечити худобу від зникнення.

Детальніше...

4260
 

Чим корисна горобина?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

gorobyna-znaharstvo

Ягоди горобини дуже популярні в народній медицині. Їх широко використовують при захворюваннях нирок і печінки, при недокрів`ї, цукровому діабеті, геморої, а також при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту. Плоди горобини мають сечогінну, потогінну, жовчогінну і кровоспинну дію.

Детальніше...

4175
 

Акацієвий напій

Рейтинг 2.8 з 5. Голосів: 5

akaciya-bila-znaharstvo

Акація біла (робінія звичайна) — Robinia pseudoa- cacia L. Родина бобові — Fabaceae (Leguminosae). Заготовляють для напою квітки акації білої на початку цвітіння. їх сушать або використову­ють свіжими. Зберігають у щільній тарі. Необхідно всі­ляко запобігати проникненню молі, яка робить квітки не придатними для переробки.

Детальніше...

3762
 

Коли та навіщо збирають березовий сік?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

berezovyi-sik-berezol

Вітаю! З вами знову дідусь-травник. Сьогодні був у березовому гаю - заклав дві банки на збирання соку. Я роблю це щорічно. Думаю, варто й вам, читачам, розповісти і нагадати чим та чому корисний березовий сік. Отже, березол або березовиця - се імунно-закріплюючий напій, який позитивно впливає абсолютно на весь організм людини. Користь березового соку доведена вченими, і більше того була помічена нашими предками ще тисячу років тому. І секрети лікування березовим соком передаються з покоління у покоління. Березовий сік має цілющий склад, адже береза ​​- одне з найбільш лікарських дерев України!

Детальніше...

3535
 

Васильковий напій

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

vasylkovyi-napiy

Васильки справжні — Ocimum basilicum L. Для напою заготовляють свіжі квітучі верхівки рослини. Традиційна медицина, давній рецепт приготування лікувального цілющого напою із трав.

Детальніше...

3126
 

5 українських зігріваючих напоїв

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

5-zigrivayuchyh-ukrainskyh-napoiv

Осінь вже остаточно оселилась на вулицях українських міст і принесла з собою перші похолодання. Тож час одягати теплі речі і діставати ковдри, аби зігрітись. Врятуватись від холоду допоможуть також гарячі напої, тож пропонуємо вам декілька українських традиційних рецептів, які точно зігріють та допоможуть врятуватись від простуди.

Детальніше...

2448
 

Чим корисний цикорій?

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 5
Цілющі властивості цикорію

Розчинний цикорій частенько можна зустріти на прилавках супермаркетів. Мало хто знає про цілющі властивості для нашого організму цього напою. Розчинний концентрат отримують за допомогою екстракції – спочатку з обсмаженого сухого кореня варять міцний "настій", а потім висушують його в спеціальних печах-субліматорах, отримуючи порошок, який ми купуємо в аптеках або звичайних магазинах.

Детальніше...

2178
 

Збір горіхів і ягід в Карпатах

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

sunycya

Ягоди і горіхи, які ростуть в Карпатах - це справжні ліки для нашого здоров'я. Сповнені цілющими вітамінами та мікроелементами, покращують роботу людського організму та самопочуття. Далі детальніше про цілющі дари природи Українських Карпат. 

Детальніше...

2092
 

Структурована вода

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

strukturovana-voda23

Вода – найважливіша хімічна сполука, що визначає можливість існування життя на Землі взагалі і людини зокрема. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, більш як 80% захворювань людини пов`язано з якістю питної води. 

Детальніше...

1900
 

10 причин полюбити персики

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3
55-1

Сезон персиків  у розпалі. Ці соковиті і солодкі фрукти допоможуть не тільки зарядитися вітамінами, позбавитися проблем з ШКТ, зміцнити імунітет, але і швидко схуднути.

Детальніше...

1705
 

20 продуктів, які збережуть красу волосся

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 3

volossya-produkty

Ви мали гарне густе волосся, та почали втрачати його? Нічого страшного. Здоров'я і краса волосся - в ваших руках!  Матінка Природа усе лікує. Ми продовжуємо цикл статей на У цій статті ми розкажемо які продукти варто додати у ваше меню, аби волосся повернуло собі колишню силу та красу.

Детальніше...

1683
 

Корисні властивості чаю

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3
Чаї

Чай - унікальний природний напій, який здатний не тільки принести смакове задоволення, але й поліпшити емоційне та фізичне здоров'я людини. З найдавніших часів чай ​​вважався лікувальним і вкрай корисним напоєм. Природне походження дозволяє йому увібрати в себе і енергію Сонця, і сили Землі.

Детальніше...

1210
 

Чим корисне кокосове молоко?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
Кокосове молоко

Вітання! Сьогодні на сніданок мій онук приніс мені кокосове молоко і запитав чи я знаю наскільки корисний цей напій. Я вирішив детально розповісти йому про кокосове молоко, а за одно підготувати цей короткий нарис. Думаю, буде корисно! Отож, почнемо.

Детальніше...

1068
 

Екстрасенсорика в народній медицині

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
ekstrasensoryka-narodna-medycyna

Приблизно на початку дев'яностих, у самий розпал напливу екстрасенсів, у Києві була захищена дисертація з цього питання. Суть дослідження зводилася до наступного. Молодий учений запросив в клініку цілий ряд, на той час відомих, екстрасенсів. Їм було запропоновано попрацювати з хворими. Хворого не попереджали, а навпаки, зав'язували очі та затикали вуха.

Детальніше...

927
 

Рецепти здоров'я від 104-літнього старця

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 32

retsepty-zdorovja-vid-104-litniogo-starcya

Пропонуємо вашій увазі поради довгожителя Андрія Ворона, мешканця Закарпаття, який прожив 104 роки. Його золоті поради, актуальні і в наш час, допоможуть зберегти здоров'я тіла і душі. Академік В. Білоног називає ці поради «свіжим струменем у сучасній дієтології, валеології, соціальній психології й людинознавстві». Тому пропонуємо читачам секрети вміло підібраного й перевіреного столітнім досвідом харчування Андрія Ворона.

Детальніше...

66333
 

Лікування методами народної медицини (заговори і рецепти)

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 7
Травництво

Народна медицина не випадково притягує все більше уваги, як із сторони спеціалістів (медиків, психологів, етнографів), так і всіх, кого цікавлять «нетрадиційні», (насправді традиційні), методи діагностики і лікування. Сконцентрований у народній медицині багатовіковий досвід, знання про суть людської природи, допомагають нам подивитися на себе з «забутої сторони», побачити у знахарстві не тільки містику, але й корисні ідеї.

Детальніше...

25334
 

Українські назви цілющих рослин в тлумаченні з санскриту

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 9

travnyki

Мало хто здогадується, що таке часто вживане слово як трава має кільктисячолітню історію. Здолавши шлях від Дніпра до Інду із нашими Предками-Аріями воно законсервувалося у санскриті як "ТРІНА" — трава, стебло, солома. Первісне значення слова "трава" складається з двох основ: тра+ва. "Тра" - означає захищати, рятувати, а лексема "ва" — поширюватися, плести, зв’язувати. Ці санскритські значення підходять і до нашого "трава" - та, що захищає (можна заховатися в ній), поширюється по землі і заплітає (ноги).

Детальніше...

16090
 

Євген Товстуха - Фітоетнологія українців

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

tovstuha-evgen-fitoetnologiya

Фітоетнологія українців – системний виклад життя та буття народу, а також пильнування звичаєвим правом сивочолих календарних ритуальних свят Сонячного кола. Є.С. Товстуха глибинно проникає у прадавні вірування як автохтонів, так і праукраїнців та українців і кілька останніх десятиліть досліджує скарби глибоченної матеріальної та духовної культури. Реконструйовані, відновлені та детально освітлені багатющі етнофітозасоби для лікування та профілактики численних недуг – на часі і для нашої доби. Потужно поринаючи у далеке і загадкове минуле, фітоетнологія (у праці автора) накреслює наукові етнічні орієнтири відродження та оновлення національних традицій українців у суверенній державі.

Детальніше...

12207
 

Як вивести слиз із організму?

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 6
Лимон та імбир як врятувати шлунок

Надмірне утворення слизу в організмі - причина багатьох захворювань і запальних процесів. З роками цей слиз накопичується, і якщо тіло не справляється зі своєчасним очищенням, слиз починає заповнювати всі порожнини нашого тіла. В першу чергу страждають легені, бронхи, шлунок. Коли слизу назбирується багато, він піднімається нагору і виходить через ніс чи горло. Часті простудні та інфекційні захворювання, хронічна втома, сонливість, апатія можуть вказувати на загальну зашлакованість організму, велика кількість токсинів і інших шкідливих речовин, з якими організм не в змозі впоратися сам.

Детальніше...

11198
 

Поради діда Петра Утвенка

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 5

Дід Петро Утвенко

Петро Дементiйович Утвенко народився 1 червня 1922 році у селі Дивин (тепер село у Брусилівському районі, Житомирської області). Після виходу на пенсію Петро Дементiйович Утвенко почав лікувати людей нетрадиційними методами. Дід не брав за свої сеанси і не замовляв реклами.

Детальніше...

9759
 

Традиційна медицина гуцулів Рахівщини

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

rahivshchyna-znaharstvo

Колись люди не знали лікаря, лікувались у примівників травами, обкурюванням, замовляннями. В Карпатах, де розповсюдені рідкісні лікувальні трави та збережені архаїчні практики оздоровлення, знахарство та зільництво довгий час були популярні. В статті, на основі етнографічних розвідок, розглянуті особливості народної медицини рахівських гуцулів. 

Детальніше...

8343
 

Банні практики і обряди

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
banni-praktyky-i-obryady

Усім привіт, мої любі! З вами, як завжди, дідусь-травник. Сьогодні поговоримо про баню, тобто лазню, слов'янську традицію, про яку ми вже писали тут. Але сьогодні, я хочу розповісти про ритуали, тобто обрядодії, які виконуються і виконувались у давнину під час відвідування бані - ритуали для покращення здоров'я і не тільки. 

Детальніше...

8129
 

Чим чистили зуби наші предки?

Рейтинг 2.8 з 5. Голосів: 11

Чим чистили зуби наші предки

При розкопках древніх поселень археологами були знайдені перші зубні щітки-палички з розжованим кінцем. Для чищення зубів використовували гілочки певного дерева, сік якого володів дезінфікуючими властивостями. Пізніше на Русі в обігу були зубні "мітли" - палички з пучком щетини на кінці, якими бояри користувалися після трапези. Зуби чистили також товченою крейдою і вологою ганчірочкою і навіть смолою. В народі був відомий ще один спосіб: Вугілля з березової деревини відмінно відбілює зуби. Ось тільки рот полоскати після такого чищення слід особливо ретельно. Виявляється зуби чистили свіжими травами влітку і сухими взимку. Просто зривали вподобану травинку і чистили нею зуби. Уявіть собі у наших предків була на кожен день нова «зубна паста». Зуби і десна отримували повний набір вітамінів, мікроелементів від самої матінки природи. Навіть і зараз сучасні люди приїхавши на природу часто зривають стеблинку і або чистять нею зуби або просто гризуть її.

Детальніше...

7489
 

Вплив води на людину

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

vplyv-vody-na-ludynu

Знання наших прадідів про цілющі властивості води на багато тисячоліть випередили останні наукові дослідження японських та російських вчених. За останніми науковими дослідженнями в багатьох країнах світу вода — основний носій біоенергоінформації в природі. Саме завдяки біоенергоінформаційним властивостям вода впливає на функціональний стан цілісної системи організму людини й окремих його органів і систем. Народна медицина стверджує, що перенесення “енергії життя” в живому організмі здійснюється за допомогою води. Здавна відомі замолювання, наспівування води, за допомогою яких можна вилікувати людину чи тварину. В різних джерелах окультних наук описано різні “рецепти”, згідно з якими при певних захворюваннях використовують питну воду, впливаючи на неї певною молитвою.У природі безпосередній передавач, носій біоінформації — хвильові процеси, де вода відіграє основну роль.

Детальніше...

6973
 

Магія поліського слова або реальність давньої нетрадиційної медицини

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3
31810-1452497617

Вдивляючись у насичений неспокоєм світ, що оточує нас, ми всюди відчуваємо Слово. Воно могутньою зливою звалюється на нас через екран телевізора, зі сторінок книг, журналів і газет, з уст близьких, чужих і знайомих. Воно заповнює нашу свідомість, створює круговерть думок, накопичується і... перенапружує нашу нервову систему.

Детальніше...

6019
 

Мотив здоров'я в тематиці поліських народних замовлянь

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

poliske-znaharstvo

Мабуть, найважливішим аспектом у житті людини є її власне здоров’я та здоров’я оточуючих. Недарма при зустрічах та прощаннях бажали один одному: “Дай, Боже, тобі здоров’я!”; “Щоб ти здоровий був!”. Кожен розумів, що благополуччя, щастя, душевна рівновага можливі лише тоді, коли є здоровим і міцним тіло. Хвороби ж у всі часи й усіма народами вважалися карою божою; недугів боялися, їх замолювали, для них вигадували “правдоподібні” історії виникнення та враження.

Детальніше...

5566
 

6 козацьких рецептів для сильного волосся

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 4

volossya-kozakiv

Ви знаєте звідки походить козацька зачіска “оселедець”? Яке її призначення? Чому чуб слід носити на ліву сторону? Який зв’язок зачіски та потенції? Тут треба цілу дисертацію писати. Але дещо ми розповімо. Існує давня козацька легенда про те, що колись Бог заповів козакам носити пасмо волосся посеред голови. І якщо ті будуть шанувати його закони, то він у скрутну хвилину витягне за чуба того, хто потребує допомоги.

Детальніше...

5301
 

Цибуля

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
3 main new.1510835708

Якщо їхати гостинцем з Самбора до Львова, по ліву руку, десь за кілометр від гостинця, розкинулось  над Стрвяжем село Бабина. Це, без перебільшення, можна сказати «цибулева столиця» Галичини. Так повелося, що в селі здавна спеціалізуються на вирощуванні цибулі. Ще земля добре не відкриється від снігу, як бабинські жінки з мішками, сумками, на всякому транспорті розвозять по всіх усюдах першу зелень – молоду цибульку, а також і «сіянку», яку продають на слоїки і з того також мають добрий прибуток. Проходячи через долинський базар я, як завжди в цей час,  побачив жіночок, які торгують цибулею для посадки. Само собою вони з Бабини, їх не спутаєте з жінками з Закарпаття, вони ніколи не скажуть : «Пак, добра!», а скажуть: «Бігме, файна». І я також підтвердити можу, що насіння в них хороше, наше, майже місцеве і відповідно врожай гарантований.

Детальніше...

4743
 

Кукурудза - цілюще "золото" інків

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
Кукурудза золото інків

У зернах кукурудзи є білки, вітаміни С, В, РР, калій і фосфор. Сьогодні цей злак став вже завсідником наших столів, хоча якихось сто років тому був екзотичним овощем. А завіз її до Європи сам Колумб. Священному злаку інків, який “приїхав” до Іспанії, дали назву «кукуручо» (cucurucho), що означає «гостроверхий капюшон», звідси згодом і пішла його слов`янська назва.

Детальніше...

4710
 

Цілющі властивості часнику

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

chasnyk-znaharstvo

Давні слов'яни називали часник зміїною травою, тому що застосовували його при лікуванні укусів змій. Часник — одна з найпопулярніших харчових рослин. Ще на єгипетських фресках зустрічаємо зображення часнику як харчового продукту. 6000 років тому люди його знали і вживали в їжу. Знаємо, що піраміду Хуфу будували 10 тисяч рабів двадцяти років. Аби не виникало пошестей, будівельникам щодня видавали цибулю та часник.

Детальніше...

4413
 

Чайний квас - давно забутий лікувальний засіб

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

chaynyi-kvas

Ароматний трохи газований напій з інтригуючою назвою «чайний квас» не тільки дуже смачний, але й виключно корисний. Лікарі рекомендують вживати його для підвищення імунітету, а також для профілактики й лікування багатьох захворювань.

Детальніше...

4360
 

Про груші та її цілющі властивості

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

grusha-koryst

Груша – найаристократичніша з усіх фруктів. Поглянути хоча б на її форми – набагато складніші й вишуканіші, ніж у інших ягід і фруктів. Груша як най краще підходить як тема для світської балаканини на нудній вечірці: «Як ви думаєте, що це за сорт «боск» чи «Вільям»? Ви взагалі як ставитеся до груші?"

Детальніше...

4315
 

Іван-чай та його лікувальні властивості

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 3

ivan-chay-znaharstvo

Іван-чай - трав'яниста багаторічна рослина, що відноситься до сімейства кіпрейних. Прямостояче, одиночне стебло здатний досягати довжини в два метри. Розгілкована коренева система рослини дуже потужна і може розростатися до одного метра. Овальне листя Іван-чаю забезпечене загостреними верхівками і сидить на коротких черешках .Квітки широко розкриті, досить великі, яскраво-рожевого (або пурпурного) відтінку.

Детальніше...

4215
 

Юрій Липа - Ліки під ногами

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

Юрій Липа Ліки під ногами

У книжцi лiкаря-фiтотерапевта i письменника Юрія Липи (1900–1944) простежено українськi традицiї лiкування травами, вмiщено ботанiчнi описи рослин, пропонованих для домашньої аптечки, вказано їх фармакологiчну дiю, способи застосування в домашнiх i амбулаторних умовах. Подано також стислi характеристики 114 найважливiших рослин iз зазначенням показань i призначень.

Детальніше...

3828
 

Барвінок: секрети вічнозеленої рослини

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 6
Барвінок в магії

Колись барвінок вирощували в якості своєрідного магічного оберега від злих духів і напастей, зараз же його шанують в основному за декоративність, як квітки ніжно-блакитного або лілового забарвлення, так і темно-зеленого листяного покриву. З давніх часів з барвінком пов’язано багато народних повір’їв, легенд, переказів і обрядів.

Детальніше...

3714
 

Як приготувати гадючниковий напій?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

gaduchnykovyi-napiy

Гадючник шестипелюстковий — Filipendula vulga­ris Moench. Родина розові — Rosaceae. Сировина. Для приготування напою заготовляють розквітлі духмяні верхівки рослини. їх сушать, але до­цільніше використовувати для напою свіжими. Хімічний склад. У квітках знайдені дубильні речови­ни (понад 20%), глікозид гаультерин, аскорбінова кис­лота, летка олія, флавонова сполука гіперин.

Детальніше...

3388
 

Позбавляємося від гризунів швидко та ефективно

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 4

jak-pozbavytysya-vid-mushey-shvydko

Усім привіт! З Вами дідусь Захар на зв'язку! Сьогодні вирішив поїхати на дачу і з великою неприємністю для себе виявив купа мишачих гнізд. Гризунів недолюблюю ще з дитинства, а тому відразу приступив до їх ліквідації. У цій статті я зібрав усі способи, які знаю особисто, по вигнанню щурів та мишей з хати. Я думаю тим підписникам, які живуть в приватних будинках це буде корисно. Отож, почнемо.

Детальніше...

2687
 

10 видів насіння, які покращують здоров'я

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

nasinnya-znaharstvo

Вітаю! Сьогодні я розповім про насіння рослин, котрі допоможуть вам забути про лікарню раз і назавжди! Мало хто, на жаль, знає, що насіння в собі містить чимало поживних речовин, необхідних для нашого організму. Наші предки з найдавніших часів збирали та використовували насіння для лікування тих чи інших недуг, укріплення, профілактики людського організму. Спробуй включити їх в свій раціон, і вони захистять твій організм від хвороб, допоможуть вести здоровий спосіб життя і стануть запорукою активного довголіття.

Детальніше...

2192
 

Слов'янська баня: історія та вплив на здоров'я

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3

istoriya-slovyanskoyi-bani

Баня (лазня, мильня, мовь, мовня, байна) була в ужитку у слов'ян вже в V-VI ст, ще скіфи використовували гарячу воду й пар. Років 800-900 тому в містах Київської Русі, Волзької Булгарії, Білої Хорватії та на інших європейських територіях вже будували кам'яні лазні, що мали місцеві традиції. У 1090 році в Переславлі за вказівкою єпископа Єфрема, який став потім київським митрополитом, була побудована велика кам'яна лазня. На місці міста Буглар - столиці Волзької Болгарії - в IX-XIV століттях виявлені залишки п'яти кам'яних лазень. Але все ж основне населення в цих краях користувалося дерев'яними лазнями.

Детальніше...

2150
 

Соки: від старовини до сучасності

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3
vegetable juices vegetables secluded white fresh glass carrot juices-450225

Всі ми знаємо, що вода є невід’ємною складовою частиною не тільки щоденного раціону, а й самого організму. В тілі людини майже не існує внутрішнього процесу, який відбувався без задіяння рідини. Таким чином, вода є значно важливішою за їжу. В той же час, натуральні фруктові та овочеві соки – це як два в одному: і втамовують спрагу і насичують, а також піднімають настрій і постачають тіло енергією, необхідною для життєдіяльності.

Детальніше...

2029
 

Як лікували зуби на Русі ?

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4
Лікування зубів в Київській Русі

Внучка Володимира Мономаха Євпраксія-Зоя прославилася тим, що практикувала «лікарські хитрості» і навіть написала травник «Мазі», що дійшов до наших днів. У ньому, зокрема, описуються різні хвороби ротової порожнини і методи їх лікування, які потрібні були лікарям. Багато корисного знайшли б для себе в той час і звичайні пацієнти, якби вміли читати мовою Гомера. Так, вони б дізналися, що зміцнити хиткі зуби допоможе зілля з вина і порошку оленячого рогу, а відбілити зуби можна натиранням суміші з палених висівок і солі.

Детальніше...

1832
 

СНІД - чума XX століття?

Рейтинг 1.0 з 5. Голосів: 2
snid-chuma-xx-stolittya

Доброго дня, рідненькі! З Вами дідусь Захар. Мабуть, давненько Ви вже не чули від мене чогось нового. Мій день починався з враннішньої газети у якій величезними літерами в заголовку було написано - СНІД. Я давно вже хотів про це поговорити, проте не вистачало часу. Сьогодні нарешті спробую легенько припідняти цю тему, адже впевнений, мало хто знає, мало хто розуміє у чому насправді полягає ця хвороба і чому боротьба саме з ВІЛ, а не раком (який я вважаю справжньою загрозою) та іншими хворобами, так активно популяризується по цілому світі різними організаціями і не зникає зі шпаль газет та телеекранів десятиліттями. Отож, що воно таке цей СНІД?

Детальніше...

1704
 

Чим корисні яблука?

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 4
Користь яблук

Стародавні мудреці говорили, що людина, яка з'їдає щодня по два яблука, ніколи не буде хворіти. Яблука вважаються природним антиоксидантом, тому регулярне їх вживання сприяє профілактиці вірусних і інфекційних захворювань. Через вміст каротину, заліза, марганцю, калію і кальцію яблука рекомендують при кишкових інфекціях. В шкірці яблук містяться як нерозчинні волокна, які виводять з крові надлишки холестерину, так і розчинні, які в свою чергу виводять холестерин з печінки.

Детальніше...

1408
 

Вогонь в лікувальній магії українців

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

vogon-v-likuvalniy-magiyi

Одне з найдавніших уявлень про вогонь було пов’язане з його очищувальною силою і лікувальною властивістю, що частково базувалось на реальних фактах (вогонь і, особливо, дим вогнища допомагав людям звільнити житло від паразитів - мошкари, комарів тощо). Звідси, очевидно, на основі давньої практики народної медицини розвинулось немало магічних обрядів, пов’язаних з використанням вогню в лікувально-захисних і очищувальних цілях.

Детальніше...

1136
 

3 способа приготування айви

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ayva-recepty-prygotuvannya

Осіння пора найбільш багата різноманітними фруктами і овочами, адже саме в цю пору року ми можемо насолоджуватися такими продуктами як яблука, гарбузи, горіхи тощо. Серед них почесне місце займає айва - найпізніший фрукт, але від цього не менш корисний. У цій статті ми розкажемо про три способи приготування делікатесів з айви. 

Детальніше...

987
 

Всі секрети всім відомої гарбузини

Рейтинг 2.7 з 5. Голосів: 3

Користь кавуна

У багатьох  читачів, що прочитали цей заголовок, перша асоціація, що виникла у голові, мабуть пов’язується із знайомою назвою гарбуза, але вибачте – ні! Мова піде не про нього, а про надзвичайно корисний дар природи – кавун. Саме так – про нього, бо, з точки зору ботаніків, кавун − це однорічна трав'яниста рослина із сімейства баштанних культур − Cucurbitaceae, або її ще називають гарбузиною.

Детальніше...

791
 


Сторінка 1 з 2
загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...