Субота
15 серп., 2020
      

Волинь


volyn-region-istoriya
Воли́нська о́бласть — область на північному заході України в межах Поліської низовини та Волинської височини. Межує на заході з Люблінським воєводством Республіки Польща, на півночі — з Брестською областю Республіки Білорусь, на сході — з Рівненською, на півдні — з Львівською областями України.

Роди і династії Волині

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

istoriya-volyni

Династію Мономаховичів, яка княжила на Волині понад 200 років, започаткував онук Володимира Мономаха князь Ізяслав, який княжив у Володимирі у 1136-1154 роках. Волинь з 1157 року відокремилася в самостійне від Києва князівство і уже син Ізяслава, Мстислав Ізяславович зміцнював князівство, споруджував храми.

Детальніше...
 

Господарство Кременеччини у XVI столітті

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

istoriya-kremenec

На відміну від пер. пол. XV ст. XVI, в політичному житті Кременеччини, було спокійним. Отримавши у 1438 р. магдебурзьке право, Кременець перетворився на одне із найбільших міст України та один із трьох повітових міст Волинського воєводства.

Детальніше...
 

Волинь історична: погляд з минулого в майбутнє

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Hubkiv zamok 0

Волинь - давня історична територія України. Край вирізняється вигідним геополітичним розташуванням, багатою природою, унікальною суспільно-політичною та історико-культурною спадщиною. Волинь приваблює неповторною красою своєї природи, древніми архітектурними комплексами, різноманітними пам’ятками старовини. Однак, головним скарбом цієї землі є люди, які творять історію цього краю.

Детальніше...
 

Історія замку у Кременці

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

kremeneckyi-zamok

Із різних дат, згідно яких започатковане місто, найчастіше зустрічаються три – 1064, 1073, 1226 або 1227 причому обов’язково згадується замок на горі. У більшості польських енциклопедичних словників XIX – XXст., як перша згадка про Кременець подається 1064р. Тоді польський король Болеслав Сміливий, ідучи на Київ, нібито оволодів містом.

Детальніше...
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...