П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Кельти


kelty-ukraina

Кельти в Україні залишили чималий слід - і мовний, і археологічний. Ми не згідні з офіційною наукою, яка вважає кельтів тільки пращурами сучасних ірландців, французів, британців. Кельти - заселяли всю Європу, зокрема і Балкани, і Карпати - Закарпаття, Бойківщину, Галичину. Ці території, на нашу думку, сміливо можна називати Прабатьківщиною кельтів. Задовго до того як потрапити в Ірландію чи Шотландію, ці древні і войовничі племена проживали компактно на території Західної України, поширюючи свої вірування, традиції, мистецтво і ремесла. Досі, унікальною є знахідка на горі Галіш-Ловачка на Закарпатті. Тут існував цілий кельтський оппідіум (поселення) із металургійними цехами, святилищами. Кельтських племен було багато - це і галли, і бойї, і брити, і белги, валлони та інші. Яку роль вони відіграли в українській історії? Чи можна вважати кельтів прапращурами? На усі ці запитання, спробуємо відповісти у цій темі.


Галичина - земля галлів

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 18

Галичина - земля галлів, кельтів

Кельти (галли) - войовничий народ, який домінував на всьому європейському континенті. Галісія в Іспанії, ПортуГалія, Галатія у Малій Азії, місто Галаті на Дунаю й Галичина у Західній Україні.

Детальніше...

36879
 

Фракійські племена на території України

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 3

daki-ukraina

З історії відомо, що на території східної частини Балканського півострова та в районі Карпатського басейну здавна проживали фракійські племена, такі як: даки, гети, одриси, власне фракійці (лат. Thraci). Згідно з даними сучасної генетики фракійці були індоєвропейцями - носіями «арійської» гаплогрупи R1a. Ряд дослідників ототожнюють предків фракійців з племенами культур Кукутень та Вінча, споріднених з Трипіллям.

Детальніше...

9229
 

Кельтський слід в історії слов'ян

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

keltskyi-slid-v-istoriyi-slovyan

В цій статті розглядаються етнічний, релігійний, лінгвістичний та археологічний аспекти кельтського субстрату праслов’ян, його домінуючу роль в часі формування слов’янської ідентичності. Аналізується обширний лексичний, топонімічний та міфологічний матеріал, пропонуються оригінальні та гіпотетичні версії щодо ранньої етнічної історії українців. Зокрема, розглядається феномен існування чоловічих таємних союзів та їх роль в становленні праслов’ян.

Детальніше...

8540
 

Закарпаття - металургійний центр кельтської цивілізації

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3
Гори-Галіш-і-Ловачка

В 1968 році пошуковий загін геологічної партії, база якої знаходилась в с. Ділове Рахівського району, працював у Вулканічних Карпатах на площі від с. Верхня Візниця до с. Бабичі. Це територія переважно гірського пасма Синяк.

Детальніше...

5475
 

Бастарни: сліди кельтизма в карпатських і дунайських краях

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4

Бастарни

Між ті карпатські — гірські, та степові — іранські народи клином втискуєть ся пізнїйше нова міґрація — бастарнська. Етноґрафічна приналежність її не зовсїм ясна. Таціт в клясичнім своїм уступі про Бастарнів вагаєть ся, не знаючи, до якої групи їх зачислити — до ґерманської чи до сарматської. Він знаходить в їх мові та способі життя більше подібности до Ґерманцїв, хоч знову неохайність сього народа і особлива покірність старшині промовляє йому против сїєї гадки; в кінцї знаходить вихід, здогадуючи ся, що се ґерманське племя підпало сарматському впливови через мішані шлюби з Сарматами.

Детальніше...

4193
 

Звідки з'явилися кельти?

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 18
feature-celts

Уже дві тисячі років племена і народи, що об'єднуються під назвою кельти, привертають увагу істориків, лінгвістів, політиків, націоналістів, і, відповідно, загальну публіку. Істориків привертають, зокрема, внесок кельтів в матеріальний і культурний розвиток Європи, лінгвістів приваблює те, що кельти, за їхніми поняттями, розмовляли на архаїчному (або не обов'язково архаїчному) типі індо-європейської мови, віднесеним до середини 1-го тис. до н.е. 

Детальніше...

9262
 

Кельти - частина україської історії

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

Кельти частина української історії

Тисячоліттями складалась етнічна карта Європи, складна й заплутана. На зорі історії народи приходили й осідали тут, змінюючи один одного. З часом одні з них зникали, натомість народжувалися нові. Так кожен народ вніс свій внесок в будівництво великого будинку європейської культури.  Приносили вони й свої таємниці, багато з яких не розкриті й понині. 

Детальніше...

9181
 

Кельти - завойовники Європи

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 3

kelty-zavoyovnyky-evropy

В історії Європи назва “кельти” закріпилася за численними племенами, які освоїли протягом І тис. до н.е. величезні простори від Ірландії до Карпат із виходом в Анатолію. Більше 8 століть могутня кельська цивілізація господствувала на більшій частині Європи і Британських островах. На кельтських мовах спілкувалися в Іспанії, Британії, Ірландії, Франції, Італії, Чехії, Словаччині, Німеччині. Їх володіння простягалися на кілька тисяч кілометрів. Якщо накласти мапу Кельської цивілізації на мапу сучасної Австралії чи США, то вона буде простягатися від побережжя до побережжя. 

Детальніше...

5487
 

Кельтський Дагда - слов'янський Дажбог ?

Рейтинг 4.8 з 5. Голосів: 4

slav-dagda-dazhbog

Дажбог в багатьох етимологічних довідниках пояснюється як "бог, що дає" (у Фасмера також). Взагалі солярне Божество - Дажбог, пов'язане зі світлом та сонцем. "Бог, що дає" звучить досить логічно (адже Сонце дає життя). Однак, виникла цікава думка, якщо провести паралелі між кельтським божеством Дагда та сонячним Дажбо, виявиться багато спільного, чи це не один і той ж самий Бог.

Детальніше...

5295
 

Мовні сліди кельтів на території України

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

 keltyi

Довготривале перебування кельтів, кельто-германців та кельто-іллірійців у Східній Європі лишило українським землям по­мітну спадщину. Її прояви різноманітні, але одним із найяскраві­ших, безумовно, є кельтське походження деяких українських то­понімів - назв водних об’єктів, гір та поселень. По всій Європі від кельтських мов залишилися десятки тисяч географічних назв, які вже давно досліджують лінгвісти. Частина з них, близько 30 тисяч, зафіксована вже в античних джерелах, що значно полег­шує справу дослідників. Вони можуть простежити, як звучала та чи інша оригінальна кельтська назва і яким чином вона транс­формувалася в сучасних європейських мовах.

Детальніше...

2362
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...