Понеділок
01 черв., 2020
завантаження...

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861)


taras-grygotovych-shevchenko

Батько українського народу, Батько Нації, духовний провідник. Пророк. Тарас Шевченко вже давно став символом - його портрет висить  чи не у кожній хаті, він є беззапаречним авторитетом, лідером, наставником, Генієм. Наділивши різними талантами, Бог позбавив Тараса щасливої долі та спокійного життя - воно у письменника було не легким, сповнене випробувань та страждань. На жаль, за талант, славу і визнання доводиться платити. Усе це відобразилося у творчості письменника, яка потребує ретельного вивчення. Досі ми мало знаємо про родину Тараса Шевченка, а також його особисте життя. Проте його образ, образ Кобзаря, співця народної ідеї, традиціоналіста, поета і художника, вічного бунтівника - є незламним і майорить вічно поряд з українським стягом та гербом. Україна і Тарас Шевченко - нероздільні. Тарас Шевченко - виразник усіх національних почуттів, у його поезії - уся трагічна доля українців, уся його любов і уся краса.


Кохання в житті Тараса Шевченка

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 9

kohannya-v-zhitti-tarasa-shevchenka

Він прожив лише 47 років, та мало хто знає, що маючи надзвичайну славу художника і поета, митець Т. Шевченко залишався нещасливою в особистому житті людиною. Тема любові, сім’ї, дітонародження – одна з центральних у творчості письменника, більше того, вона основна в житті Шевченка. Степан Балей писав: „Знаємо, що доля не позволила поетови пережити повну, щасливу любов, а знаємо, як глибока була в його душі потреба любити і бути любленим. Доля… казала йому бути бездомним цілий його вік…”. 

Детальніше...

43170
 

Бойківське коріння Тараса Шевченка

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 14

boykivke-korinnya-tarasa-shevchenka

Безсумнівно, багатьох нас цікавлять витоки Шевченкового проникливого погляду, його пророцтва. На якому ж ґрунті сформувалася ця натура - вразлива до всіх образ, гноблення і неправди? При яких обставинах і під чиїм впливом зросла вічна закоханість Шевченка в Україну, поборництво добра і справедливості? Хто передав генетичний код Тарасу?

Детальніше...

14530
 

Цікаві випадки з життя Тараса Шевченка

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

photo-tarasa-shevchenka

Підбірка цікавих випадків із життя Тараса Григоровича Шевченка. Усі історії почерпнуті з архівних джерел автобіографістів і дослідників творчості Кобзаря.  

Детальніше...

4981
 

Шевченко був педагогом

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3
bukvar-yuzhnoruskiy

Не одного з читачів наших здивує, певне, заголовок сієї замітки. Який же з Шевченка педагог? — скаже читач, — хіба тому він педагог, що написав відомі всім слова: «учитеся, брати мої» й т. п.? Так, сього занадто мало для того, щоб дістати право іменуватись педагогом у певнім значінні і сього слова, хоч, правду кажучи, оті слова до братів варті цілої науково-педагогичної розправи іншого і вченого педагога, бо, хоч і коротко, але яскраво висловлюють цілий світогляд поета, його нехибне розуміння справи народної освіти, стверджене потім цілим рядом визначних педагогів par excellence.

Детальніше...

3829
 

Тарас Шевченко - етнолог

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
kFAeJZ-f ds

Тарас Шевченко творив на основі земної народної енерґії, наснажувався українською Природою, усною народною творчістю. Його виняткова ґеніальність опиралась на допитливість, незвичайну любов до всього рідного, на освіту та начитаність. Всюди, де б не бував Кобзар, він знайомився і розмовляв з простими людьми, співпережива їхні біди і радості, зустрічався з місцевими світочами, відвідував зібрання, вів листування з науковими колами. Усе це допомагало йому добре пізнати життя простого люду і піднестись до рівня високоосвічених людей, знавців Спадщини свого народу.

Детальніше...

3120
 

Без Сошенка не було б Шевченка

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 4
Сошенко і Шевченко

Донині біографи Тараса Григоровича називають його «добрим ангелом Шевченка». А богуславці з гордістю нагадують: «Не було б Сошенка, не було б Шевченка! » Так уже доля розпорядилася, що саме ця людина відіграла значну роль у визволенні Шевченка з кріпацького рабства. Нам удалося відкрити деякі маловідомі сторінки життя Івана Сошенка — безпосередньо на його батьківщині, у Богуславі.

Детальніше...

2678
 

Невідомий Шевченко: цікаві факти із біографії Кобзаря

Рейтинг 2.8 з 5. Голосів: 4

1570  fb

Здавалося б, що нового можна сказати про Тараса Шевченка. Хоча з огляду на те, як щоразу з'являються нові роботи з осмисленням його творчості та місії, можна вкотре стверджувати: Шевченко надзвичайно глибокий і, як завжди, актуальний.

Детальніше...

24655
 

Невідома доля діда і матері Тараса Шевченка

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 7
Батьки Тараса Шевченка

Увесь “рід” Тарасової матері – моринецькі бойки – складався з самих піших “халупників” та “найманців”. Коли батько Тарасів не потрапив іще до цієї найубогішої верстви невільників, то завдячував це своєму розумові, великій працьовитості та життєвій спритності: був письменний і , як кажуть селяни, “з бувальців”.

Детальніше...

9109
 

Астрологічний портрет Тараса Григоровича Шевченко

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4
Natal Shevchenko

Скласти гороскоп Тараса Шевченко є для мене честю. В Україні постать Тараса Шевченко ідеалізували до міфу, якого сприймають, як казкового героя. А він був людиною, яка має свої слабкості, робить помилки, вчиться пізнавати світ. Є багато пліток, що до його особистого життя та політичних переконань, бо його слово до сих пір актуальне в Україні. Просто те проти чого він виступав змінило назву та колір. Якщо б я була режисером, я б створила про Тараса Шевченко художнє кіно, якщо була актором зіграла б його образ, якщо була б письменником написала б про нього роман. Але ніхто з наших режисерів, акторів, письменників нездатний поглинути його світ.

Детальніше...

4140
 

Тарас Шевченко - народний співак

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

shevchenko-narodnyi-spivak

Великий Геній українців Тарас Григорович Шевченко (поет, художник, скульптор, різьбяр, драматург, філософ, краєзнавець, просвітянин, духовний батько-пророк, актор, співак) прожив недовге життя (9.ІІІ.1814 – 10.ІІІ.1861), але залишив велику культурну спадщину, яка мала і має нині глибокий вплив на формування світогляду українського народу. Щодо останніх двох сфер зацікавлень українського генія акторською справою та співом, то відомо, що такі високоавторитетні вчені, як П.Куліш та М.Максимович залишили нам недвозначні свідоцтва про Шевченка як про видатного співака. Як зазначає один з дослідників творчості Т.Шевченка Д.Антонович: “Куліш був тої думки, що ніхто на Україні не вмів так співати українських народних пісень, як Шевченко, а Максимович, не вагаючись, твердив, що Шевченко, як виконавець народних пісень, стояв вище, ніж Шевченко-маляр і Шевченко-поет”.

Детальніше...

3263
 

Хто лікував Шевченка?

Рейтинг 2.7 з 5. Голосів: 3

hto-likuvav-shevchenka

Хто лікував Тараса Шевченка в його останні роки? Якими настоянками наманався виходити Кобзаря Віктор Забіла, і чому серед людей, які лікували був і Олександ Бланк - дід Леніна? Усі ці та інші історії читайте у даній статті.

Детальніше...

2698
 

Цікаві факти про пам'ятник Тарасові Шевченку у Львові

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3
Пам'ятник Тарасу Шевченко у Львові

В першу річницю Незалежності України 24 серпня 1992 року на проспекті Свободи в центрі Львова відкрили пам’ятник Тарасові Григоровичу Шевченку.  В цей день, якщо бути точним, відкрили тільки сам пам’ятник, на стелу “Хвиля національного відродження” довелося чекати ще чотири роки.

Детальніше...

1296
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...