Субота
15 серп., 2020
      

Буковина


bukovina-region
Букови́на — історичний регіон, розташований між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Сірету. Нині ця територія входить до складу України та Румунії.

Археологічні пам'ятки Заставнівського району

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Zastavnivskiy rayon gerb

Буковина багата на археологічні знахідки. Публікуємо список археологічних пам'яток Заставнівського району, Чернівецької области. Розкопки свідчать, що у даному регіоні було чимало поселень Трипільської культури. Публікується для ознайомлення історикам та краєзнавцям. 

Детальніше...
 

Молдавська Русь

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

moldavska-rus

“Тісні взаємозв’язки між нашою історією й історією руського народу спричиняють нагальну потребу вивчення тої й іншої”, казав у свій час молдавський і румунський письменник, поет, драматург, художник, історик і перекладач, виходець з Герци Георге Асакі (1788-1869). Слова відомого класика молдавської літератури, просвітителя й суспільно-політичного діяча Г. Асакі з «Напутного слова до “Історії Російської імперії”» И. Кайданова (1) краще всього характеризують роль руського населення Карпато-Дністровського регіону в становленні молдавської державності, утворенні молдавських народностей, мови й культури.

Детальніше...
 

Прикмети пов'язані з погодою в народному календарі Буковини

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

bukovina8-60806

У статті класифіковано способи передбачення погоди та достатку в східнороманського населення Буковини. Були виділені три групи прикмет: 1) за відчуттями людей і поведінкою живих організмів, станом рослин, атмосферних явищ і небесних знаків; 2) фіксовані народні прикмети (за станом погоди в день свята передбачається погода інших днів і періодів року); 3) угадування погоди та достатку протягом року за допомогою певних обрядодійств, заснованих на магічному підґрунті. Беззаперечну наукову цікавість у цьому плані становить передноворічний обряд угадування погоди на наступний рік за допомогою “календаря” із цибулі тощо.

Детальніше...
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...