П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Традиціоналізм, народна психологія і філософія


lI58XG1k9Rw

Традиціоналізм - це народна філософія, педагогіка та психологія, які вивчають міфологічний та релігійний світогляд українського народу, його світопізнання, світосприйняття, іншими словами - вивчають мудрість предків. Слово "традиціоналізм" походить від латинського "traditio", що означає - передавати, зберігати. Традиціоналізм також являє собою рух за збереження культурних, соціальних, історичних та релігійних традицій, цінностей. Традиціоналістами були такі видатні українці як: Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, Тарас Шевченко тощо. У даному розділі будемо викладати духовні заповіти, настанови і повчання, скрижалі наших предків. 


Андрій Ворон: скрижалі карпатського мудреця

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 16

porady-mudrecya-vorona

Андрій Ворон — карпатський-мудрець довгожитель. Прожив довге і насичене життя, помер на 104 році життя від нещасного випадку. У книзі-бестселлері «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця викладені секрети довголіття і заповіді, як прожити довго в радості та щасті. 

Детальніше...

40950
 

Культ здоров'я в українській традиції

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 22

kult-zdorovya-v-ukrainskiy-tradyciyi

Український народ з глибокої давнини цінує здоров’я як найвагомішу перлину життя і наші предки до свого здоров’я ставилися значно уважніше, ніж ми. Про це свідчать різноманітні порівняння, прислів’я і приказки: «Без здоров’я немає багатства», «Нема щастя без здоров’я» тощо. В основі древніх колядок, щедрівок є побажання здоров’я господарям, заповзятістю здорового способу життя виграють веснянки, петрівчані пісні, купальські, жнивні тощо. Ще в космології античності ідея світової гармонії формувалася саме через музику та спів, через той живий звук – носій повної інформації від людини до людини як позитивної, так і негативної.

Детальніше...

19347
 

Традиційна сексуальна культура українців

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 7
sex-na-rusi3 1

Що б там не стверджували, секс в Україні був завжди. До того ж секс по-українськи був різноманітним, на кшталт того, який декларували індуси своєю “Камасутрою”. Але цікаво, що в традиційній сексуальній культурі українців до XVI сторіччя не було гомосексуалізму та скотолозтва – ці явища привнесли опричники Івана Грозного. З приходом християнства лібідо українців затисли в релігійні лещата: церква виділяла на кохання лише 60 днів на рік і то лише для продовження роду. Але українці із задоволенням кохалися заради задоволення, наслідуючи традиції Київської Русі.

Детальніше...

7846
 

Духовні настанови відуна Рувита

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

ariy-zhyttieve-kredo

Кожна людина народжена для щастя, та не кожна знає, як його досягнути. Одним із шляхів успіху є зрозуміти своє призначення. Василь Михайлович Рувит - письменник, філософ, культурний діяч дав важливі поради, почерпнуті із сакральної Спадщини Предків, які допоможуть досягнути цілісності і рівноваги в житті кожному, хто хоче вчитися і уміє слухати.

Детальніше...

6728
 

Українська нація: хто ми?

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

ukrainci-naciya

Сьогодні для визначення сукупності характерних ознак певної нації дуже часто вживають термін "менталітет", говорять про необхідність відродження "українського менталітету". Якими ж є українці? Яким є український менталітет? Які особливі риси української нації виявилися у певні періоди історичного розвитку? Що саме ми маємо відроджувати і наслідувати?

Детальніше...

6118
 

Енергія роду: зв'язок з предками

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

energiya-roda

Стає очевидним той факт, що для людини сьогодення дуже важливо відчувати зв'язок зі своїм родом. Багато особистісних і тілесних, і духовних проблем зникають, якщо цей зв'язок відновлюється. "Втрата коріння" або "забуття себе" - стали однією з найголовніших проблем людства. Хтось, для того, щоб вижити, був змушений відмовлятися від свого походження. Хтось волею випадку, або долі, був відрізаний від своєї родини або свого соціального середовища. Стали рідкісними раніше широко і ємко вживані поняття - "порода", "рід". У якийсь момент відбулося руйнування зв'язків - родинних, соціальних, етнічних. І це не могло не позначатися на стані розуму, на збіднінні духовного життя людей, тому як однією з найголовніших рис людини завжди була самоідентифікація, тобто розуміння свого місця, себе, розуміння, хто ти є. У сучасній культурі ми спостерігаємо сплеск інтересу до традиційних вірувань - як правило, за цим, насправді, стоїть пошук свого коріння...

Детальніше...

4781
 

Світоглядні нариси волхва

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 5
i-151-300x298

Ці нариси написані у різний час, але скріплені єдиною червоною оберігаючою ниттю. Усі ми мимоволі наносимо багато болю іншим живим істотам, особливо непомітним, слабким і беззахисним. Не так багато вони благають нас: Пощади! Зроби ласку... хоча б тим, щоби - не згубити, не зламати, не розтоптати...

Детальніше...

4000
 

Сур'я - гармонія любові

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 3

IMGP6633

Була культура на Русі, коли сердечна любов була нормою життя, а не рідкісним винятком. Атмічна складова багатомірного організму людини включалася в її життя з народження. І стани гармонії і тонкості, в яких люди жили, дозволяли дуже швидко накопичувати цей безцінний потенціал душі.

Детальніше...

3277
 

Радість сонцепоклонника

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

radist-soncepoklonnyka

Язичницьке світобачення незмірно ближче до осягнення вселенських таїнств, аніж пізніші книжкові релігії і філософські трактати. За глибиною проникнення в Сакральне воно випереджало і передбачало усі наступні наукові досягнення. На лице - дивне співзвуччя найдавніших міфів з новітніми уявленнями про Світобудову.

Детальніше...

3177
 

Солярно-космічне неоязичництво

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

solar-cosmic-paganism

Для боротьби з силами хаосу, з  духом Руїни і нігілізму в Україні зауважується, що національну ідею треба шукати на рівні культури. Вона “розлита” в культурі й становить собою її життєву систему,  що “… має бути повернена вся багатогранна система української культури, тобто правдива віра українського міту” [1, с.77]. Теж саме декларував М. Реріх,  витлумачуючи поняття “культура” на основі санскриту як “культ-ура” – “поклоніння Світлу”.

Детальніше...

2794
 

Три ключа мудрості

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

mudrist-predky

Ці три великих ключа зберігаються не на інших планетах, не в інших зоряних світах, а в самому собі. Але опановуючи ними, ти заволодієш тим, що можна порівняти тільки з світами. Чи розумно від цих ключів відмовитися? Звичайно, ні. Значить, не втрачаючи години, підемо за ними.

Детальніше...

2290
 

Як рятувати лелек від холоду?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
leleky

Лелека - символ України і дуже прикро, що через погодні умови, ці птахи подолавши такі великі відстані, змушені боротися за виживання. Деякі не витримують підступного морозу і вмирають. Тому, ми розкажемо: що робити, як рятувати лелек від холоду - список дієвих та корисних для природи порад.

Детальніше...

1596
 

20 фактів про Україну

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Цікаві факти про Україну

Україна — держава, розташована в Східній та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км2. Найбільша країна, чия територія повністю лежить в Європі.

Детальніше...

534
 

Звичаї - скарб українського народу

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 22

zvychayi-ukrainskogo-narodu-voropay

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — втілені в рух і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народньої творчости. Саме тому народня творчість нерозривно зв’язана зі звичаями народу.

Детальніше...

34412
 

Василь Сухомлинський: Як виховати справжню Людину?

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 5
Сухомлинський

Сухомлинський Василь Олександрович — дивовижна особистість, педагог-новатор, наш співвітчизник, який закінчив Полтавський педагогічний інститут. Складно переоцінити внесок цієї людини не лише в розвиток освіти, а й у формування суспільства. Василь Олександрович все своє життя невтомно працював на благо людей і в цій праці вбачав радість і мету життя.

Детальніше...

13041
 

Людина і природа в традиції

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

545f8881edc0c 1415547009

Ні для кого не секрет, що минуле XX сторіччя можна назвати століттям екологічної кризи. Проблема повсюдного погіршення стану навколишнього середовища, спровокованої діями людини, без перебільшення вважається глобальною. Необхідно терміново шукати вихід із сформованої ситуації. Й ось парадокс: здавалося б, на нинішньому рівні науково-технічного прогресу людям не складає особливих труднощів розробити систему технічних пристроїв і пристосувань, необхідних для нейтралізації багатьох або більшості видів забруднення планети. Разом з тим реального, дійсно масового прагнення виправити становище чомусь не спостерігається. Так само як не спостерігається і прагнення цю ситуацію хоча б не погіршувати.

Детальніше...

7556
 

Батькові поради синові

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

batkovi-porady-synu2.jpg

Пам’ятай: Якщо ти виростив садок, виховав сина, збудував будинок і зробив щасливою жінку – ти прожив недаремно свій вік! Хто собі який віз, живучи на цьому світі, приготував, на такому й буде завезений туди, куди його спрямує вирок Божий.

Детальніше...

6383
 

Ціннісні засади української родини

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ukrainian-family

Витоки української сім'ї простежуються на нашій території ще з доби раннього палеоліту (приблизно 200 тис. років до Хр.), а на думку М. Грушевського, чіткі форми сімейного союзу в Україні виразно виступають в індоєвропейську епоху. Хліборобське життя стародавніх українців впливало на родинний устрій. Осідлість, стабільний прибуток від праці на землі, чим переважно займалася жінка, робили матір головною особою родини і надовго закріпили тут елементи матріархату.

Детальніше...

5214
 

Борода - символ роду, достатку і мужності

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 4

boroda-symvol-dostatku-i-mudrosti

Чи носили бороду слов'яни? Відношення до бороди в часи наших предків. Ці теми вже давно хвилюють українців, а особливо тих, котрі полюбляють носити бороду. Спробуємо провести невеличке дослідження: як ставилися до бороди у всі часи, зібравши факти та уважно проаналізувавши їх. 

Детальніше...

4243
 

Покоління роду: 7 рівнева структура

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

struktura-rodu

Велике значення для наших предків мало поняття роду, племені, спадковості, традицій, які передавалися із покоління в покоління. Виявляється, багато в чому життя людини визначається не тільки його народженням, долею (гороскопом народження), але і спадщиною предків. Кожному з нас бажано знати своїх предків до 7-го коліна. Хто має інформацію, той володіє ситуацією. Розглянемо докладніше…

Детальніше...

3978
 

Сонячна онтофанічна сакральність українського народу

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

solar-ua-culture

Згідно з уявленнями наших предків, люди як “внуки Дажбога” (за “Словом о полку Ігоревім”) мають “сонячну” природу, солярно-астральне походження. Все життя людини пов’язане із сонцем, і народжується вона – йде “від сонця”, і помирає – “повертається до сонця”. Звідси й саме сонце набуває антропоморфних рис [Чорній С. Культ сонця в українських народних віруваннях // Визвольний шлях. – Лондон, 1980. – Кн.9. – С.1143 – 1144; заг. – С. 1139 - 1145].

Детальніше...

3277
 

Чому у давніх слов'ян чоловіки носили довге волосся?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3
Довге волосся у словян

"Рости коса до пояса" - саме так промовляли в молодості наші бабусі. І справді, волосся у них було завжди пишне, блискуче, життєдайне. У давні часи проблеми з випадінням волосся зустрічалися рідко, якщо не сказати - майже не зустрічалося. Причому, як у жінок так й чоловіків було гарне, густе волосся. Наші предки дбайливо слідкували за собою і своїм волосся. Сьогодні ж, по статистиці, 75% українців мають проблеми зі шкірою та волоссям.

Детальніше...

2989
 

До питання українського народного календаря: 6-денний тиждень

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ukrainskyi-kalendar

Календар призначений для обрахування днів на протязі Річного Кола, після завершення якого вступає у дію Календар наступного року. Для зручності обрахування Календар розбито на місяці. Місяць, у свою чергу, розбито на тижні («тиждень» – «ті ж самі дні»). Тиждень складається з робочих і вихідних днів (чи одного вихідного дня).

Детальніше...

2522
 

Ваш рід: минуле, сучасне, майбутнє

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

vash-rid-predky

Почнімо з минулого і проаналізуймо, що станеться, якщо ми будемо підніматися по вашому сімейному дереву. У мене залишилася одна жива бабуся – 89-річна мати мого батька. Я називаю її Бабуся. Нещодавно я їздив провідати Бабусю і займався традиційними справами – голосно розповідав про себе, полагодив її «зламану техніку», розгорнувши згорнуте віконце в браузері і так далі. Але також я використовував цей візит як можливість зробити дещо, чим раніше не займався – розпитати її про нашу родину.

Детальніше...

2193
 

Дім, Рід, Земля

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

ble-meal-ukraine

Читач надіслав в редакцію невеличке оповідання. З ним варто ознайомитися, адже воно наповнене глибоком змістом, а головне просякнуто ідеєю - ідеєю любові та поваги до себе, до народу і до країни, в якій живеш. А країна - це теж ідея, це історія, яку потрібно знати, щоб не повторювати старих помилок. Власне, текст ні на що не претендує і був дещо очищений. Все викладене - лише власна думка автора. Сподіваємось даний сюжет не залишить нікого байдужим та приведе до корисних роздумів. 

Детальніше...

1422
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...