П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Скіфи на території України


Скіфи

Скіфів вважають ядром слов'ян. Скіф - родич сарматів і прабатько козацтва. Скіфи довгий час панували майже на всьому просторі Індоєвропи - від Причорномор'я до Кавказу та Алтаю. Цікаво, що територія скіфів з точністю повторювала кордони сучасної України. Саме скіфи споруджували в українських степах так-звані кургани - некрополі, усипальниці, оточені антропоморфними кам'яними бовванами. Найвідоміші з них: Товста Могила, Гайманова Могила, Куль-Оба, Чортомлик і т.д. Спадщина скіфів на сьогодні представлена ювелірними виробами, які досі дивують світ - як виконанням, так і задумом. Скіфська пектораль тому приклад.  


Як виглядали скіфи та сармати?

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 79

Як виглядали скіфи і сармати

Найдавнішу згадку про скіфів містять ассирійські джерела. Степові терени між Доном і Дунаєм, протяжністю у тисячі кілометрів, були заселені скіфськими племенами - близькими за походженням, за мовою і культурою родами, серед яких найвище становище займали так-званв "царські скіфи", яких описував Геродот у свойї Історії. Вони мешкали у побережжі Азовського моря, Подоння та Криму. Разом з ними сусідили також скіфи-землероби і скіфи-кочівники. Власне про них, їх антропологічні озники ми й поговоримо у даній статті. 

Детальніше...

40091
 

Скіфи: походження, вірування, культура

Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 7

Генеалогія і вірування скіфів

Скіфи (також скити (scythian), сколоти) - племена індоарійського походження, які тривалий час проживали на території Причорномор'я, Приазов'я та Передкавказзя. Скіфська культура являє собою багатющу, надзвичайно цікаву і різноманітну, тисячолітню історичну спадщину, яка привертає увагу дослідників та істориків усього світу. Інтерес до скіфів не згасає, а навпаки тільки продовжує наростати, адже скіфи - це цілий Всесвіт. 

Детальніше...

28810
 

Аттіла – цар Великої Скитії

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

attila

Україна, а з нею і українська нація знаходиться на історичному переломі. Початок XXI століття буде для України вирішальним – або вона, зламавши всі нав’язані їй ворогами стереотипи, відродить свою історичну велич і стане рівноправною державою серед сильних країн сучасного світу; або вона зійде з історичної арени, як самостійна держава. Третього шляху нам не дано.

Детальніше...

22708
 

Зброя, обладунок і військова тактика скіфів

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 8

scythian-warrior-kavkaz

У стародавньому світі скіфське військо здобуло славу непереможного. Ця слава, пройшовши століття, закріпилась за нашими предками – давніми слов’янами. Ще в роки Нестора-літописця Київську державу іноді називали Велика Скуфь. Як відомо, всі вільні люди у Скіфії були воїнами. Адже кожен чоловік і чимало жінок з дитинства уміли швидко скакати на коні, влучно стріляти з лука, а так само влучно кидати мотузкові петлі – аркани. Від цього залежало виживання людини в степу. Оскільки, якщо в лісі людина може прожити «збиранням» (плоди-ягоди-горіхи-корінці), то в степу людина, що залишиась одна і втратила все, прохарчується тільки полюванням. Тому, багато навичок та вміння, які інші народи вважали талантом, доблесним мистецтвом і долею обраних героїв, були природніми для кожного скіфа.

Детальніше...

17118
 

Аномальна зона Супперта або у пошуках некрополя скіфських царів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Аномальна зона Супперта

Про цю аномальну зону незадовго до своєї смерті розповів відомий популяризатор вивчення аномальних явищ в пострадянській Україні С.Л.Онупрієнко. В кінці серпня 2004 року в складі групи дослідників він побував на обох полюсах «мелітопольської зони»: на знаменитій Кам'яній Могилі на північ від міста і власне в геопатогенній «зоні Супперта» - районі катакомб на південь від Мелітополя. Там дослідники провели якийсь експеримент - кинули в отвір печери зім'яту палаючу газету. Під землею прогримів страшний вибух, учених обпалило і відкинуло на кілька метрів. Через пару тижнів С.Л. Онупрієнко відчув нездужання і раптово помер. Він розділив сумну долю людини, на прізвище якої і була названа ця зона - мелітопольського інженера-ентузіаста Валентина Супперта.

Детальніше...

15962
 

Чоловічі і жіночі скіфські імена

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

skifski-imena

Незважаючи на те, що деякі імена скитів - виразно грецького походження з погляду написання, і вимови, ми однак подаємо їх, бо греки часто перекручували скитські імена, і вони набували грецьких ознак (через додавання грецьких закінчень або пристосування до фонетичних особливостей грецької мови).

Детальніше...

12684
 

Тотеми, божества і символи скіфів

Рейтинг 2.6 з 5. Голосів: 5
Тотеми тварини скіфів

За розповідями скіфів, народ їх – молодше всіх. А стався він таким чином: першим жителем цієї ще безлюдної тоді країни була людина на ім’я Таргітай. Батьками цього Таргітая, як кажуть скіфи, були Зевс і дочка ріки Борисфена. Такого роду був Таргітай, а у нього було троє синів: Ліпоксай, Арпоксай і наймолодший – Колаксай.

Детальніше...

10194
 

Геродот про ріки Скіфії

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3
Скіфські племена на карті

У своїх Історіях він часто визнає, що важко дізнатися про щось достовірно. Наприклад, про землі на північ від Скіфії. Геродот пише: «ніхто точно не знає, що знаходиться вище країни, про яку розпочато цю розповідь. У мене навіть немає можливості розпитати кого-небудь, хто стверджував би, що знає це як очевидець... Але все те, що ми змогли якомога точніше з'ясувати за допомогою чуток - усе це буде викладено»...

Детальніше...

8060
 

Скіфи - зміїний народ, родоначальники психічної атаки

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 3

skify-zmiyinyi-narod

Чому скіфів у давні часи іноді називали «зміїним народом»? Сьогодні ми відносимося до змій без особливої пошани. Кому не доводилося чути про «гада повзучого» або «зміюку підколодну»? У давні і не такі віддалені часи цих істот вважали втіленням мудрості, вірності і краси. Медики і алхіміки прикрашали їх зображеннями свої емблеми, а змія, яка вінчала головний убор фараона, була символом його влади і могутності. Скіфи, які жили в наших степах, обожнювали змій, ведучи своє походження від верховного бога Папая і «змієногої» богині. Ця «напівжінка-напівзмія» - мати Скіфа, родоначальника скіфського племені, часто зображалася на щитах, сагайдаках і зброї войовничих кочівників.

Детальніше...

7248
 

Скіфські сокири-скіпетри

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Скіфська сокира

Відразу зазначимо, що знахідки бойових сокир у пам’ятках скіфського часу, на відміну від коротких мечів-акінаків та списів, не кажучи вже про сагайдачні набори, досить нечисленні. Це може бути пов’язано із тим, що сокири були, перш за все, зброєю знатних скіфів. Про це свідчать деякі факти.

Детальніше...

6850
 

Неаполь Скіфський - місто-фортеця, центр скіфської держави

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

mavzoley-skilura

Одним з найбільших і найбільш вивчених пізньоскіфських укріплень, є городище Неаполіс (III в до н.е. - III ст. Н.е.) - столиця пізньоскіфської держави і резиденція царів. Неаполіс у перекладі з грецької, означає «нове місто», скіфська назва нам, на жаль, не відома. Археологічний пам'ятник «Неаполь Скіфський» в даний момент розташовується на Петровських скелях в Сімферополі.

Детальніше...

6030
 

Скіфський степ

Рейтинг 4.8 з 5. Голосів: 4

skifskyi-step

Безмежний причорноморський степ був для скіфа і домівкою, і годувальником, і лікарем, і останнім пристанищем. Називаючи скіфів наймудрішим народом на берегах Понта Евксінського (Чорного моря) і відзначаючи їхню нездоланність, Геродот писав: «...Жодному ворогу, що нападе на їхню країну, вони не дають врятуватися; і ніхто не зможе їх наздогнати, якщо тільки самі вони не допустять цього».

Детальніше...

5526
 

Чарівне зілля Скіфії

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

skify-zillya

У всіх народів першими лікувальними засобами були рослини та рослинні продукти. Не стали винятком і скіфи, які в далекому минулому населяли територію сучасної України. Оскільки вони жили на одних землях і в тих же природних умовах, що й слов’яни, скіфські уявлення про медицину суттєво вплинули на розвиток українського лікознавства.

Детальніше...

5429
 

Берда у Приазов'ї - давня сакральна ріка наших предків

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 4

Ріка Берда

Чомусь вкрай мало сьогодні є краєзнавчих й лінгвістичних досліджень з історії назв наших місцин, урочищ та річок. Може тому, що стали модними різноманітні грандові проекти, насичені сучасними термінами, такими як: інновації, модифікації й багато чим іще. Але ті ж сучасні розробки саме й передбачають відмову від технічно й морально застарілих, руйнівних технологічних процесів індустріальної ери ХХ століття, і відбудови багатьох напівзабутих: традиційних, самовідновлюваних, природозберігаючих технологій, - тож інтерес до власних першоджерельних знань мав би збільшуватися.

Детальніше...

4880
 

Скіфські килими і дзеркала

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
skifski-dzerkala

Серед меблів, виявлених в скіфських похованнях були квадратні дерев'яні колоди, які могли служити або в якості табуреток, або підголівників. На відміну від них, столи представляли собою щось хитромудре і дивно оригінальне. Вони були низькими, круглими або овальними за формою і встановлювалися або на вигнутих ніжках, разюче нагадуючи вікторіанську епоху, або на різьблених ніжках, схожих на лапи тварин. Верхня їх частина - стільниця - була злегка ввігнута і мала скошені краї. Вона була знімна і могла іноді використовуватися як піднос. 

Детальніше...

4347
 

Золота каблучка Скіла

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4
persten-carya-skila

Опойя (Опія) – її ім’я асоціюється зі словом «опіум»… Скіфська жінка, дружина двох царів – Аріапейта та його сина Октамасада… У скіфського царя Аріапейта (приблизно 480-460 роки до н. е.) було три сини: Скіл від еллінки з Істрії (Фракії) та Октамасад від доньки Терея Одриського, і лише Орік від скіфської жінки Опойї. 

Детальніше...

3976
 

Іван Білик - Дарунки Скіфів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Miroslav-CHevalkov.-Klyatvennyiy-soyuz

Від Боспору Фракійського до Дунаю-ріки, яку греки називали Істром, безперервним потоком пливла широка жива ріка – величезне військо Царя царів Дар`явауша. Одні говорили, ніби воно налічує вісімсот тисяч, другі – що тисячу тисяч, а треті казали ще найвірогідніше – як зірок на небі в безмісячну ясну ніч.

Детальніше...

3599
 

Скіфи намивали золото на дні Азовського моря

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Озеро Меотида

Азовське море вже давно здобуло славу унікального. Значною мірою ізольоване від Світового океану, воно відоме опрісненою водою та малими глибинами, що на більшій частині акваторії не перевищують кількох метрів. Ще на початку нашого століття море було багате на осетрові та інші цінні види риб. Природа цих місць дає неповторні можливості плідної господарської діяльності.

Детальніше...

3250
 

Вчений з Торонто набив собі скіфські тату

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
tattoo

Вчений з Торонто відтворив татуювання з 2500-річної мумії скіфського воїна, знайденої в Пазирикському похованні, на Алтаї. Дейв Мазерськи, ілюстратор і фахівець в галузі біомедицини, поставив собі за мету відтворити давні малюнки за допомогою сучасної техніки нанесення тату.

Детальніше...

3145
 

Скіфо-сарматські музичні інструменти

Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 5

scythian-music-instruments

Музична культура скіфів та сарматів, які майже тисячоліття панували на теренах сучасної України, дотепер є малодослідженою темою музичної культури давнього світу. Ще на початку ХХ ст. видатний історик музики і один із засновників музичної археології М. Фіндейзен закликав звернути увагу на невідомий науці період музичної історії – музичну культуру скіфів і сарматів.

Детальніше...

2901
 

Азовське море: від минулого до сьогодення

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Природа Азовщини

Природні можливості Азовського моря століттями приваблювали людей - на берегах моря з давніх часів будувалися прекрасні міста і селилися племена. Сьогодні військово-політичне і екологічне неблаполуччя, на жаль, ставить під загрозу майбутнє цього регіону, який має дуже давню історію. 

Детальніше...

1732
 

Афера Гохманів і корона скіфського царя

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Афера Гохманів

У 1896 році Лувр заплатив величезну суму в 200 000 франків за корону скіфського царя Сайтоферна, нібито знайдену на розкопках його могили неподалік від Очакова. Знахідку привіз до Парижа одеський купець Шепсель Гохман, який разом з братом Лейбою займався продажем археологічних раритетів. Сім років тіара була однією з головних визначних пам’яток музею, аж поки завдяки «жарту» художника з Монмартра з’ясувалося, що вона — не більше ніж досить майстерна підробка.

Детальніше...

1415
 

Держава і право Скіфії

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 6
scythian-king

Перші паростки державності на території сучасної України з’явились у скіфські часи. Більшість дослідників вважає, що формування скіфів відбулося внаслідок взаємодії місцевих (кіммерійських) та прибулих (іранських) кочових племен. Північне Причорномор’я - це територія, на якій з глибокої давнини відбувалися масштабні історичні події, пов’язані з мешканням і переміщенням народів. Тут зароджувалися, розвивалися, гинули, змінювалися різні держави, а вивчаючи минуле державно-правових інститутів, історія держави та права України допомагає визначити закономірності їхнього розвитку.

Детальніше...

32325
 

Скіфський курган Чортомлик

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 12
Курган Чортомлик

Нинішній Чортомлик - невелика залізнична станція, розташована верстах в двадцяти від міста Нікополя. Близько двох з половиною тисяч років тому в цих краях був похований скіфський цар. З ним, по звичаю, який існував у скіфів, зарили дружину, слуг, коней і майно. Над могилою насипали величезний курган, який багато століть потому був названий Чортомлицьким.

Детальніше...

23969
 

Татуювання скіфських вождів

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

історія України

У скіфів було поширене ритуальне татуювання, виконане в звіриному стилі. Вони прикрашали своє тіло зображеннями диких міфічних тварин: левів, грифонів, орлів, драконів тощо. Тату були оберегами, які захищали скіфських вождів.

Детальніше...

19283
 

Скіфське золото: найцінніші знахідки

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 11

skifske-zoloto

Легендарне скіфське золото заворожує кожного, хто коли-небудь дивився на нього. Скіфські вожді прагнули максимального комфорту в потойбічному житті, а тому разом з ними в могили клали дружин, рабів, коней, зброю і, звичайно, золото. В українській землі похований не один скіфський воїн. Нічого дорожчого за скіфські прикраси в Україні археологи ще не знаходили. Знаково, що усі найцінніші знахідки були знайдені саме на території Причорномор'я - Батьківщині скіфів.  

Детальніше...

16468
 

Невигідна Скитія

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3
Царські скіфи

Радянська наука (у вигляді “української науки”), базована на німецьких теоріях XVІІІ ст. вперто втовкмачує і досі, що якісь “кочові іраномовні скіфи прийшли в степи Північного Причорномор’я в VІІ ст. до н.е.” на зміну кудись “зниклим кімерійцям”. Малось також на увазі, що нічого путнього на багатющих землях України до приходу “варварської дичі” (за М. Грушевським) ніколи не було: ні міст, ні писемності, ні культури, окрім кількох невеличких гендлярських іонійсько-карійських колоній, типу Ольвії, Тіри чи Херсонесу (яким уділено в підручниках значно більше місця, ніж усій нашій рідній багатотисячолітній “догрецькій” історії разом узятій).

Детальніше...

13304
 

Амазонки Скіфії: антропологія та спорядження

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 9
амазонки

Згідно з міфом, амазонки жили на узбережжі Чорного моря, поблизу річок Фермодонт і Ірис (нині Ешільірмак). Історик Снісаренко, Олександр Борисович Алієва К.А. вважає, що ареал проживання племені практично збігається з контурами турецьких вілаетів Амасія (можливо, цей топонім має відношення до етимології назви племені) і Самсун. Звідси амазонки робили свої походи в Азію. Ними побудовані Ефес, Смірна та інші міста.

Детальніше...

11249
 

Етнічні та географічні назви української землі

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 6

pokhodzhennya-ukrainciv

Як людина немислима в суспільстві без власної назви, так і плем'я, народ, нація не можуть існувати серед сусідів без своєї етнічної назви. Потреба ідентифікації етнічних груп, племен і народів з'являється уже на ранніх етапах людської історії.

Детальніше...

9496
 

Хто такі андрофаги?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 5

androfagy

Андрофаги (грец. Ἀνδροφάγοι) - стародавній народ Східної Європи. У перекладі з грецької мови їх назва означає «людожери». Назву свою андрофаги одержали, мабуть, через звичаї ритуального канібалізму. Вели рухливий спосіб життя і одягалися, як і скіфи, але мова в них була інша. За Геродотом, жили у верхів'ях Дніпра на північ від скіфів, на сході від неврів. 

Детальніше...

7292
 
7179
 

Загадкове місто Гелон: Троя в Україні

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

gelon

Ще за давніх часів вчені світу безуспішно намагалися розгадати дві найцікавіші загадки історії, що вважалися майже легендами. Одну з них - чи існувала давньогрецька Троя, про яку повідав людям Гомер у своїй епічній поемі "Іліада", удалося розгадати тільки в сімдесятих роках XIX століття німецькому археологові Генріху Шліману. Це стало тоді відкриттям століття. Розкопавши Трою, Г. Шліман допоміг розкрити нові сторінки історії древнього світу. Друга загадка - про загадкове місто Гелон, що знаходилося в Скифіі.

Детальніше...

6575
 

Скіфські витоки столиці України

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 70

kyiv-drevniy

Продовжуємо публікацію матеріалів на тему «де взялися українці», які показують, що Київ заснували й населяли в доісторичні часи скіфські племена. Чимало давніх географічних назв, пов’язаних із нашою столицею, мають іранське походження.

Детальніше...

5565
 

Золоті скіфські ковпаки для скальпів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

skifski-kovpaky-skalp

З-поміж предметів із золота, знайдених у скіфських курганах, найбільшими за вагою є так звані великі золоті скіфські ворворки, призначення яких і досі є однією з найбільших загадок археології. Першим запропонував цю назву Л. Стефані. Інші дослідники скіфської давнини вважали ці золоті предмети зі скіфських курганів ковпачками для китиць, що підвішували на шиї коней.

Детальніше...

5490
 

Енареї - найекзотичніша група скіфських жерців

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Скіфські жерці енареї

Дані про скіфське жрецтво, що містяться у творах грецьких авторів, вкрай нечисленні. Мабуть, тому, у той час як одні дослідники допускають наявність в скіфському суспільстві впливової жрецької групи [Яценко, 1959, с. 113; Тереножкін, 1966, с. 39-40], інші це заперечують [Лаппо-Данилевський, 1887, с. 533; Каллісто, 1952, с. 27; Артамонов, 1964, с. 85; Dumezil. 1962, с. 199; Dumezil, 1968, с. 445-446]. За всіх обставин навряд чи випадково, що відомості античної традиції присвячені майже виключно енареям (іранське. 'анар'я' - 'нечоловічність')... 

Детальніше...

5245
 

Скіфські навершя з Товстої могили

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
скіфські навершя

Товста Могила - легендарний скіфський курган IV століття до н. е. біля міста Орджонікідзе Дніпропетровської обл., досліджений у 1971 році легендарним археологом Борисом Мозолевським.

Детальніше...

4549
 

Вiд Скiфiї до України

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

1-Velyka-Skifia

З часів, як постала назалежна Україна, і нині, з кожним роком зростає інтерес у світі до нашої країни, а також інтерес власних громадян до її витоків, що сягають глибин віків і тисячоліть. А історія України, особливо прадавня, має безліч як білих плям, так і чорних, тобто навмисно затушованих… Отож: Хто ми є? І звідки? Які племена і як саме утворювали український етнос, де саме вони мешкали?.. 

Детальніше...

4225
 

Скіфський сакральний центр Екзампай

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

ekzampai

Не одне покоління вчених приваблювала загадкова земля Екзампай, в якій, за словами “батька історії” Геродота, скіфський цар Аріант встановив великий бронзовий казан, виготовлений з наконечників стріл (IV, 81) – пам’ятку про один з перших у Європі і найоригінальніший “перепис” народів Великої Скіфії. Попри велику кількість оригінальних гіпотез, розглянутих у синтетичних працях А.І.Доватура, Д.П. Каллістова, І.О.Шишової, О.О.Нейхард, дослідженнях Б.О.Рибакова, С.С.Безсонової та інших, місцевість Екзампай та річка Екзампей так і не були досі локалізовані.

Детальніше...

3823
 

Кримські таври - куди вони зникли

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

tavry-v-krymu

Про цей загадковий народ, що дав Криму першу античну назву - Таврика або Таврида - розповідають і пишуть від найдавніших часів до наших днів. Хтось бачить в них корінних жителів Криму, хтось - мігрантів з Кавказу, а хтось взагалі записує в предки сучасних кримських татар. До сих пір ведеться дискусія про приналежність таврів до так званої «кізил-кобинської археологічної культури», а легендарні «ящики таврів» - стародавні кам'яні гробниці - можна знайти практично в будь-якій точці гірського Криму. Так що ж нам дійсно відомо прой це стародавній народ?

Детальніше...

3455
 

Україна священних могил

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ukraina-sacral-places

Україна священних могил і Золоте царство богів та героїв: порівняльно-міфологічний аналіз. Уривок з книги українського дослідника Олега Гуцуляка - "Пошуки заповітного царства". 

Детальніше...

3213
 

Кам'яний ідол Адир-Кан - пам'ять скіфського вождя на Алтаї

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

chuyskiy-idol

Адир-Кан (Адир Хан або Чуйський воїн) - дуже цікавий археологічний пам'ятник на Алтаї, за 728 км від Чуйського тракту, розташований на правому березі давньої річки Чуя. Цікавий він тим, що у центрі цього доісторичного заповідника зберігся давній кам'яний ідол - фігура скіфського вождя, воя, а також комплекс скель з петрогліфами та скіфські захоронення. Пам'ятка являє собою артефакт далекого часу, нашого предка-скіфа, тому варта уваги.

Детальніше...

2999
 

Скіфські кургани - піраміди степу

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

skifski-kurgany

Їх називають пірамідами степу та знаковими історичними джерелами. скіфські кургани — священна пам’ять наших пращурів, із племен яких постала давня цивілізація. ІVстоліття до н. е. — «золота доба» розвитку Скіфії — держави, яка займала територію від Дунаю до Дону. Її південний кордон — степи поблизу Чорного моря, а північний — приблизно на широті Києва. Український степ був землями скіфівцарів. Саме над їхніми похованнями зведено величні кургани, які й через століття вражають силою влади тих, хто там покоїться, та досконалістю будівельних традицій.

Детальніше...

2787
 

Афоризми скіфського мудреця Анахарсиса

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Anaharsis-cytati

Анахарсис (від скіф. Ἀνάχαρσις «неранимий», ana (без) + hvar (поранити); бл. 614 - після 559 рр. до н. е.) - скіф сакського походження, син царя Гнура, брат царя Савла і Кадуіта. Прибув за часів Солона в Афіни, де зустрічався з самим Солоном і з іншим знатним скіфом Токсаром (інше написання - Токсаріс), який був відомий в Афінах як лікар і мудрець, пізніше подорожував по іншим грецьким містам. Діодор Сицилійський і Діоген Лаертський вказують, що він разом з іншими мудрецями відвідував лидийского царя Крёза, якого перси вважали радником по Скіфії.

Детальніше...

1709
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...