П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Святилища і місця сили України


Місця Сили України

Місця Сили - це архаїчні пам'ятки природи, історії та релігії, які в минулому являли собою культурне явище. Вони могли виконувати роль капищ, святилищ, жертовників, астрономічних палеобсерваторій, храмових комплексів, мегалітичних споруд. Такі місця, зазвичай, володіють сильною енергетикою, адже колись тут проводилися релігійні обряди, сакральні ритуали, ініціації, святкування тощо. Наші предки вважали ці місця священними, встановлювали тут статуї своїх божеств (камінні баби, боввани, істукани), приходили, щоб помолитись, зцілитись, позбутися турбот та набратися сил, через що у наш час їх стали називати - "місцями сили". Україна густо вкрита ними.

ДРЕВНІ ГОРОДИЩА УКРАЇНИ

gorodyshche
Городище - це пам'ятка археології. Городищами в науці називають залишики древніх поселень, міст, фортефікацій. Усі вони часто укріплені земляними валами та мурами. Переважно городища знаходяться на вершині пагорбів, поблизу річок та озер. Цінні тим, що являли собою місце постійно осередку наших пращурів й зберігають безліч знахідок і артефактів, речей побуту і діяльності, релігійні атрибути.

СКЕЛЬНІ СВЯТИЛИЩА КАРПАТ

mg-karpatКультурно-історична, мегалітична, петрогліфічна спадщина Українських Карпат. Реєстр місць сили Карпат. Загадки древніх гір. Гуцульські, бойківські та лемківські святині. Мегаліти, скелі, печери, залази, дольмени, вершини, кромлехи і менгіри, палеоастрономічні святилища. Локалізація культурно-історичних пам'яток. Подорожі по карпатським місцям сили, екскурсії по скельним заповідникам, дослідження і аналіз петрогліфів. Думки вчених, альтернативні точки зору.

АРХЕОЛОГІЧНІ СТОЯНКИ

paleolit-stoyankyСтоянка - це найдревніші поселення (паоліт, мезоліт), переважно тимчасового характеру. Такі стійбища часто створювалися з метою сезонного мисливства або риболовлі. Являють собою великий інтерес для істориків та археологів, адже містять важливі культурні шари для вивчення історії первісного суспільства.

НАШІ ЕКСПЕДИЦІЇ

Експедиції по місцям силиЕкспедиції, подорожі, тури і поїздки учасників порталу "Спадщина Предків" по місцям сили України. Авторські замітки, нариси, дослідження.  Організація екскурсій по культурно-історичним пам'яткам України.

Кам’яна Могила: печери, ґроти та знахідки

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 9

Кам'яна Могила

Кам'яна Могила - тисячолітній дошумерський "архів" клинописних знаків і петрогліфів, відомий давнім народам під назвою "Шу-Нун". Стоїть у селищі Мирне, поблизу Мелітополя, Запорізька область.

Детальніше...

22215
 

Старокиївська гора

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 1

starokyivska-gora

Прогулюючись мальовничими алеями Старокиївської гори, мало хто помічає невеликий викладений з каменю круглий постамент навпроти Національного музею історії України. Цей об’єкт, що не відразу впадає у вічі киянам і численним туристам, став свого часу однією з найсенсаційніших знахідок на території Києва.Вона викликала жваві дискусії і великою мірою збагатила наші знання про релігію давніх слов’ян та про Київ як значний культовий центр дохристиянської Русі.

Детальніше...

9234
 

Чортові скелі біля Львова

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Чортові скелі - Львів

Чо́ртові ске́лі або Чо́тові ске́лі — група скель, а також пагорб і пам'ятка природи місцевого значення, розташовані біля південної околиці села Лисиничі (Пустомитівський район, Львівська область), між містами Львів та Винники, в межах Винниківського лісопарку.

Детальніше...

8778
 

Стоунхендж і Праукраїна?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

Стоунхендж

Сьогодні ми поговоримо про Стоунхендж (Stonehenge) – кам'яну споруду в графстві Уілтшир (Великобританія), астрономічне святилище. Справжньою сенсацією є те, що вона якимсь чином може бути пов'язана з Праукраїною, а саме скіфо-сарматськими царями.  

Детальніше...

7801
 

Урицькі скелі Тустань - древнє святилище і місто-фортеця

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 12

Урицькі скелі Тустань

Урицькі скелі - один із наймістичніших куточків Карпат. Це чудернацьке накопичення скель в селі Урич, Львівської області хвилює не одну тисяч літ людське око. Повз них проходили та залишали свої петрогліфи такі племена як: даки, фраки, кельти, скіфи, білі хорвати тощо. Урицькі скелі - пам'ятка національного значення, яку давно пора занести в ЮНЕСКО. У цій статті ми зробимо екскурсію у часи, коли скелі в Уричі були астрономічною палеобсерваторією і древнім святилищем, а згодом містом-фортецею. 

Детальніше...

7288
 

Миколаївські печери: австрійські штольні чи святилище?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
Печери в Миколаєві

Мова піде про печери в урочищі Лиса (Чорна) Гора, що знаходиться в північній околиці міста Миколаїв, Львівської області. За інформацією дослідника Ореста Корчинського, ці тоннелі - залишки язичницьких печерних храмів, які існували тут ще за часів білих хорватів. Висічені вони були, ймовірно, десь у VIII столітті у скелях вапняково-піщанного походження. Інша частина людей, переважно військові історики, вважають, що Миколаївські печери - це гаубичні бункери часів 1-ї Світової. Отож, проаналізуємо усе це детальніше. 

Детальніше...

5957
 

Де в Чернігові могли стояти язичницькі капища?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

chernigiv2

На 1300 літ історії Чернігова, як мінімум 300 років довелося на язичницьку епоху, коли наші предки слов'яни-сіверяни поклонялися силам природи, яка уособлювала їх язичницькі Божества. Само собою зрозуміло, в Чернігові існували язичницькі святилища. Тільки от де вони перебували і яким саме Богам молилися наші Предки? 

Детальніше...

5236
 

Хрестоподібні зображення в печерах Подністров'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

big 1209

Стаття присвячена ґенезі, походженню, проблемам дослідження, типології та атрибуції хрестоподібних петрогліфів з лунками-просвердлинами у печерах Подністров’я. Залучені матеріали багаторічних досліджень автора та широке коло аналогій з Криму та Болгарії.

Детальніше...

2608
 

Сакральне Знесіння Львова

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4
svitovydove-pole-lviv

Десять хвилин пішки від площі Ринок у напрямку телевежі — і ви біля гори Високий Замок. Але залишки його мурів — це вже більш пізня історія, історія галицьких і польських королів. Нам же наразі направо, вулицею Довбуша повз чотирьохсотрічний костелик св. Войцеха і далі стежками Кайзервальду до невеличкої непримітної овальної галявинки, що притулилася під парканом Музею народної архітектури та побуту. Це — «Світовидове поле».

Детальніше...

11020
 

Святилище в Яворові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

kamin-v-odaevi

Я пригадав, як у дитинстві років 40 тому гостював у цьому селі в своїх знайомих і з однією тутешньою жіночкою (на жаль, вже покійною) ходив до лісу по гриби в напрямку, як вона казала, «Камара і Бедзвінного». В одному місці мою увагу привернула прямокутна кам’яна огорожа висотою майже в мій зріст з «воротами»-проходом, а також плоский камінь перед нею, з нанесеними численними − явно дуже давно, знаками. Я запитав своєї супутниці, хто й для чого спорудив цю огорожу, а також що б мали означати знаки на камені, але жінка відповіла: «Не знаю. Ця загорода стоїть, відколи пам’ятаю, ну а на камені знаки, певно, лишили літники. Мабуть ще за Австрії. Це місце ми називаємо Одаїв». На моє запитання, що значить «Одаїв», жінка знову знизала плечима й трохи роздратовано відрекла: «Ну так назвали, тай усе. Ось там Корондино, тут Заподок, туди – Чопівка. Яке це має значення? Краще гриби шукай!»

Детальніше...

8831
 

Таємниці Мавринського майдану

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
мавринський майдан

Мавринський майдан – астрономічна лабораторія працивілізації. Неподалік від міста Павлограда (Дніпропетровщина) є земляна споруда: величезна, таємнича, незрозумілої конфігурації. З висоти дельтаплана – це гігантський загадковий символ. Земляна споруда має немало таємничих особливостей.

Детальніше...

8175
 

Цілющі джерела Терпіння

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

dalay-lama-ukraina

Про Кам'яну Могилу поблизу Мелітополя відомо всім або багатьом. А ось про цілющі джерела в селі Терпіння знають лише місцеві та деякі жителі Запорізької області. А даремно, джерела ці дивні за своїми цілющими властивостями і мають здатність омолоджувати організм, очищаючи його від шлаків та вуглеводів.

Детальніше...

7557
 

Де знаходилися Гераклові стовпи?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3
geraklovistovpubilyahortuci

Яким тільки способом не пробують розгадати вчені одну з найбільших загадок світу – за допомогою мітів, географічних розрахунків, співставлення морфем різних мов в т. ч. забутих, але так ніхто переконливої відповіді на це питання і не дав. Ми ж свій пошук розпочнемо з чисел.

Детальніше...

6350
 

Чи була Кам'яна могила пов'язана з легендарною державою Аратта?

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

23 big

Український історик Юрій Шилов та російський шумеролог професор Анатолій Кифішин ведуть розмову про протошумерські написи з Кам`яної могили, що являли собою ці письмена, як вони були пов’язані із легендарною державою Аратта, а також чому вони привернули увагу німецького інституту Аненербе підчас Другої Світової війни.

Детальніше...

5598
 

Печерний храм на Дністрі

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ArticleImages 72130 DSC 0329

Екологічна експедиція "Дністер" Товариства Лева (Львів) у 1988 році виявила на лівому крутому березі Дністра біля села Станка Бучачского району Тернопільської обл. на висоті 12-15 метрів над урізом води карстову печеру, яка викликала велике зацікавлення дослідників. Не підлягало сумніву, що інтер’єр печери був перероблений людськими руками, тим більше це було очевидним, бо на її стінах були видні висічені в камені знаки як язичницької, так і християнської символік.

Детальніше...

4871
 

Буша: історія села і таємниці скельного святилища

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Скельний храм в Буші

Буша - село у Ямпільському районі Вінницької області, Україна. Знаходиться в долині злиття 3-х рік Мурафа, Бушанка і Суха Бушанка. На території села розташований державний історико-культурний заповідник "Буша". В заповіднику площею майже 7 тис. га розміщені пам’ятки археології (ІІІ тис. до н.е. – ХІІ ст. н.е.), залишки фортеці і підземних ходів XVI – XVII ст., міська ратуша XVI ст. Родзинкою Буші є скельний храм. 

Детальніше...

1098
 


Сторінка 1 з 2
загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...