Водоспад Бурбун розташований в каньйоні річки Бобрівка біля села Лисець Дунаєвецького району Хмельницької області, у північній його околиці. П’ятиметровий водоспад схований в гущавині каньйону і впадає в невелике озерце з блакитною водою. Це несподівана знахідка серед місцевих природніх памяток. Чаруючий водограй нагадує райський куточок, незіпсована дика природа, каміння вкрите мохом, кущі папороті.
Дивне озеро, яке утворює водоспад, має гарний колір бірюзи. Вода тут дзеркально чиста і прозора. Навіть в літні дні вода в озері низької температури. Така природна особливість пов’язана з тим, що ущелина сформувалася з кремнієвих порід і ракушняка.
Навколо водойми росте велика кількість дерев і чагарників, які захищають ущелину від сонячного світла і тепла. У літній період прохолодна вода озера привертає відпочиваючих, бажаючих поринути у водойму. Це мальовничий пам’ятник, створений природою, який варто побачити.

Село Лисець відоме з 1493 року з Яблунівської люстрації, тобто перепису. Однак немає сумнівів, що село існувало і раніше. У 16 ст. орендар Юрій Телефус збудував замок — його зруйнували волохи. Найпоширенішою галуззю економіки Лисця було землеробство, яке мало тут давні традиції. У 1798 році село було надане у тимчасове користування строком на 50 років Яну Ратиборському.
У 1889 році в Лисці нараховувалось 410 дворів, де проживало 2402 жителя. У 1860 році священик (вперше Лисецький піп згадується у документах за 1565 рік) Лисецької церкви Пресвятої Богородиці (збудована у 1721 р., дерев'яна триверха) запропонував селянам віддати своїх дітей на навчання, при цьому наголосив, що навчати буде безкоштовно, а книги купуватиме за власні кошти; священик відкрив школу з приходом осені. В цей період село мало власне ґмінне управління, що керувало навколишніми селами та володіло більш ніж 5000 десятин землі.
За новим територіально-адміністративним поділом 1925 року, Лисець ввійшов до Новоушицького району Кам‘янець–Подільського округу. За даними Всесоюзного перепису 1926 р. в Лисці нараховувалось 563 двори, проживало 2146 жителів.
Цікаво, що у 2019 році завдяки участі у Всеукраїнському проекті «Неймовірні села України-2019» посольство Нідерландів обрало село Лисець для озеленення пагорбу поблизу водоспаду Бурбун декоративними рослинами (близько 600 штук).
Як пояснює археолог Володимир Захар’єв:
Річка Бобравка раніше доходила майже до села Голозубинці. Тепер повисихало-повисихало і в результаті десь звідси ще приблизно півкілометра вона йде. Значить, як тут утворилося це диво природи? Ці каміння, які ви бачите – це так званий травертин. Найновіший вапняк, який створила природа. Тобто джерела виганяли вапняк із землі і потихеньку воно настоювалося. Можна придивитися, що текло, так як в печерах. А потім воно повністю перекрило долину. Пізніше в силу певних обставин розстріскалося і водою було знесено вниз. Утворилося озерце таке. А тепер ми бачимо, що ще й люди допомогли, підігнали і маємо те що маємо – дуже гарне місце для нас.