Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Бібліотека


biblioteka-online-ua

Електронна бібліотека сайту "Спадщина Предків" налічує десятки унікальних книг: з історії, етнографії, антропології, краєзнавства, історико-художніх книг. Літописи, стародруки, етнографічні збірники, наукова кореспонденція, публіцистика. Ми постійно поповнюємо свою джерельну базу. На жаль, не все встигаємо оцифрувати та завантажити. Допомагайте, надсилайте нам свої пропозиції та долучайтесь до формування онлайн-бібліотеки!


Іван Франко - Сотворення світу (1918)

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 9

fanko-sotvorennya-svitu

"Сотворення світу" - найнебезпечніший твір Франка. Таким вважали свого часу непримітну на перший погляд брошуру „Біблійне оповідання про сотвореннясвіту в світлі науки". Вона настільки шокувала галицьких клерикалів, що брошуру просто знищили.

Детальніше...

24751
 

Марія Влад - Стрітеннє: Книжка гуцульських звичаїв і вірувань (1992)

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

maria-vlad-stritennie

Хто такий гуцул? Це гонорова й волелюбна людина, яка може багато чого вибачити, але тільки не приниження власної гідності. Ключиком до розуміння духовного світу гуцулів слугує їх оригінальне глибокохристиянська міфологія. А Стрітеннє - одно з найулюбленіших свят на Гуцульщині. Відома українська поетеса у першій своїй прозовій книжці вкладає у це слово набагато глибший зміст. Це своєрідна данина рідному краєві, що зумів зберегти свою праісторію спервовіку. Це книжка гуцульських звичаїв і вірувань, давніх легенд, казок, переказів, колядок, ворожінь тощо. Письменниця переконує читача в тому, що врешті-решт холод сучасних негараздів буде подолано всеперемагаючим теплом українського Відродження.

Детальніше...

15088
 

Володимир Шухевич - Гуцульщина (1899)

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Книга "Гуцульщина"

"Гуцульщина" Володимира Шухевича ще за життя автора була високо оцінена його сучасниками. Іван Франко у статті "Огляд праць над етнографією Галичини в XIX ст." позитивно оцінив його етнографічну діяльність. Він писав, що в 90-х рр. на Галицькій Русі "виробляються збирачі нового типу, такі як Іван Колесса, Осип Роздольський, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич, що, обіймаючи широкі наукові горизонти, рівночасно стараються вичерпати запас етнографічних фактів у певній околиці. 

Детальніше...

10155
 

Володимир Малик. Збірка творів.

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Володи́мир Кири́лович Ма́лик (справжнє прізвище — Сиченко) (нар. 21 лютого 1921 року, Новосілки — 31 серпня 1998, Лубни) — український письменник, автор пригодницьких та історичних творів. Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» В. Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.

 

Детальніше...

7267
 

Ігор Мацієвський - Музичні інструменти гуцулів (2012)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

igor-macievskyi-muzuchni-instrumenty-guculiv

Запрошуємо користувачів ознайомитися з монографією Ігоря Мацієвського „Музичні інструменти гуцулів”. У ній дослідник розглядає культуру гуцульського краю, зокрема, тут вміщено етнографічний та історичний нариси, дана загальна характеристика музичного мистецтва Гуцульщини.

Детальніше...

3737
 

Українська мова: підручники за 4-11 клас

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

pidruchnyky-ukrainska-mova

Підручники з української мови для  4-11 класу, автори: Глазова, Єрмоленко, Заболотний, Вашуленко, Караман та інші. Публікуємо кращі шкільні підручники на замовлення читачів. Шкільна книжка "Українська мова" має стати справжім другом для будь-якого українського школяра. 

Детальніше...

1639
 

Підбірка книг про характерництво

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 6

Книги про характерників

Тема козаків-характерників в українському літературному просторі підіймалась не раз. Більшість оповідей та легенд про характерників було записано в Україні лише в ХІХ ст., хоча саме явище древнє, а перші згадки про них зустрічаються ще в літописах, що стосуються другої половини XVI сторіччя. До творення образу характерника долучилися відомі українські письменники, такі як: Дмитро Яворницький ("Історія запорозьких козаків"), Євген Гребінка ("Чайковський"), Пантелеймон Куліш ("Чорна рада"), Адріан Кащенко ("Запорозька слава", "На руїнах січі") та багато інших. Серед сучасних авторів: Василь Чумаченко, Анатолій Скульський, Тарас Каляндрук, Юрій Фігурний тощо. 

Детальніше...

19415
 

Книги відуна Рувита

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 7

vidun-ruvyt-oko-rodu

Василь Михайлович Рудий (Відун Рувит) народився 24 січня 1939 року в селі Борщі Барського району Вінницької області (Україна). Дитинство письменника важко назвати безхмарним через війну, голод і часткове сирітство. Деякий час він був вимушений мешкати в землянці, палатці і інших, не зовсім затишних, місцях (таких як цвинтар).

Детальніше...

11336
 

Підбірка праць Володимира Гнатюка

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

knygy-gnatiuka

Серед видатних учених, уродженців Тернопільщини, чільне місце належить Володимирові Михайловичу Гнатюкові. Феномен цієї людини можна зрозуміти, звернувшись до тієї багатої спадщини, яку він залишив, і проаналізувавши різні напрями його громадської діяльності. Видатний фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець, історик, журналіст, редактор, книговидавець, перекладач, соціолог, демограф.

Детальніше...

9339
 

Книжкова підбірка: Валентин Чемерис

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 2

knigpreviewВалентин Чемерис - автор багатьох романів, серед них історичні: „Ольвія” (чотири масових видання, Всеукраїнська літературна Аркадієвська премія 2009), „Скандал в імператорському сімействі”, „Смерть Атея” (літературна премія ім. Д.Яворницького), „Епірська відьма, або Олімпіада - цариця македонська”, „Фортеця на Бористені”, „Генерали імперії” та багато інших.

Детальніше...

5173
 

Історичні повісті і романи Віктора Стуса

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

knigpreviewСтус Віктор Іванович – автор восьми книг, що побачили світ у період з 2011 по 2015 роки, а саме трьох романів: "Помста атлантів. Стріла для мудреця", "Арійський Спас", "Зловити характерника", восьми повістей: "Цариця Амага – донька мага", "Чуні", "Біолокатор", "Повернення з іносвіту", "Привид у храмі", "Клейноди у спадок", "Запізніле прозріння", "Таємниця Берегині", а також трьох десятків оповідань, сімдесяти байок під загальною назвою "Байки – казки і навпаки".

Детальніше...

3666
 

Володимир Шаян - Віра Предків Наших (Том I)

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Віра Предків Наших - Володимир Шаян

«ВІРА ПРЕДКІВ НАШИХ» — фундаментальна праця видатного українського вченого-санскритолога й філософа Володимира Шаяна (1908—1974) - засновника Ордену Бога Сонця та руху відродження рідної віри українців. Його твори, замовчувані в радянській імперії, лише за незалежної України вперше знаходять свій шлях до Українського читача. Професор Шаян був переконаний, що втративши рідну віру, народ занапастив свою душу, що мало трагічний вплив на його історію. Метою свого життя він уважав повернення рідної духовності своєму народові, бо: "Відродження нації не може бути завершене без відродження її власної віри". Книга зацікавить філософів, націологів, релігієзнавців, літературознавців, рідновірів, як і загалом широке коло читачів.

Детальніше...

1101
 


Сторінка 1 з 2
загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...