Понеділок
10 серп., 2020
      

Володимир Малик. Збірка творів.

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Володи́мир Кири́лович Ма́лик (справжнє прізвище — Сиченко) (нар. 21 лютого 1921 року, Новосілки — 31 серпня 1998, Лубни) — український письменник, автор пригодницьких та історичних творів. Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» В. Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.

 

 

Народився Володимир Кирилович Малик 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарівського району на Київщині в селянській родині. В сусідньому селі Ясногородці закінчив середню школу, а в 1938 році вступив на філологічний факультет Київського університету. Тоді ж почав складати вірші. Незабаром розпочалася важка, багаторічна Друга світова війна. Навчання довелось перервати. Молодий студент  працював на оборонних роботах під Києвом та Харковом, був поранений. Після війни Володимир Кирилович працював в Ясногородській середній школі. Закінчивши заочно університет у 1950 р., молодий учитель переїхав з Київщини на Полтавщину, в місто Лубни 1953 року. Саме тут, в цьому історичному місті, більше всього захотілось В. Малику своїми творами наблизити події далекого і героїчного минулого до сучасників, розповісти про народних звитяжців, людей особливого героїзму. Володимир Малик глибоко знайомився з історичною літературою, засиджувався в архівах, виїжджав на місця, де колись жили його майбутні герої. На Поділля, в гості до нащадків Кармалюка. В Карпати, до спадкоємців Довбушевих традицій, збирав народні перекази. І почали одна за одною виходити з-під його пера казки-легенди для молодших читачів «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум'яка», «Червона троянда».

Представляємо Вашій увазі збірку найвідоміших творів письменника:

 • Малик Володимир. "Воєвода Дмитро" (1972)
  Розорили чвари княжі стародавній, древній Київ,
  Навіть князь тепер не хоче проживати в Київ-граді,
  Ось тому-то князь Данило тут поставив воєводу —
  Він у місті й всьому краї другий рік уже при владі.То був муж, Дмитром на ймення, дужий, стройний, гарний вельми,
  І в обличчі, і в статурі — простота і величавість.
  То дарма, що на кольчугу борода, мов іній, пада,
  Борода — то знак змужіння, сивина — то ще не старість.Всім щасливий воєвода: Мирославою-жоною,
  Дочками, двома синами і здоров’ям, як ведеться,
  Та не має він два роки ні спочинку, ні спокою —
  Йде зі сходу плем’я дике, що татарами зоветься.

 • Малик Володимир. "Князь Кий" (1980)
  Володимир Кирилович Малик написав свій роман «Князь Кий» до 1500-річчя заснування міста, ім'я якому дав головний герой.
  З погляду істориків, "Кий є найбільш загадковою постаттю. І справа полягає не стільки в тому, що сучасний історик дивиться на Кия крізь запаморочливу товщу часу в п'ятнадцять століть, скільки в непевності й невизначеності рідкісних відомостей про нього. У ледь жевріючому світлі гранично скупих свідчень джерел він виглядає особою, котра майже повністю належить до легендарного світу".
  Саме таку легендарну постать зумів показати В. Малик читачу, перенісши його у сиву давнину, у вир складних історичних подій, коли після роздроблення гуннської держави Аттіли в середині V ст. її спадкоємці, ворогуючи між собою, намагалися знову підкорити східнослов'янські племена.

 • Малик Володимир. "Таємний посол" (збірка)
  До тетралогії В. Малика «Таємний посол» увійшли романи: «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний вершник» (1976 р.) і «Шовковий шнурок» (1977 р.) Задум цього полотна виник у В. Малика під впливом відомої картини художника-реаліста І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Розглядаючи картину, письменник подумав: художник зобразив на полотні лише мить з життя цих мужніх захисників своєї землі. Якщо ж написати роман, то можна показати як вони жили, сіяли й збирали хліб, займались ремеслами, кохали, воювали зі своїми ворогами, страждали в неволі, гинули у війнах.

 • Малик Володимир. "Чорний вершник" (1976)
  У третій частині тетралогії Арсен Звенигора нарешті повертається додому, проте війна знову змушує його відправлятися у похід. У пригодах йому допомагатимуть друзі дончак Роман Воїнов, поляк Мартин Спихальський, болгарський воєвода Младен і його сином Ненко. Крім цього, важливу роль у сюжеті відіграє Семен Гурко — історичний персонаж Семен Палій.

 • Малик Володимир. "Шовковий шнурок" (1977)
  Назва останньої частини тетралогії відсилає до турецького звичаю, за яким посадовцю, що завинив, султан надсилав шовковий шнурок. Така «посилка» означала смертний вирок. У центрі уваги роману знову Арсен Звенигора, його кохана Златка та її брат - колишній яничар Ненко.

 • Малик Володимир. "Черлені щити" (1985)"Черлені щити". Черлені, тобто "темно червоні" щити – це традиційний колір зброї воїнів-русинів, мешканців Київської Русі. Цього кольору боялись вороги, його поважали… Побачивши цей колір, українські жінки плакали, бо знали, що визволителі поруч і небезпека минула. В данному романі розповідається про період життя Київської Русі, коли держава була поділена на низку князівств і не було одностайності між володарами окремих земель. Це підривало імідж Русі і вороги не оминали нагоди відігратися на цьому. Фундаментальною подією твору є похід полку Ігоревого на половців в ворожий степ. Похід, що супроводжувався лихими знаменами і закінчився нищівною поразкою руського війська. Також маємо нагоду познайомитися з усіма князами тогочасної Київської Русі, маємо нагоду познайомитися з літописцем, який написав "Слово о полку Ігоревім".

 • Малик Володимир. "Горить свіча" (1992)
  В даному історичному романі "Горить свіча" автор описує трагічні події, які на цілі століття перервали політичний та культурний розвиток України, — Батиїв погром Києва та розорення інших наших земель.

 • Малик Володимир. "Чумацький шлях" (1993)
  У даному історичному романі автор відображає цікаве й своєрідне явище в історії українського народу — чумацтво. Головний герой твору — Івась Бондар залишає в Лубнах кохану дівчину Катрю і разом зі своїм хазяїном Хуржиком та чумацькою валкою їде в Крим по сіль. Ніколи не гадалося йому, навіть не снилося, через які незвичайні смертельно небезпечні пригоди доведеться пройти. Тут і зустріч з Потьомкіним та Катериною Другою, і татарський полон, і втеча з нього, вступ до війська чорноморських козаків, участь у складі цього війська у війні 1786-1791 рр. проти Туреччини.Не менш драматичні пригоди чекають і на Катрю, котра залишилася вдома, але наражається на ще більшу небезпеку, ніж її коханий на війні.

knigivmalikds

>>ЗАВАНТАЖИТИ ЗБІРКУ НА EX.UA<<


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:завантаження...
blog comments powered by Disqus

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...