Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Народні промисли, ремесла, мистецтво


В УкраЇні здавна широко розвинені різноманітні види промислів та народних ремесел. Ще з часів Трипілля на нашій землі почали виготовляти шедеври гончарного мистецтва,, люди прагнули створити своїми руками речі першої необхідності: посуд, одяг, а також декоративну і ритуальну атрибутику.  Українці надзвичайно творчий і талановитий народ, який прославився своїм умінням в таких ремеслах як: гончарство, кераміка, ткацтво, гутництво, ковальство, килимарство,  чумацтво, різбярство, бондарство, каменярство, мосяжництво тощо.

Народні промисли: межиріцьке гончарство

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

історія України

Гончарство здавна було одним з основних видів ремісничого виробництва на території України. Проте, технологія його виробництва – складна і тривала. Починалася вона з пошуку спеціальної глини, яка повинна була вилежатись та перемерзнути.

Детальніше...

251
 

Шедеври гончарного мистецтва Опішні

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Кераміка Опішні - баранець

Селище Опішня, що на Полтавщині — один з найдавніших і найвизначніших осередків української кераміки. Опішня роз­кинулася на мальовничій річці Ворсклі, береги якої здавна були багаті на поклади гончарних глин. З незапам’ятних часів тут виготовляли з глини різні вироби: посуд, іграшки, люльки, кахлі, черепицю тощо. Високого розвитку гончарство Опішні досягло у XVIII—XIX століттях.

Детальніше...

351
 

Куди чумаки за сіллю ходили?

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 4

історія України

Коли в Україні виникло чумацтво, достеменно невідомо. Адже ще за часів стародавньої Русі відправлялися із Києва у далекі торгівельні подорожі відважні люди. Дана стаття розповість нам: хто такі чумаки та чим вони займались? 

Детальніше...

10844
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...