Субота
06 черв., 2020
завантаження...

Археологічні стоянки в Україні


archeologichni-stoyanki

Археологічна стоянка — короткочасне поселення мисливців палеоліту і мезоліту, а також місце зимового перебування кочових скотарів, мисливців лісової смуги Євразії та інших материків в історичні часи. Термін «стоянка» запроваджений на рубежі 19-20 ст. Стоянки поділяються на печерні та відкритого типу, одношарові та багатошарові. Культурний шар стоянок бідний, зосереджений біля вогнищ. Під часрозкопок знаходять вогнища, залишки жител тощо. Археологічні матеріали зі стоянок мають важливе значення для вивчення історії первісного суспільства. Найвідоміші стоянки на території України знаходяться в південних і північних передгір'ях Східних Карпат (Королеве, Молодово), у Криму, на берегах Дніпрата Поліссі. Особливий інтерес викликають стоянки на торфовищах країн Прибалтики, на Півночі і Сході Європи.


Печера Прийма - найдавніша стоянка неандертальця на материковій Україні

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 9
Прийма

Прийма - ґрот біля села Прийма Миколаївського району (за 2 км від Миколаїва), пам'ятка археології європейського значення, розміщена на одному з лісистих пагорбів висотою 395 м над р. м. Найдавніше поселення типу "мисливський табір" у печерних умовах материкової України (вік - близько 45,5 тисяч років). Культурний шар потужністю до 15 см у дрібнозернистому темно-сірому піску.

Детальніше...

11877
 

Записки засновника Мізинського музею

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 11

Куриленко Василь Елісеєвич

Стаття присвячена циклу праць дослідника і засновника Мізинського музею - Куриленку Василю Єлисеєвичу. До самої смерті він невтомно трудився на краєзнавчій ниві, якій присвятив 46 років самовідданої праці. Йому належить відкриття більше сотні пам’яток археології краю, з-під його пера вийшло кілька десятків наукових робіт, які видавалися в різних країнах світу, а його витвори мистецтва ще чекають на своє визнання. 

Детальніше...

5744
 

20 фактів про неандертальців

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

20-factiv-neandertalciv

Неандертальці - хто вони? Чи знали ви що неандертальці користувалися вогнем, малювали охрою та доглядали за пристарілим родичами і любили прикраси? Мі підготували для вас 20 фактів про цей загадковий людський вид. 

Детальніше...

2273
 

Гінцівська палеолітична стоянка

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 10
gincivska-stoyanka

Гінцівська стоянка (пізньопалеолітична, 15–13 тисяч років тому) – перша пам’ятка доби палеоліту, що стала відомою на Україні. Розташована між селами Духове і Гінці Лубенського району, на правому березі річки Удаю.

Детальніше...

6274
 

Молодове: село вікувало на мамонтах

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 9

molodove-selo

Тепер тут зблискує на сонці широке і глибоке плесо Дністровського водосховища, яке простягнулось вверх по руслу річки більш як на 200 кілометрів і має ширину понад 800 метрів. А ще 30-40 літ тому було інакше: між скелястими берегами неслись до моря води Дністра, а в глибокій котловині його жило своїм тихим життям незвичне село. З цікавістю і хвилюванням спускався сюди, до самісінького Дністра, вузенькою і стрімкуватою польовою дорогою через урочище Сокира, щоб написати матеріал для районної газети про його невтомних мешканців, яким у зв’язку із будівництвом ГЕС і необхідністю створення водосховища належало переселятися, оскільки село підлягало затопленню.

Детальніше...

5604
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...