Понеділок
01 черв., 2020
завантаження...

Народні звичаї та обряди, календар предків


Народні звичаї і традиції українського народу

Звичаї і обряди - це серцебиття української культури, природний "кровообіг", порушення якого означає - смерть, занепад цілого народу. Звичаї, обряди, традиції являють собою загальноприйняті неписані правила і закони, які тисячоліттями карбуються у культурній "ковальні" роду і передаються старійшинами з уст в уста, створюючи оберегове коло для народу. Звичаї - це оберіг, національний імунітет, який тримає народ у безпеці, забезпечуючи здорове і життєрадісне життя, продовження роду. Кожне свято являло собою своєрідний культ на вшанування певного божества-родоначальника, покровителя світу, тотема роду. Календарний рік українців складався зі звичаїв зимового, весняного, літнього і осіннього циклу, які усі разом гармонізували і врівноважували простір. Сьогодні, в цифрову епоху, повне відтворення цієї прадавньої системи цінностей вже, на жаль, неможливе, але зберегти для майбутніших поколінь і застосувати як духовну концепцію, філософію - можливо, важливо і необхідно.

Весняні звичаї українців Літні звичаї українців
Осінні звичаї українців Зимові звичаї та обряди
Весільні звичаї українців Поховальні звичаї українців

Слов'янський календар: система літочислення, новоліття

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 97

Слов'янський Календар

Слов'янський календар -  питання досить гостре. Можливо тому, що він - дохристиянський і приховує чимало таємниць. Якою була система літочислення і коли святкували новий рік давні слов'яни? Спробуємо розібратися.

Детальніше...

17907
 

Обряд ім'янаречення у слов'ян

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 6

imjanarechennya-u-slovyan

Обряд ім'янаречення у слов'ян чимало дослідників називають віковою ініціацією, яка насправді характерна для багатьох культур. Насправді це не зовсім так. Обряд ім'янаречення - не просто ініціація. А глибинне, сакральне дійство, яке фактично визначало, а якщо точніше, то розкривало долю людини...

Детальніше...

10698
 

Капища давніх слов'ян

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

kapyshche-slovyan

Існує кілька назв (слов'янських та українських) для позначення давніх святинь: храм, мольбище, капище, контина та інші... Храми — церковнослов'янська форма слова хороми, що означає довгу споруду у формі дуги (півкола), збудовану навколо круглого майданчика, на якому знаходиться капище. В таких храмах стояли довгі столи з лавами, де могли одночасно сісти до ритуальної трапези 200—300 чоловік (наприклад, в Благовіщенському храмі біля Вжища). У Ржавинському святилищі (Чернівецька обл.), яке мало площу 600 кв. м, хороми вміщали не менше 300 чоловік.

Детальніше...

12959
 
загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...