Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

10 альбомів українських писанок

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 8

10 альбомів писанок

Пропонуємо вашій увазі 10 книжок-альбомів, які стануть в пригоді кожній українській родині та всім шанувальникам українських традицій. Безліч кольорових таблиць із взірцями українських народних писанок, майстер-класи по розпису великодніх яєць, символи та пояснення до них - це не повний перелік того, з чим зможе ознайомитись читач. Завдяки цим книгам ви зможете якнайліпше приготуватися до свята Великодня та більше дізнатися про народні звичаї та обряди.

1. Елиїв Зенон. "Двадцять Кіп Писанок" [1994]

У 1994 році у США був виданий альбом за редакцією Зенона Елиєва «Двадцять кіп писанок», в який увійшло 1200 зразків писанок, серед них 80% українських автентичних. Реліз містить усі 75 таблиць кольорових ілюстрацій писанок.
Завантажити

2. Віра Манько. "1464 взірці українських народних писанок" [2005]

Збірник таблиць з фотографіями писанок: 38 таблиць, в кожній 36-40 фотографій писанок. У таблицях названі регіони, в яких у різний час були зібрані зразки, за ним майстри розписували подані тут писанки. Так само є коротка стаття: "Як написати писанку".

Завантажити

3. Віра Манько. "Світ у писанках Тараса Городецького. Альбом" [2009]

Мистецьке подарункове видання, присвячене творчості унікального писанкаря — Тараса Городецького, усе життя якого пройшло в маленькому шахтарському містечку Червонограді. Альбом містить переднє слово упорядника, мистецьку цінність творів Тараса Городецького, інформацію про фарбування писанок природними барвниками "...з Творчої майстерні" та спогади.

Завантажити

4. Віра Манько. "Українська народна писанка" [2001]

Книга Віри Манько “Українська народна писанка” справді багатогранна і цікава. Вона відкриває читачеві великий і самобутній пласт української культури та мистецтва писання писанок, яке ми ледь не втратили у радянські часи.

Завантажити

5. Serediak Cristina. "La magia de las pysanky" [2009]

26 квітня 2009 на міжнароднім показі книжок в Буенос Айресі-Аргентина появилася перша книжка на еспанській мові про писанки. Її назва ЧАР ПИСАНОК - LA MAGIA DE LAS PYSANKY. Книжка має 104 сторінки, точні рисунки, гарні фотографії, різноманїтні кольори та цікавий текст. Працювали всі понад рік в приготовці сім частин книжки.

Завантажити

6. Ераст Біняшевський. "Українські писанки. Альбом" [1968]

Альбом, вступна стаття,акварелі та упорядкування - Ераста Біняшевського.Книга містить невеликий нарис українського писанкарства та зображення орнаментів писанок з різних регіонів України.

Завантажити

7. Павлешин Алекса. "Липовлянські писанки" [2009]

Книга про майстринь-лемкинь, що зберігають українські традиції в Словаччині та їх роботи - писанки. Лемківські писанки особливі. Тут немає великої кількості барв, лише одна чи дві. Проте, своєрідна технологія розпису надає цим писанкам неповторного колориту. Розписують писанки не писачком, як всюди, а голівкою гвіздка чи шпильки крапають краплю воску і розтягують її. Виходять особливі динамічні узори.

Завантажити

8. М.Іванишин. "По білому яйці воскові взори: Посібник з писанкарства" [2006]

Книга детально ознайомить Вас з процесом розпису великодніх яєць, виготовлення і застосуванням спеціальних інструментів. Ви дізнаєтеся також значення пасхальної символіки, особливості розписів у різних регіонах України, а також ознайомитеся з народними звичаями і традиціями.

Завантажити

9. Лемківська Писанка. Фестиваль у Львові. Альбом [2009]

Альбом лемківських писанок та фотографії з фестивалю "Лемківська писанка", котрий пройшов у Львові в 2009 році.

Завантажити

10. А.О.Малиніна. "Великодній сувенір. Українська народна писанка" [2005]

Представлений посібник буде корисним як для викладачів образотворчого мистецтва та студентів художніх навчальних закладів, так і всім схильним до творчості людям, не байдужим до краси навколишнього світу. Варто лише почати і казковий світ писанки захопить вас. І хоча в навчальному посібнику пропонуються тільки основні мотиви писанкарства, це не обмежує вашої власної ініціативи, а лише націлює читача на глибоке засвоєння величезного мистецького досвіду писанкарів України, збереження і творче використання їх художньої спадщини та художніх традицій.

Завантажити

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber