Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Кіммерійці


Кіммерійці

Кіммерійці - доскіфський народ Північного Причорномор'я залізного віку, завойовники Малої Азії, скотарі і кочівники, професійні вершники. Вони були першими степовиками України, залишивши по собі безліч кіммерійських стелл - кам'яних антропоморфних скульптур. Кіммерійці були індоєвропейцями, мова їх близька до санскриту. З часом, були витіснені спорідненими племенами - скіфами.


Кіммерійці - стародавні кочівники Північного Причорномор'я

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 32

kimmeriyci-starodavni-kochivnyky-prychornomorya

Кіммерійці — перший народ Східної Європи, самоназву якого не поглинув морок часу. Найдавнішу звістку про них містить безсмертна «Одіссея» (VIII ст. до н. е.): «Зайшло сонце, і вкрила темінь усі шляхи, а корабель наш досягнув меж океану. Там народ і місто людей кіммерійських, оповиті імлою і хмарами; і ніколи промені осяйного сонця не зазирають до них».

Детальніше...

38745
 

Кіммерійські стелли та їх призначення

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 2

Кіммерійські стели-менгіри

Культурна спадщина першого з відомих за власною назвою народів на теренах сучасної України - кіммерійців до сьогодення має чимало «білих плям». Однією з таких таємниць є зміст і призначення кіммерійських кам'яних антропоморфних стел, загальна кількість яких сьогодні наближається до двох десятків артефактів.

Детальніше...

6252
 

Військова справа кіммерійців

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 4

Військова справа кіммерійців

Кіммерійці є найдавнішим з відомих за своїм іменем народів Північного Причорномор’я. Їхня поява на історичній арені була зумовлена комплексом процесів, що відбувалися у кінці ІІ — на початку І тис. до н. е. у степових районах Східної Європи. У цей час населення степів перейшло від скотарсько-хліборобського господарства до кочового скотарства. Значною мірою це стало можливим завдяки широкому використанню коня, що був найкращим у ті часи засобом пересування.

Детальніше...

12728
 

Неміфічна Кіммерія

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Screenshot 1

На українській землі виникали й змінювалися археологічні культури, про які не лишилося жодного писемного свідчення. Першим народом на території нашої країни, назва якого стала відомою завдяки писемним джерелам, були кіммерійці. Вони започатковують історію іраномовних кочовиків у степах Північного Причорномор’я.

Детальніше...

3731
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...