П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Слов'яни


Історія давніх слов'ян

Слов'яни - це племена докиївських часів. Досі точно невідомо, чи це була самоназва, чи етнонім, чи взагалі штучне поняття. Не існує також одностайної думки про етимологію назви - від "слава" чи то від "слово", тобто об'єднані єдиним словом, єдиною мовою; чи від грецького "склавос" - раб.  Однак, до наших днів ця назва закарбувалася в таких топонімах як Словенія та Словаччина, а також численних гідронімах (р.Славутич, р.Случ, р.Славниця). Дана сторінка присвячена їм. 


Слов'яни напередодні утворення Київської Русі

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 51

Східні літописні слов'яни

За літописами, напередодні утворення Київської Русі існувало більше 10 груп східнослов'янських племен: поляни, древляни, уличі, тиверці, дуліби, хорвати, сіверяни, в'ятичі, радимичі, дреговичі, кривичі, ільмени.

Детальніше...

44359
 

Літописні поляни: міф чи реальність?

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 6

polyany

Історія полян є однією з найтаємничіших і загадкових сторінок, як загальноруської, так і української історії. Про них написано чимало історичних та лінгвістичних статей, що тією чи іншою мірою торкаються проблеми походження назви, території проживання та часу їх реального існування. Майже кожна фундаментальна праця, присвячена проблемі походження Русі та її ранній історії торкалась і проблеми полян.

Детальніше...

9221
 

Держава Само

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 5
Франки

В кінці першої чверті VII ст. приальпійські і моравські слов'яни повстали проти аварського ярма, що тяжіло над ними більше півстоліття. Потреба об'єднати сили у боротьбі проти спільного ворога привела до створення в Центральній Європі великої держави під назвою - Само (Samo).

Детальніше...

7628
 

Історичні версії слов'янотворення

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

arkhe1

Таємниці слов'янського минулого турбують не тільки наших сучасників. Вони були предметом значних наукових суперечок протягом усього 20 століття. У дослідженнях брали участь учені всіх країн слов'янського і не слов'янського світу, сперечаючись стосовно слов'янської історичної спадщини і критикуючи опонентів. 

Детальніше...

6123
 

Хто такі вятичі?

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 5

Реконструкція вятичі

Вятичі - східнослов'янський племінний союз, що населяв в VIII-XIII століттях басейн Верхньої і Середньої Оки (на території сучасних Московської, Брянської, Калузької, Орловської, Рязанської, Смоленської, Тульської, Воронезької та Липецької областей). Згідно народної етимології, наведеної в Повісті временних літ, назва в'ятичі походить від імені родоначальника племені Вятка - зменшувальної форми слов'янського імені В'ячеслав.

Детальніше...

3803
 

Тріада давньоруських держав: Куявія, Славія, Артанія

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 9

triada-davnioruskyh-derzhav

Імперська історіографія нас постійно переконувала у тому, що першою і єдиною державою на території України була Київська Русь. Саме від неї й розпочалася державна історія східних слов’ян. До того ж (повчала нас “поважна” московська історична братія), Русь не була українською державою, а лише “спільною колискою”… – ну, і так далі за давно збридлим текстом, і у тому ж шовіністично-маразматичному дусі…

Детальніше...

15848
 

Хто такі венеди?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 6

venedy-slovyany

Кого римляни називали венедами? Як вони жили? Іменем «Venedi» грецькі автори нарекли мешканців великої території, що простягнулася від Карпатських гір на півдні (сучасна територія України і Польщі) до узбережжя Балтійського моря.

Детальніше...

8155
 

Древляни та їх роль в Київській Русі

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3

drevlyani-ukraina

Питання розвитку племінних союзів східних слов’ян є важливим насамперед тому, що поєднання господарських, культурних, філософських (культових) традицій склали основу ментальності руської (а відповідно і української) народності. Саме вивчення проблем динаміки життя східнослов’янських етнічних об’єднань в різних аспектах дає можливість визначити їх самобутнє місце та оригінальну роль в історії Київської Русі як державного формування.

Детальніше...

6906
 

Слов'янські топоніми в Німеччині

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 103

Слов'янські топоніми в Німеччині

Слов'янські племена лужичан, лютичів, бодричів, поморян, руян здавна заселяли територію сучасної східної, північної і частково північно-західної Німеччини, а також частину Баварії. Як стверджується в даний час деякими дослідниками - в другій половині VI століття вони змінили племена лангобардів, ругів, лугіїв, хізобрадів, варинів, велетів і інших, що мешкали тут в античні часи народів. Однак, як відзначають багато дослідників, існує «дивовижний збіг племінних назв полабських, поморських та інших західних слов'ян з найдавнішими, відомими на даній території етнічними найменуваннями кордону перших століть нашої ери», згаданими в римських джерелах. Всього таких парних, співпадаючих античних і середньовічних слов'янських назв племен, що жили в даній місцевості, відомо близько п'ятнадцяти.

Детальніше...

5400
 

Легендарний князь Гостомисл - ким він був та що ми знаємо про нього?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

gostomysl-knyaz

Хто такий князь Гостомисл та що ми знаємо про нього? Кажуть, що слов'янами ніким було правити, а тому запросили Рюрика. Та з літописів відомо, що ще до його приходу на руських землях був князь на ім'я Гостомисл, син воєводи Буревоя, якого боялися варяги. У цій статті спробуємо пролити світло на цю загадкову особистість та за одно ще раз торкнемося генеалогії Рюриковичів. 

Детальніше...

1639
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...