Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Наддніпрянщина


naddnipryanska-ukraina
Наддніпря́нська Украї́на, також Наддніпря́нщина, Подніпро́в'я — історично-географічна частина України, яка початково включала в себе центральні і північні області України з центром в Києві, себто лишень Середню Наддніпрянщину. Давній український географічний та історичний край. Визначається долиною річки Дніпро.

Етнографічні описи селян Київської губернії

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

selyany-kyivskoyi-guberniyi

Етнографічні описи селян Київської губернії, переважно тих, які належать до Державних маєтностей, з історичними відомостями про традиції, пам’ятки й старожитності краю, з їхніми малюнками. Складені доктором медицини Де ля Флізом, медико-хирургом Імператорської Московської медико-хірургічної академії, членом Імператорського академічного медичного Віленського та Київського товариств, дійсним членом комісії при Імператорському університеті Св. Володимира та ін., старшим лікарем Київських державних маєтностей, надвірним радником. 1854 [Д. П. Де ля Фліз. Альбоми. — К., 1996. — Том. 1.]

Детальніше...

8158
 

Вірування давніх слов’ян на теренах Броварщини

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

browary-istoriya

Іншим джерелом до вивчення історії нашого краю доби Київської Русі с топоніми, себто назви місцевості. Чимало з них розповідає нам про світ язичницьких вірувань давніх русичів — наших далеких предків. На час утворення Києво-Руської держави на землях східних слов’ян, зокрема і на Броварщині, знаходилась велика кількість язичницьких святилищ і священних місць, що знайшло своє відображення в назвах сіл та урочищ.

Детальніше...

5399
 

Легенди Черкаського краю

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

zapovednik rodina tarasa wev4enko 1

Пропонуємо Вашій увазі збірку легенд, цікавинок та історичних відомостей Черкаського краю. Народні перекази з уст старожилів, курйозні випадки, біографія Богдана Хмельницького, де знаходився колодязь Тараса Шевченка та багато інших дрібниць. 

Детальніше...

7760
 

Десна та Подесіння - історичні відомості

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

podesinnya-istoriya

Територію Подесіння (за археологічною періодизацією)люди почали заселяти за доби верхнього палеоліту (35-10 тис. років тому). Прийшли вони на цю територію, ймовірно, з Закарпаття, котре було найпершим районом сучасної України, заселеним людьми.

Детальніше...

5069
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...