Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Антропологія українського народу 


phisycal-antropology-ukrainians

Антропологія - це наука про людину, котра вивчає її тілесну будову, походження і подальший розвиток, тобто еволюцію. Вивчаючи фізичну антропологію - ми вивчаємо самих себе. Там де закінчуються історичні джерела - починається антропологія і днк-генеалогія, які разом дають численні відповіді на питання: хто ми і звідки. Масштаб інформації вражає - ця наука дає нам усю інформацію про людину як на поличці: її тілобудову, мозок, скелет, м'язи, розміри та пропорції й багато іншого. Антропологія у першу чергу допомагає нам розгледіти самих себе "під мікроскопом", більше дізнатися про своє мтнуле, свій рід та приналежність до тої чи іншої національності, раси, а також походження людства взагалі.

Як самостійна наука, фізична антропологія сформувалася в середині XIX століття. Основні розділи антропології: морфологія людини, вчення про антропогенез, расознавство. Засновником же власне української антропології став Хведір Вовк (1849 – 1918), який був послідовником французької антропологічної школи.  Згодом антропологія на довгий період в Україні як наука була заборонена і лише згодом відродилася завдяки таким вченим як: І.Підоплічко, В.Дяченко, Є.Данилова, Р. Старовойтова та С.Сегеда.


Антропологічний тип українця: зовнішність і характер нації

Рейтинг 3.9 з 5. Голосів: 13

ukrainec-antropologiya-segeda

На заході — самі "чорняві", а на півдні — самі життєрадісні. При описі українців часто вдаються до старого звичного стереотипу — "чорні брови, карі очі". Але якщо уважно придивитися, це кліше давно застаріло: серед наших співвітчизників зустрічаються русяві й чорняві, кароокі і ясноокі представники українських земель. З допомогою антропологів і психологів ми виділили сім основних типів зовнішності українців і з'ясували, якими рисами характеру вони володіють.

Детальніше...

19512
 

Походження українського народу

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 11

pokhodzhennya-ukrainskogo-narodu

З давних  давен люди цікавилися своїм родоводом.  Походження відігравало вирішальну роль у твоєму становищі у суспільстві, впливало на спосіб життя. Але родовід народу не менш цікава тема і  у цій статті ми пропонуємо вам ознайомитись із походженням українського народу.

Детальніше...

18903
 

Антропологічні риси творців Трипільської культури

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

antropolichnyi-sklad-tripilskoyi-cultury

Антропологічний склад людності раннього етапу Трипільської культури залишається невідомим внаслідок відсутності вихідних даних – кісткових решток. Що ж до середнього періоду, то він представлений передусім краніологічною серією із Більче Золотого, чоловічі черепи якої характеризуються видовженою формою мозкової коробки, помірним розвитком м’язового рельєфу, середнім нахилом лоба, вузьким і низьким ортогнатним обличчям, добре профільованим в горизонтальній площині, низькими орбітами, виразним випинанням носа.

Детальніше...

8774
 

Антропологічні типи і особливості закарпатців

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

antropology-podkarpatska-rus

Ведучи мову про етнічну історію та походження корінного етносу – русинів-українців краю, слід особливо виділити капітальну працю Івана Гашпара «Антропологія восточних славян из особливою увагою на подкарпатских русинов», надруковану в журналі «Зоря» (1943).

Детальніше...

6167
 

Хведір Вовк - Студії з української етнографії та антропології

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

hvedir-vovk-studii-antropologiyi

Книга культового українського антрополога і етнографа Хведора Кіндратовича Вовка - "Студії з української етнографії та антропології" вже давно стала бестселлером. Пропонуємо Вашій увазі електронну версію для ознайомлення.

Детальніше...

5253
 

Антропологічні типи українців

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 4

antropologiya-ukrainciv

Кожний народ має три основні корені своєї величезної безписемної історії - антропологічний, лінгвістичний, культурний (або ентографо-археологічний), в яких часто відображені етнічні процеси у вигляді лінгвістичних, культурних, антропологічних більш ранніх субстратів, асимільованих іноетнічних компонентів і їх пізніших нашарувань. Необхідно все це вивчити й узагальнити, спираючись на дані археології, етнографії, антропології, потім перейти до всього комплексу проблем. Особливо важливо дати етнічне визначення. Це можна зробити ретроспективним методом, ідучи послідовно від сучасності в більш давні епохи, виявляючи різні етнічні компоненти у лінгвістиці й гідроніміці, археолог, культурах, антрополог. матеріалах.

Детальніше...

19345
 

Скільки етнографічних груп і нацменшин в Україні?

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

etnografichni-grupy-ukrainciv

Слід зазначити, що як і в кожній давній автохтонній нації, у складі української є етнографічні групи, які мають локальні культурні особливості, що виникли завдяки природним чинникам, напрямкам господарства й перебування у складі різних держав. Проте навіть у таких умовах українці зберігали свою мову, культуру і відчували свою єдність з усім народом.

Детальніше...

13139
 

Антропологічний тип автохтонів Європи та їхня мова

Рейтинг 2.3 з 5. Голосів: 3

antropologiya-evropy

Якого антропологічного типу були автохтони Європи встановити непросто. Тут тільки треба звернути увагу на одну особливість. У більшості людей земної кулі волосся темне, і лише на північному заході Європи переважають люди зі світлими очима та білявим або рудим волоссям. (Харрисон Дж., 1968, 188). Світлопігментований європеоїдний тип в Східній Європі переважає серед населення Прибалтики, серед мордви-ерзі та серед комі-зирян (Марк К.Ю., 1965, 29, 30; Марк К., 1975, 13). Світле волосся успадковується приблизно як рецесивна ознака, контрольована одним геном, хоча інколи він проявляється у гетерозігот (Харрисон Дж., 1968, 190). Те саме стосується і блакитних очей. Таким чином, для наслідування світлого волосся і блакитних очей в переважній більшості випадків необхідне поєднання двох однакових генів. 

Детальніше...

7434
 

Антропологія гуцулів

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

antropologiya-guculy

Походження назви етнографічної групи українських горян - гуцулів - ось уже понад півтораста літ привертає увагу численних як вітчизняних, так і чужинських дослідників. За поясненнями нерідко ховалися політичні амбіції, а за ними - і посягання на українські землі Гуцульщини. Наприклад, деякі румунські дослідники, виводячи назву "гуцули" від румунського кореня, намагалися доводити, що гуцули - це, мовляв, зукраїнізовані румуни, яким потрібно повернути рідну румунську мову. Так само серед польських дослідників траплялися такі, що вважали гуцулів зукраїнізованими поляками.

Детальніше...

6136
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...