Четвер
02 лип., 2020
завантаження...

Полісся


polissya-region
Полісся — історико-етнографічна область, природно-географічний край, частина колишньої прабатьківщини слов'ян, давня етноконтактна зона. Полісся розташоване на території чотирьох держав: Білорусі, України, Польщі та Росії.

Культ вовка на Поліссі

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 7

kult-vovka-na-polissi

Вовк - оди із найпопулярніших зооморфних образів українського фольклору. Про нього існує багато оповідок і легенд. З сіроманцем пов'язано чимало вірувань, особливо таких, що стосуються весілля. Спорадично вони трапляються по всій Україні, але найпопулярніші на Поліссі. Це пов'язано насамперед з природними факторами. Поширення біологічного виду в природному середовищі обумовлювало популярність і в контексті фольклорному. Але не це було головне. Образ вовка містить на Поліссі цілу низку типологічних розгалужень. Більшість із них активно побутують досі...

Детальніше...

9334
 

Прадавнє бортництво на Поліссі

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

bortnyctvo-polissya

Тема даної публікації, до якої певною мірою причетне й фахове видання бджолярів, більше все ж стосується історії та краєзнавства. Адже бортництвом в Україні сьогодні займається зовсім небагато пасічників, хіба хтось заради екзотики тримає одну-другу колодку. Єдиним регіоном, де ще залишилися діючі осередки традиційного бортництва, залишилося Полісся. Нинішнього літа редактор видання «Український пасічник» Микола Осташевський разом з колегами, аби побачити на власні очі чи не перевелися бортники на древлянській землі, побував на Житомирщині. Як раніше писалося, після обласного центру він відвідав Овруцький та Олевський райони, що спільно з містом Коростень складали у давні часи форпост Древлянського князівства. Моя розповідь – про бортництво і про Олевщину.

Детальніше...

7619
 

Литвини півночі України - ймовірний уламок племені літописних Сіверян

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

lytvyny-etnos-ukrainci

Майже кожний етнос земної кулі, навіть не дуже численний, має у територіальному розподілі своєї людності локальні підрозділи - т. зв. етнографічні групи, позначені в культурі, мові й звичаях деякими специфічними рисами. Як один із структурних підрозділів етносу, етнографічні групи за основними мовними й культурно-побутовими ознаками не відрізняються від свого етносу в цілому. Етнографічна група нерозривно пов'язана з материнською етнічною територією і мешкає на ній суцільним масивом. Вона заховує в собі історично тривку одноманітність визначальних для конкретної групи рис традиційно-побутової культури, що сформувалась протягом довгого часу.

Детальніше...

928
 

Поліська історія Європи: плисаки

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

plysaki-polissya

Чи не кожен з сучасної молоді мріє відвідати Європу. Це край, безумовно, вкритий романтичним ореолом. Навіть в побуті кажуть «як в Європі» – для означення чогось якісного: «євроремонт» – найкращий ремонт. Звідси й певна її недосяжність, неймовірність буття по-європейськи ні там, ні в себе вдома. Як же ви здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що дуже і дуже багато наших предків-поліщуків, постійно відвідували Європу по справам.

Детальніше...

7911
 

Архаїзм гончарських традицій Полісся

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

goncharstvo-polissya

Поліський край - земля правічних легенд й архаїчних традицій. Саме тут, серед лісів та боліт, суворих кліматичних умов, тисячолітніми потугами невпинного поступу виплекано самобутню культуру, яка засвідчила ту неповторну мить, коли людина усвідомила себе homo faber(ом) і почала творити навколишню ойкумену…

Детальніше...

6795
 

Городищенські дуби - свідки історії Полісся

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Городищенські дуби

В селі Городище, Ківерцівського району зростають три дуби-велетні. Могутні дерева ростуть на залишках старослов’янського валу (пам’ятки археології ХІ ст.), який захищав старовинне городище. Дуби віком близько 600-800 років, діаметрами 1,7 м, 1,6 м, 2,1 м, висотою 30-35 м та обхватом стовбурів 6,4 м, 5,4 м і 7,0 м відповідно. За рішенням Волинського облвиконкому у 1991 році утворена ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Городищенські дуби».

Детальніше...

273
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

загрузка...