Вівторок
02 черв., 2020
завантаження...

Народна вишивка і вбрання


ukrainska-vyshyvka

Українська вишивка - унікальне явище, вона багатогранна, різнобарвна, сакральна. Символи відіграють в українській вишивці та вбранні неабияку роль. Цим символам не одна тисяча років, в них закодована таємниця світотворення. Народна вишивка як сакральна геометрія, несе окультний характер, архаїчними взорами і орнаментами переносить в глибину віків. 


Найдавніші зразки стародавньої вишивки

Рейтинг 4.6 з 5. Голосів: 13

Найдавніші зразки української вишивки

Вишивка - найдавніший елемент культури, який передавався від покоління до покоління. Вишивка як код племені, народу, нації. Археологічні знахідки доби палеоліту, зокрема Мізина на Чернігівщині засвідчують наявність вишивки на теренах України. У похованнях перших століть нашої ери знайдено залишки вовняного одягу, оздобленого різнокольоровою вишивкою. 

Детальніше...

88121
 

10 цікавинок про українські вишиванки

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Українські вишиванки

Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. Однак, сьогодні навіть голлівудські зірки хочуть відчути себе частинкою України. Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і, звичайно, справжні українські вишиванки! Актори та музиканти з’являються у вишитих сорочках на вулицях, дизайнери використовують українські орнаменти у своїх колекціях. І все це не даремно, повірте! Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Ось вам кілька найцікавіших фактів про цей витвір мистецтва, які ви, можливо, не знали :)

Детальніше...

23861
 

Зимовий одяг українців різних областей

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 6

zymovyi-odyag-ukrainciv

Яким був зимовий одяг українців 100 років тому? З яких матеріалів шили костюми наші пращури та як виглядало їх вбрання? Подробиці традиційного зимового строю українців різних областей за матеріалами Українського Інституту Історії Моди. 

Детальніше...

10357
 

Українське намисто: історія, різновиди, символіка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

ukrainske-namysto

Намисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України. Численні назви – монисто, буси, коралі, бісери – свідчить про їх довгу історію та велику роль в культурі нашої країни. Для українських жінок це не просто прикраса, значення намиста глибоко символічне. А втім, зараз ви самі це зрозумієте.

Детальніше...

4345
 

Український рушник

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4
Музей українського рушника

Вишитий рушник - класика української народної культури. Без нього не обходилося жодне свято чи обряд. У кожній селі був свій вишитий рушник з особливою символікою. Власне, про символізм українського рушника ми й поговоримо у цій статті. 

Детальніше...

3968
 

Гуцульське жіноче вбрання

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 5

Гуцульське жіноче вбрання

Гуцульське вбрання (вбиранє) - унікальний спадок століть, котрий вирізняє гуцулів з поміж інших субетносів, не тільки України. Воно барвисте, сповнене життєрадісних тонів, блискуче, багатокомпозиційне і концептуальне. Гуцульський одяг - шедевр ткацького мистецтва. У даній статті далі піде мова саме про жіночий стрій гуцулок кінця XIX - початку XX століття. 

Детальніше...

2556
 

Вишиванки України: від Луганська до Львова

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 17

Вишиванки України

Вишиванка - сакральний, національний, прадавній одяг українців. Українці - єдина нація, яка тісно асоціюється з вишиванкою. Вишиванка як символ, який зберігає наше коріння, як ідентичність, як розуміння своєї культури, традиції, віри. В ній сплелась міфологія та символіка всіх слов'ян. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код, наша праісторія. Пропонуємо Вашій увазі збірку вишивок від Луганська до Львова, насолоджуйтесь!

Детальніше...

47113
 

Українська вишивка: сакральність кольорів

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 4

kolyory-ukrainskoyi-vyshyvanky

Кольори української вишивки - це різнобарв'я магічних квітів і символів. Кожен візерунок, кожен відтінок тут має свій зміст.Сакральність цих кольорів розглянемо у даній статті.  

Детальніше...

15426
 

Символи української вишивки

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 10

symvoly-ukrainskoyi-vyshyvky

Символи у вишивці грають дуже важливу роль. Завдяки знакам та символам, наші вишиванки стають оберегами - виконують охоронну, магічно-обрядову функцію. Українські вишиванки є надзвичайно різноманітними завядки своїм взорам та символіці, про яку, власне, у цій статті й поговоримо. 

Детальніше...

9435
 

Борщівська вишиванка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

borshchivska-vyshyvanka

Борщівська вишиванка - унікальний шедевр ткацького мистецтва України. Виникла в Борщівському районі на Тернопільщині. Дивує своїми масивними, динамічними та магічними візерунками на рукавах жіночих сорочок. Про особливості Борщівської вишиванки поговоримо у цій статті.

Детальніше...

4118
 

Русинка-шляхтянка кінця ХV століття

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

rusynka-shlyahtynka

Автор ділиться своїми роздумами про український народний костюм та спробу пошиття такого одягу:  "Я ніколи не належала до «історичних реконструкторів». Проте випадок звів мене з кількома... Вони захоплювалися Ірландією, Швецією, Францією та Іспанією. Україна у колі їх інтересів з’являлася або до XIII або після XVII ст. А проміжок XIV-XVI ст. видається просто білою і нікому не цікавою плямою...". 

Детальніше...

3787
 

Стильні літні сукні - основи вибору

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Стильні літні сукні - основи вибору

Літні сукні зустрічаються в гардеробі майже кожної жінки. В даний час тенденції змінюються дуже швидко, тому багатьом жінкам може бути важко зрозуміти сучасні тенденції. Тож давайте з’ясуємо, як вибрати стильні літні сукні, в яких ви будете виглядати найкраще.

Детальніше...

822
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...