Понеділок
01 черв., 2020
завантаження...

Народна архітектура, інтер'єр, будівельні традиції


ArticleImages 67726 tserkva-Klokuchka

Народна архітектура українців має глибокі коріння. Українська хата еволюціонувала протягом тривалого часу - від найдавніших етапів цивілізації до сьогодення. Велику роль зіграли неабиякий творчий талант українців і бажання пізнавати всесвіт, помножені на багатовікову мудрість предків. 


Як наші предки будували хату?

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 19
ukrainian-village

Ми розглянемо дуже цікаву тему - народне будівництво, а саме як наші предки шукали місце для майбутього будинку, що вони брали до уваги та як відбувався обряд закладання житла - про усе це розповість вам дана стаття.

Детальніше...

24991
 

Як гуцули будували житло?

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

guculska-hata-typova

Одним з основних складників матеріальної культури є житло. У ньому знаходять відображення особливості історичного розвитку, характер господарської діяльності. На характер житла виливають сімейні відносини (велика – патріархальна, чи мала -моногамна сім’я), а також етнічні взаємозв’язки з іншими народами.

Детальніше...

14289
 

Інтер'єр української хати різних областей

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 10

Інтер'єр української хати

Облаштування інтер’єру української хати кілька десятиліть тому було не менш складним, ніж саме зведення житла. Раніше дім українського селянина був переважно однокамерним – кімната виконувала функції і сіней і комори. Однак пізніше з’явилися двокамерні житла – окрім світлиці також були сіні. Ще пізніше трикамерні – світлиця, сіни і комора. Проте розмір самих приміщень майже не змінювався. Згідно з даними етнографів, у більшості хат, що збереглися з кінця ХІХ і початку ХХ століття площа житлової зони складала, в більшості випадків, 5 х 5 м.

Детальніше...

24540
 

Українська хата як священний простір

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

ukrainska-hata

Дім - місце того найсокровенішого життя, де сплітаються усі корені буття та квітне родове дерево. Рідний дім - місце найбільш радісних та сумних моментів. Дім і хата в українській традиції – символ щастя, добробуту, єдності сім’ї та роду. Символ опанованого, людського простору на противагу стихійному, неопанованому, хаотичному...

Детальніше...

11166
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...