Вівторок
11 серп., 2020
      

Таврія


tavriya-region

Таврія - історична назва Криму, походить від назви племен, які тут проживали - таврів. Давньогрецькі історики, елліни називали Кримський півострів - Таврика або Таврида. Таври були автохтонами і мали індоєвропейське походження. Етнонім "таври" означає - бик. Більшість таврів були хліборобами, проте частина істориків вважають, що серед них була і своєрідна каста піратів.


Загадки глибин Чорного Моря

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 8

Загадки Чорного Моря

Детальніше...
 

Культурна спадщина українського Причорномор'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Незважаючи на нинішнє лихоліття, свідками якого ми є, я хотів би розповісти про деякі грані унікального причорноморського краю України, де мені днями пощастило побувати вперше, або, навпаки, де я вже багато разів бував. Але, при цьому, з одного боку, я відчуваю щемливе розчарування за недбалість, бездарність і нездатність окремих чиновників зберегти унікальне надбання, а з іншого - не втомлююся знову і знову надихатися і відчувати гордість за свою країну, що саме у нас є такі перлини. Сподіваюся, що для деяких читачів, це також може викликати гордість за свій край, за Україну і надихнути на любов до унікальної культурної та природної спадщини, на збереження навколишнього природного та соціального середовища нашої прекрасної Батьківщини.

Детальніше...
 

Одісея до острова Зміїний

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Острів Зміїний

Загадковий острів Зміїний — його знали як острів Ахілла, Філоксія, Блаженних, острів Ілан-Ада, Серпілор, Фідонісі тощо. Клаптик суші, розташований приблизно за 35 км від материкової частини Одеської області на широті дельти Дунаю, і легенда, яка перетворилася на камінь уже десять мільйонів років тому.

Детальніше...
 

Крим на перехресті цивілізацій: атланти, кентаври

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

crimea-civilaztions

Дивовижна історія Криму рясніє яскравими фарбами подій давно минулих століть. Нашарування культур народів, що колись населяли цю землю, взаємопроникаючих і збагативших один одного, створили захопливий вінок легенд, заснованих на реаліях тих часів. Населяли цю землю таври, кіммерійці, скіфи, греки, алани, остготи, авари, вірмени, перси, євреї, русичі. Багато бачила земля кримська. Наш півострів - особливий магніт, досі притягуючий настільки сильну увагу не однієї країни...

Детальніше...
 

Чорне море в геополітичних візіях українців

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

chorne-more-ukraina

Населення, яке з давніх-давен мешкало на теренах сучасної України, спочатку на рівні практик повсякденного життя, а потім різних політичних концепцій розуміло виняткове значення Чорного моря. Воно із самого початку й до сьогодні сприймалось як елемент системи сполучення цих територій із Європою, Азією, а згодом і всім світом. Недарма Степан Рудницький, відомий український історик, географ і геополітик, порівнював Чорне море та систему українських річок чорноморського басейну із цибулиною: коріння її через протоки Босфор та Дарданелли доходило до Середземного моря й Атлантики, а своїми пір’їнами-стеблинами (річками) вона сполучала величезну територію аж до північно-східного узбережжя Балтійського моря.

Детальніше...
 

Азовське море: від минулого до сьогодення

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Азовське море

Детальніше...
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...