Вівторок
26 трав., 2020
завантаження...

Загадки глибин Чорного Моря

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 7

Загадки глибин Чорного Моря

Оглядаючи берега стародавнього русла Дніпра, вчені з'ясували , що 7-8 тисяч років тому це була суша , і Пра-Дніпро впадав у Чорне море, яке греки називали Понтійське озеро, щоправда, на дуже великому віддаленні від сучасного берега. Це вдалося встановити за допомогою аналізу проб грунтових порід, піднятих з дна моря геологічними трубками. У кількох таких кернах виявився той самий грунт з того берега , який існував тисячоліття тому.

Під час зміщення літосфери у 7562 р. до н.е. Середземне море зачерпнуло багато солоної океанічної води. Коли ж пішло інтенсивне танення європейських льодовиків, то рівень води в Середземному морі зріс ще більше. Десь у 5600 р. до н.е. води Середземного моря прорвалися через Босфор і хлинули в Чорне озеро, після чого воно стало морем.

Однак, слід відмітити, що всесвітній потоп в Чорному морі насправді являв собою дуже повільний процес : у рік під воду йшло близько 20 сантиметрів суші. Це вплинуло на розміщення і зсув стародавніх стоянок , на перебування людини в цьому регіоні , але не могло вплинути на життя первісної людини в цілому.

А от згідно теорії, висунутої в 1996 році геологами Вільямом Райаном і Уолтером Пітменом з Колумбійського університету США , на березі Чорного моря ще в VI тисячолітті до н. е. були розсташовані поселення давніх жителів Північного Причорномор'я. За їх думкою, Чорне море було оазою, куди переселялись люди, що жили на навколишніх територіях, в холодний посушливий період, починаючи з 6200 р. до н.е. Вони обмінювалися мовами, ідеями і методами сільського господарства, однак коли через Босфор полились води в тодішнє прісноводне озеро і залили долини навколо нього, народи переселились на вищі землі (причому, кожен з них у різні напрямки), зберігаючи сільськогосподарство і культуру.

Вигнані потопом з Причорномор’я люди, що врятувалися, рознесли по світу не тільки розповіді про пережиті жахи, але і своє мистецтво вирощувати зерно, пекти хліб, робити глиняне начиння. Вчені досі дивуються, звідки в Месопотамії у той час за відносно короткий період з'явилася землеробська культура, культура на волах, хліборобство, яким чином шумери знали технологію зрошення земель? Адже для цього був потрібний досвід. Таким досвідом у світі володіли на той час лише – трипільці - причорноморські племена, які винайшли плуг і колесо. Оселитися в Месопотамії могла лише культура, котра мала уявлення про розвинене землеробство та розуміюча, що при додатковому впливі тут можна отримувати величезні врожаї. Люди, які ніколи не займалися землеробством, просто не мали б необхідного досвіду для освоєння цієї території. Та й сам Шумер перекладається, як – "господарі цивілізацій", а отже, це ще раз підтверджує, що саме праіндоєвропейці Причорномор'я і стали основоположниками майбутніх рис розвинутих цивілізацій світу. Варто додати, що науковці досі не можуть пояснити яким чином були побудовані піраміди в Криму і на Балканах? Останні - старіші за найбільші піраміди Хеопса, в Гізі, а писемність місцевої культури Вінча, споріднена Трипільскій та її румунському аналогу Кукутені, практично ідентична писемності давнього Шумеру...

Таврські мегаліти?

Конкретних доказів того, що на березі прісноводного озера перебували колись допотопні поселення, не було. І тільки в 2007 році севастопольські дайвери вперше заявили , що недалеко від селища Штормове Сакського району наткнулися на якісь штучні печери з віконцями та сходинками. Тоді-то і з'явилися розмови про те , що саме на берегах Криму існувала міфічна Атлантида, описувана грецькими вченими у своїх творах.

Причому допотопні поселення знайдені на глибині від 10 до 14 метрів , що в корені суперечило твердженнями істориків. Тим більше що найраніші кримські печерні міста вчені датують аж середньовіччям , але ж з тих пір ніяких масштабних катастроф не відбувалося.

Журналісти телеканалу ІТВ вирішили організувати власну підводну експедицію і в селищі Штормове, в двох милях від берега, дійсно виявили деякі штучні споруди , зовні дуже нагадують мегалітичні храми , - масивні колони і стіни , що підтримують багатотонні кам'яні даху. Адже історія споруди таврських мегалітів дійсно сягає своїм корінням вглиб тисячоліть. І цілком можливо , що їх певна частина після морської катастрофи опинилася на морському дні .

Проте вчені все одно поки скептично ставляться до відкриття . Хоча вже й не виключають , що в цій місцевості дійсно колись могли проживати люди.

Сергій Воронов , заступник директора НДІ Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : «Це скельний риф, який тягнеться уздовж узбережжя кілометрів на сорок. І там на глибині 12 метрів дійсно є система гротів і печер , які ймовірно могли використовуватися в палеоліті як місце стоянок , місце проживання доісторичної людини . Скажімо , в епоху кам'яного століття. Але оскільки серйозних наукових досліджень у цьому квадраті не проводилося , то робити якісь заяви безпідставно ».

© Культурно-просвітницький проект "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     Північне Причорномор'я      крим      моря      культура

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...