Субота
15 серп., 2020
      

Підляшшя


Підляшшя - історична область
Підля́шшя — історико-географічний регіон у середньому Побужжі, розташований у південно-східній Польщі. Північно-західний український етнічний край. Головні міста — Дорогичин, Більськ-Підляський, історично також Берестя. З X—XI входило до складу Київської Русі, згодом до Галицько-Волинського князівства.

Народне весілля українців Північного Підляшшя

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

podlasie-vesillya

Північне Підляшшя як частина етнографічного регіону Підляшшя, що зараз входить до складу Підлянського воєводства республіки Польща, - це найвіддаленіша на північний захід українська етнічна територія. Назагал вона обіймає терени здебільшого між річками Нарвою та Бугом. Українцями, як показав перепис населення 2002 року, вважають себе всього 1400 мешканців Підлянського воєводства.

Детальніше...
 

Що ми знаємо про Підляшшя?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

podlasie-ukrainske

На Підляшші є дуже популярне прислів’я: «Там сторона мила, де мати родила». Отже, щоб наша сторона – Підляшшя – була мила не тільки для нас, підляшуків, але і для всіх українців, хочу коротко розказати про історію Підляшшя, про підляшуків, про їхню мову, віросповідання, а зокрема про їх народну культуру, про фольклор.

Детальніше...
 

Жіноче і чоловіче вбрання Підляшшя

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Chelm1861R

Підлляшшя - мало хто знає про цю історико-географічну область, що займає територію між Холмщиною на півдні, річкою Нарвою на півночі, Мазовією (Польща) на заході та Волинню і Поліссям на сході. Згідно з переписом населення 1897 р. українці складали національну більшість у Більському повіті тодішньої Гродненської губернії. У даній статті ми хочемо розповісти про елементи культури цього краю, а саме жіноче та чоловіче вбрання. 

Детальніше...
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 

завантаження...