Середа
03 черв., 2020
завантаження...

Городища


gorodyshcha-ukrainy

Старовинні городища, загороджені валами і озерами, приховані правіковічними деревами і високими пагорбами, можуть розповісти чимало. Вони бачили все - і приголомшливі святкування, і запеклі війни. В них, городищах, колись протікало життя наших предків, сповнене різними подіями...  І тільки руїни, залишки старих градів та фортець, ще пам'ятають ті не спокійні часи. Поодинокі, закручені стежки ведуть нас до місць нашої історії. У цій рубриці ми будемо знайомити вас з різноманітними городищами землі української.


Малокопанське городище

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

b7274109

Село Мала Копаня, Виноградівського району, розташоване на висоті 211 м.н.р.м.  у підніжжі Чорної гори, на правому березі річки Тиса, недалеко від райцентру Виноградів, від якого відділено горою «Чорна гора» (565 м.н.р.м.). Назви частин села: Буковина, Загороди, Корольків, Камінець, Кадуби, Осичани, Чиненик, Саловки. Перші письмові згадки про село відносяться до середини ХІ століття (Журнал «Сабо», ст.329).

Детальніше...

5899
 

Донецьке городище

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
x 393022dd

Донецьке городище — багатошаровий пам'ятник археології, розташований на високому мисі правого берега річки Уди на південно-західній околиці с. Покотилівка, Харківського р-ну. У відкладеннях культурного шару зафіксовані різноманітні археологічні матеріали в широкому хронологічному діапазоні від епохи бронзи і до давньоруського часу. Городище складається з дитинця та посаду. Найбільшу популярність пам'ятник здобув як літописне давньоруське місто Донець VIII—XIII ст. н. е.., яке згадується в Іпатіївському літописі під 1185 роком і куди, згідно зі «Словом о полку Ігоревім», втік з половецького полону князь Новгород-Сіверського князівства Ігор Святославич влітку 1185 року. 

Детальніше...

3648
 

Разіне городище

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

gorodyshche-razino-fortecya

Давньослов'янське городище 12-13 ст. поблизу села Разіне, Романівського району, Житомирської області. Село вперше згадується як залізнична станція під назвою Романів, з 1933 - перейменоване на Разіне. Знаходиться за 56 кілометрів на південний захід від міста Житомир, у десяти кілометрах напівдень від районного центру селища міського типу Романів. 

Детальніше...

938
 

Давньоруське Жидачівське городище

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Zhydachiv Castle Settlement RB 46-215-0126

Верхнє Подністров’я відзначається великою кількістю давніх міст, поява і розвиток яких припадає переважно на епоху раннього середньовіччя. Вони відігравали важливу консолідуючу роль у процесі державотворення на західному пограниччі Русі. Історично склалося так, що значна частина цих міст у різні часи та з різних причин припинили своє існування. Від них залишились руїни, які прийнято називати городищами. Інші міста продовжували розвиватись та існують до сьогоднішнього дня. 

Детальніше...

5872
 

Шумське городище

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 2

shumske-gorodyshcha

Шумське городище — язичницьке городище, розташоване в Житомирському районі Житомирської області, неподалік від урочища Шумськ, на березі річки Гнилоп'ять. Дослідники (зокрема І. П. Русанова) датують Шумське городище IX століттям і приписують його створення або древлянам, або представникам Празької археологічної культури.

Детальніше...

3153
 


загрузка...

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...