Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

Стоунхендж і Праукраїна?

Рейтинг 4.6 з 5. Голосів: 9

stounhendzh-i-praukraina

Сьогодні ми поговоримо про Стоунхендж (Stonehenge) – кам'яну споруду в графстві Уілтшир (Великобританія), астрономічне святилище. Справжньою сенсацією є те, що вона якимсь чином може бути пов'язана з Праукраїною, а саме скіфо-сарматськими царями.  

В гордій самотності цей кромлех, що складається з декількох кілець із гігантських (до 8,5 м висотою) каменів височіє над трав’янистою рівниною Солсбері у Південній Англії.  Цей кам’яний артефакт так і не відкриває своєї таємниці: як і хто його збудував, яке було його призначення. Юлій Цезар вважав його залишками хижі циклопів, пізніше велетенською обчислювальною машиною в епоху нью-ейдж посадочною площадкою для інопланетних космольотів пише дослідник Артемій Балакірєв.

В цілому Стоунхендж є спорудою з 82 п’ятитонних мегалітів, 30 кам’яних блоків, вагою по 25 тонн і висотою понад 4 м. Зверху на них поклали плити-перемички довжиною 3,2 м. В центрі стояли 5 П-подібних величезних так званих трилітів, каменів, вага яких досягає 50 тонн. Складені кам’яні блоки утворюють арки, які служили колись бездоганним покажчиком сторін світу. Залишається загадкою як їх доставили до місця будівництва?

«Мерлін придумав свої власні знаряддя. Потім, використавши деякі необхідні пристрої, він зсунув камені з незвичною легкістю; переміщені ним брили він мпримусив перетягнути до кораблів і на них завантажити. Радуючись, вони відплили до Британії і з попутним вітром досягли її, – написав середньовічний дослідник Гальфрід Монмутській. - І коли Мерлін переніс величезні камені, несть числа було здивованим. Він же відповів на подив присутніх, що якби вони бачили, які чудеса вміють звершувати скіфи, то здивувалися б ще більше». 

merlin-mackenziМерлін і володарка озера. Ілюстрації з книги Александра Дональда Маккензі - The world's heritage of epical, heroic and romantic literature

У зв’язку з цим англійській поет 18 ст. Томас Уортон у своїй присвяченій Стоунхенджу поезії напише:

«О, старовинний пам’ятник!
Зі скіфських берегів
Чи не Мерлін тебе сюди, взяв та й переніс?»

Мерлін - у британському циклі легенд, мудрець і чарівник кельтських міфів, наставник і радник короля Артура,  а також раніше його батька Утера і короля Вортігерна. Крім того, ім'я Мерліна зустрічається як епітет в середньовічній кельтської поезії бардів.

Мерлін

У голівудькому фільмі "Король Артур" теж не обійшли увагою цю тему. На початку фільму розповідається, що король Артур прибув до Англії із північного Причорномор’я – Сарматії, як союзник Риму. Сучасні дослідники розшифровують незрозуміле британцям ім’я Артур, як цілком зрозуміле нам – Яр-Тур

Артур і меч ЕкскалібурВолодарка озера за сприянням Мерліна дарує королю Артуру магічний меч Екскалібур

У 2001 році світ побачила книга «Король Артур – король-дракон: як варвар-кочівник став героєм Британії» (Arthur the Dragon King: How a Barbarian Nomad Became Britains Greatest Hero), авторства Говарда Ріда (Howard Reid) - етнографа, доктора антропології Кембріджського університета. Книга одразу ж стала бестселером, не тільки на Британських островах.
 
sarmathians-tribes2

Після детального вивчення більш як 75 першоджерел автор прийшов до висновку, що легенди про Короля Артура, королеву Гвінерву, чарівника Мерліна та лицарів Круглого столу беруть свій початок з історії племені сарматів, що населяли степи Північного Причорномор’я з II ст. до н. е. по IІІ ст. н. е. 

sarmathians-tribes

Рід стверджує, що перші загони високорослих, світловолосих вершників, захищених металевими обладунками, під прапорами із зображенням драконів з'явилися в римській армії на території Британії в 175 р Тоді близько 5500 сарматів-найманців прибули на острів. Саме вони і їхні нащадки дали основу легендою про Артура. Отже, не виключно що й сам Мерлін праукраїнського походження.

stonehenge-starry-night

Автор: Юрко Заливаха

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber