Неділя
16 черв., 2024
     

Ukrainian English

Книга «Тотальний опір» Ганса фон Даха. Усі частини.

Рейтинг 4.6 з 5. Голосів: 9

totalnyi-opir-hans-fon-dach

"Тотальний опір: інструкція з ведення малої війни для кожного" (нім. Der totale Widerstand: Eine Kleinkriegsanleitung für Jedermann) - це легендарна книга швейцарського військового експерта, теоретика партизанської війни, майора Ганса фон Даха (Hans von Dach).

Бездоганний посібник, метою якого є навчити кожного, як перемагати навіть тоді, коли супротивником є, здавалося б, непереможна і суттєво переважаюча військова потуга. Автор розкриває моральні засади, стратегічні цілі, тактику і бойові техніки т. зв. малої війни. Вихідним принципом слугує переконання, що боротьба за свободу не завершується навіть після нищівної поразки у регулярній війні, навіть після цілковитого розгрому армії. З надзвичайною ясністю розкриваються принципи організації руху опору, створення формацій малої війни, забезпечення їх зброєю, боєприпасами, харчами, здійснення диверсій, засідок, методи протидії каральним заходам ворога тощо.

Книга "Тотальний опір" була вперше видана Швейцарською спілкою унтерофіцер (Schweizer Unteroffiziersverband, SUOV) у 1957 році в 7-ми томах та одразу стала бестселером серед офіцерів і простого населення. Вона проілюстрована численними рисунками автора, які зображають бойові акції та техніки опору і самооборони. Автор розкриває моральні засади, стратегічні цілі, тактику і стратегію малої (партизанської) війни. Вихідним принципом служить переконання, що боротьба за свободу не завершується навіть після нищівної поразки у регулярній війні, навіть після цілковитого розгрому армії. З надзвичайною ясністю розкриваються принципи організації руху опору, створення формацій партизанської війни, забезпечення їх зброєю, боєприпасами, харчами, здійснення диверсій, засідок, методи протидії каральним заходам ворога тощо.

ttotal-resistance-cover

Окрім "Тотального опору", майор Ганс фон Дах створив понад сто публікацій про тактику, в тому числі армійські підручники, журнальні статті та книги оборони, такі як Gefechtstechnik («Бойова техніка», різні видання 1958—1957), Kampfbeispiele («Бойові приклади», 1977) та Kampfverfahren der Verteidigung («Оборонна техніка бою», 1959). Обдарований кресляр, він проілюстрував багато своїх творів. В особистому житті займався соціальною роботою, зокрема дбав для безпритульних як учасник Армії порятунку.

Цитата з книги "Тотальний опір":

З певністю можна стверджувати лише одне: ворог пощади не знатиме. Байдуже, чи йтиметься про життя однієї людини чи десятків, сотень чи тисяч — якщо того вимагатиме мета, ворог знищуватиме їх без вагань і жалю. На полоненого солдата чекатиме депортація, примусові роботи або й смерть. Така ж доля судитиметься робітникові, службовцеві, людині вільної професії, домогосподарці.

Ворог не робитиме різниці, а досвід недавньої історії вчить нас, що фізичне знищення переможених у той чи інший спосіб — неминуче. Просто іноді це знищення розтягується в часі. Офіцер, унтер-офіцер, учитель, редактор, кожна жінка і кожний чоловік, які раніше, за певних умов, висловлювалися зневажливо проти ідеології ворога, які сповідували перед війною демократичні цінності і служили свободі, закликáли до спротиву диктатурі й деспотизму, — всі вони очолять списки осіб, приречених на знищення чи депортацію. Ми мусимо це усвідомити!

Частина 1

Читати онлайн

Частина 2

chastyna2-inst-maloi-vijny

Читати онлайн

Заувага: Книги "Тотальний опір. Інструкція з ведення малої війни для кожного" викладені на сайті spadok.org.ua виключно для ознайомлення. Усі права на розповсюдження належать правовласнику, офіційним дилерам та видавництвам. Якщо книги вас зацікавили, рекомендуємо їх придбати.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber