Василь Михайлович Рудий (Відун Рувит) - народився 24 січня 1939 року в селі Борщі Барського району Вінницької області (Україна). Дитинство письменника важко назвати безхмарним через війну, голод і часткове сирітство. Деякий час він був вимушений мешкати в землянці, палатці і інших, не зовсім затишних місцях.
Список професій, освоєних Василем Михайловичем, вразить будь-кого: механізатор, машинобудівельник, моторист на підводному човні, вчитель, журналіст, історик і інші. Він приймав участь у освоєнні цілини, служив на флоті, працював на лісорозробках півночі та на шахтах Донбасу.
Василь Михайлович бував у далеких морських подорожах, а також піших та велосипедних мандрівках Україною. Безсумнівно, такий спосіб життя відобразився на творчості письменника. Автор був членом Спілки письменників України, літературно-художнього об`єднання „Гроно Надбужжя”, а також головним редактором газети Народного Руху України „Побожжя”. Василя Михайловича було нагороджено однією з найвищих відзнак України - Орденом „За Заслуги” 3-го ступеню за розбудову Української Державності і іншими відзнаками.
Зліва - служба на підводному човні. Справа - після армії.
Завантажити усі книги Відуна Рувита
Особливої уваги заслуговує трилогія написана письменником в останні роки життя: «Роде наш красний» (2007), «Око Роду» (2008) та «Містифікація Тисячоліть» (2008). Сказати, що книги просто цікаві - нічого не сказати. Перша книга являє собою фентезійну повість, засновану на українській історії, фольклорі і міфології. Автор знайомить читата з давніми звичаями і традиціями, обрядами, які побутували у наших предків 7-10 тисяч років тому. Україна була духовною державою волхвів, які були господарями своєї долі і оберігали рідну землю. Перш за все, глибокими знаннями, починаючи з явищ природи і закінчуючи найтоншими нюансами внутрішнього світу людини. Друга книга розповідає про характерницькі практики і скарби. А третя - "Містифікація тисячоліть" вражає найбільше. Бо розкриває витокову глибинну філософію українського народу, дає неспотворений погляд на історію, маючи за джерело багатий життєвий досвід і знання, отримані Рувитом по спадковій лінії. Книга наповнена глибокими міркуваннями про сенс життя людини і долю України, про протистояння Добра і Зла, Світлих Богів і Темних Сил, ареною боротьби яких стала людська Свідомість. "Містифікація Тисячоліть" вкотре доказує, що війна іде не тільки на фізичному полі бою, але й на рівні знаків і символів. Обкладинки до трилогії книг підготував відомий український художник Віктор Крижанівський (1950-2016).