Пропонуємо вашій увазі підбірку українських електронних онлайн-бібліотек з безкоштовним доступом до тисячі україномовних книг на різні теми. Пізнавайте, читайте, просвітлюйтесь.
- 1. ЧТИВО
- 2. ІЗБОРНИК
- 3. AeLib
- 4. EXLIBRIS
- 5. DIASPORIANA
- 6. Електронна бібліотека "Культура України"
- 7. Електронна бібліотека "Україніка"
- 8. Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини
- 9. Електронна бібліотека Інституту історії НАН України
- 10. Java Libre
- 11. Електронна бібліотека "Знайди Книгу"
- 12. Онлайн-бібліотека "Права Людини"
- 13. Chtivo.org.ua
- 14. ПОЕТИКА
- 15. LIBRARIA
- 16. Бібліотека кошового писаря
- 17. Корисні посилання
ЧТИВО
URL-адреса: https://chtyvo.org.ua/
Короткий огляд: Одна з найавторитетніших та найщедріших українських електронних бібліотек. Містить безліч унікальних книг, раритетних видань, історичних джерел, стародруків, матеріалів і праць з різних наук у повному обсязі. Відвідувачі можуть завантажувати книжки без реєстрації. Усім зареєстрованим є можливість додавати власні твори. Бібліотека ставить за мету популяризувати україномовну книгу, поширити українську думку та зберегти національну пам'ять. Детальніше у Вікіпедії.
ІЗБОРНИК
URL-адреса: http://litopys.org.ua/
Короткий огляд: Електронна бібліотека давньої української літератури. Один з найдавніших українських сайтів в інтернеті. Містить велику кількість творів давньої української писемності, пам'яттки, історичні джерела, літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори. Усе це робить ресурс джерелом цінної інформації для науковців та дослідників. Більше інформації у Вікіпедії.
AeLib
URL-адреса: https://www.ae-lib.org.ua/
Короткий огляд: Бібліотека давньої світової літератури. Містить давні, античні, середньовічні твори. Пам'ятки літератури Стародавнього Сходу, Давньої Греції та Риму. Оригінали і переклади. Література Відродження, романтизм, реалізм, модернізм, постмодернізм, просвітництво, сентименталізм. Балетристика, філологія, філософія, детективи, пригоди, фантастика. Скандинавські саги і англосаксонські поеми, трубадури і романси, сонети, хоку. Тут можна знайти такі твори як "Іліада", "Одісея", "Історія Геродота", "Бгагаватгіта", "Беовульф", "Декамерон", "Пісня про Нібелунгів" у повному обсязі.
EXLIBRIS
URL-адреса: http://exlibris.org.ua/
Короткий огляд: Ще один чудовий інструмент джерелознавства. Українська електронна бібліотека "EXLIBRIS" - це україномовні студії з історії, публіцистики, художньої літератури. Військово-історичні праці і хроніки. Сайт містить ряд дуже важливих та корисних праць, за якими можна вивчати історію України.
DIASPORIANA
URL-адреса: https://diasporiana.org.ua/
Короткий огляд: Електронна бібліотека україномовних книг, яка містить більше 20 000 раритетів. Переважно, це книги, видані українськими вченими, науковцями, істориками, мовознавцями, філософами, громадськими та політичними діячами, митцями на еміграції. Усі книги розподілені за категоріями. Детальніше про ресурс можна прочитати у Вікіпедії.
Електронна бібліотека "Культура України"
URL-адреса: https://was.media/uk/
Короткий огляд: Електронна бібліотека «Культура України» – це проєкт Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, спрямований на поширення знань про українську культуру, сприяння глибокому вивченню теми науковцями і фахівцями в області суспільних і гуманітарних дисциплін та задоволення потреби в інформації з питань культури. Каталог електронної бібліотеки обширний й цінний, містить численні праці з культурології, історії, мовознавства, архітектури, мистецтва та інших тем, пов'язаних з культурою України. Детальніше про бібліотеку "Культура України" у Вікіпедії.
Електронна бібліотека "Україніка"
URL-адреса: http://irbis-nbuv.gov.ua/
Короткий огляд: Великий електронний архів, створений Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського. Фактично, це ціле науково-дослідницьке інформаційне бюро. Містить архівні, друковані, рукописні джерела, створені в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Працівники бібліотеки регулярно поповнюють її електронними версії книгами і виданнями. Усі матеріали розбиті за колекціями (розділами, категоріями). Детальніша інформація про ресурс у Вікіпедії.
Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини
URL-адреса: http://www.irbis-nbuv.gov.ua/
Короткий огляд: Ще один електронний архів, створений на ресурсі Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського. Книги, стародруки, газети, журнали, карти та багато іншого.
Електронна бібліотека Інституту історії НАН України
URL-адреса: http://resource.history.org.ua/
Короткий огляд: Систематизоване масштабне науково-технічне, повнотекстове зібрання джерел з історії України. Е-бібліотека розроблена Інститутом історії НАН України та регулярно наповнюється цінними і рідкісними книгами, які можна переглянути онлайн у PDF-форматі.
Java Libre
URL-адреса: https://www.javalibre.com.ua/
Короткий огляд: Електронна бібліотека книг українською мовою, зручних для читання на мобільних пристроях (мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Література представлена на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc. Є категорії, пошук, алфавітний покажчик, за якими можна шукати книги.
Електронна бібліотека "Знайди Книгу"
URL-адреса: https://findbook.in.ua/
Короткий огляд: Актуальна та корисна електронна бібліотека українських книг. За допомогою пошуку ви можете знайти книги в електронному форматі: txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu, html.
Онлайн-бібліотека "Права Людини"
URL-адреса: https://library.khpg.org/
Короткий огляд: Онлайн-бібліотека, заснована Харківською Правозахисною Групою. Містить книги наукової, військової, історичної, соціальної, економічної, юридичної тематики. Чимало праць присвячених українському правознавству. Сайт добре структурований та гарно оформлений. Усі книги можна безкоштовно завантажити. Ресурс буде корисний широкій аудиторії.
Chtivo.org.ua
URL-адреса: https://chtivo.org.ua/
Короткий огляд: Безкоштовна онлайн-бібліотека україномовної літератури. На сайті зібрані понад 30 тисяч книг, підручників, ГДЗ, аудіо книжок, які можна завантажити, слухати або читати онлайн безкоштовно, без реєстрації. Мета діяльності даної е-бібліотеки - поширення і популяризація україномовних творів серед читачів.
ПОЕТИКА
URL-адреса: http://poetyka.uazone.net/
Короткий огляд: ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Створена у 1998 році і підтримується на неприбуткових засадах групою волонтерів. Є цінним і популярним ресурсом з джерелознавства. Тут можна знайти чимало раритетної і давньої української поезії.
LIBRARIA
URL-адреса: https://libraria.ua/
Короткий огляд: LIBRARIA - онлайн-архів української періодики різних часів. Проєкт компанії Архівні інформаційні системи (АІС), що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами. Мета – оцифрувати та надати доступ онлайн до чим більшого масиву української історичної періодики.
Бібліотека кошового писаря
URL-адреса: http://www.pysar.net/
Короткий огляд: Бібліотека містить низку творів класиків української літератури. Давньої і сучасної. Чимало тут є збірок культових поетів: О.Олеся, М.Рильського, В.Симоненка, І.Драча, Т.Шевченка та ін. Ресурс переслідує важливу просвітницьку і культурну мету - поширення українських літературних скарбів у світі через мережу інтернет.
Корисні посилання
- Українські онлайн-бібліотеки. Підбірка Вікіпедії
- Українські безкоштовні електронні бібліотеки
- Безкоштовні електронні бібліотеки. Підбірка Університету ім. А. Нобеля
- Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
- Бібліотека Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара
- NAU Harvester System
- CulOnline
© Портал SPADOK.ORG.UA