Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Володимир Гнатюк. Етнографічні матеріали з Угорської Руси (1897)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Гнатюк - етнографічні матеріали Угорської могили

Володимир Гнатюк (1871—1926) — видатний фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець, історик, журналіст, редактор, книговидавець, перекладач, член-кореспондент Петербурзької АН (1902), академік АН України (1924), член Чеського наукового товариства (1905), Празької та Віденської Академії наук. Про його справді титанічну наукову роботу свідчать близько 300 праць — монографій, статей, рецензій тощо.

В. Гнатюк був першим, хто вивів українську фольклористику на широкий шлях європейської науки. І. Франко назвав його «феноменально щасливим збирачем усякого етнографічного матеріалу, якому з наших давніших збирачів, мабуть, не дорівняв ні один».

До видання "Етнографічні матеріали з Угорської Руси. Легенди й новели" увійшли оповідання, зібрані Володимиром Гнатюком і присвячені знадобам до галицько-руської демонології, з яких можна дізнатися про те, чим можна відстрашити чорта, про нечисте місце, як дістати домовика, про вовкулак і відьом, ворожбитів і знахарів, про нечисті гроші й закопані скарби та інші народні міфопоетичні твори і байки.

Матеріали з Угорської Руси - Гнатюк

Автор: Володимир Гнатюк
Видавництво: FOLIO, Харків
Серія книг: Першодруки
Рік видання: 2018
Під редакцією: Олександр Красовицький
Кількість сторінок: 270

Скачати книгу


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber