Субота
22 черв., 2024
     

Ukrainian English

Підручник рейнджера Армії США

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

ranger-book-usarmy

Слово “рейнджер” з'явилося в англійській мові декілька століть тому. Воно виникло ще за часів Середньовіччя, тоді “рейнджери” охороняли ліси англійських королів. Рейнджери — це рухомі елітні солдати-першопроходці, здатні діяти малими групами в глибині ворожої території. Вони діють раптово і завжди готові прибути у вирішальний момент битви по землі, морю чи повітрі.

Зразок клятви рейнджера:

Визнаючи, що я добровільно зголосився стати рейнджером, усвідомлюючи небезпеки обраного фаху, я буду завжди прагнути підтримати престиж, честь і високий бойовий дух мого полка. Визнаючи, що рейнджер — це елітний солдат, який прибуває у вирішальний момент битви по землі, морю чи повітрі, я визнаю, що моя країна має право вимагати від мене йти далі, швидше і боротися сильніше, ніж інші. Я ніколи не залишу своїх побратимів, зажди буду пильним, фізично сильним і морально стійким. Я зобов’язуюсь виконувати не тільки свою частину бойового завдання, яким складним воно б не було, але й усе завдання і навіть більше. Я покажу всьому світу, що я спеціально відібраний і підготовлений солдат. Моя військова ввічливість, акуратність в одягу, справність зброї слугуватимуть прикладом для інших. Я буду з усіх сил боротися з ворогами моєї країни, і переможу їх на полі бою, тому що я краще підготовлений і сильніший духом. Рейнджери не здаються в полон. Я ніколи не залишу своїх загиблих товаришів в руках ворога, і за жодних обставин не зганьблю свою країну. Я завжди буду мужнім в бою і виконаю бойове завдання, навіть якщо я буду останнім, хто залишився живий.

Найвідомішими серед перших рейнджерів були Роберт Роджерс (Robert Rogers), який приймав участь у війнах з французами та їх союзниками індійцями та Френсіс Мерон (Francis Marion) “Болотний лис” — під час війни за незалежність США. Донині “19 законів” Роберта Роджерса є неписаним уставом рейнджерів. Від пляжу Юта до кривавих вулиць Могадішо рейнджери приймали участь в усіх крупних конфліктах, захищаючи національні інтереси США.

rangers75

Дана книга є перекладом справжнього Підручника рейнджера Армії США (SH 21-76 Ranger Handbook) від 2000 року. Цей посібник використовується як підручник при підготовці американських рейнджерів. Книга орієнтована як на курсантів навчальної бригади рейнджерів, так і на всіх військовослужбовців 75-го піхотного полку рейнджерів Армії США.

За рівнем підготовки 75-й полк рейнджерів вважається одним з найкращих піхотних підрозділів світу. Маловідомим фактом є те, що витрати на утримування цього полку дорівнюють цілій піхотній дивізії.

Основна задача рейнджерів — швидке реагування. Рейнджери є головним формуванням Армії США, якому відведені задачі з захоплення аеродромів противника і проведення рейдових операцій. Рейнджери також приділяють увагу вирішенню звичайних для піхотних підрозділів бойових задач, таких як зближення і бойове зіткнення з противником, засадні дії, ведення розвідки, повітряно-десантні і штурмові операції, маневрена оборона. Основними видами дій рейнджерів у бойовій обстановці є рейди в тил противника, дозори і засідки.

ranger-book-usa

Читати онлайн

Заувага: Усі права на розповсюдження цієї книги належать правовласнику, офіційним дилерам та видавництву. Книга розміщується для загального ознайомлення. Якщо вона вас зацікавила, то рекомендуємо придбати.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber