П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Ігор Мацієвський. Музичні інструменти гуцулів (2012)

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

Мацієвський - Музичний світ гуцулів

Ігор Мацієвський – автор численних симфонічних, камерно-інструментальних, хорових і вокальних творів. Він відомий як виконавець і дослідник традиційної музики не тільки українців, але й інших слов’янських, фіно-угорських, балтійських і тюркських народів.

Одним із головних розділів є монографічний опис 91 виду гуцульських музичних інструментів, способів їх виготовлення і використання, а також двох видів співу, близьких до інструментальної музики Гуцульщини.  

Друга частина дослідження містить нотні записи Ігоря Мацієвського численних інструментальних награвань, розташованих відповідно до порядку описаних інструментів.

Вперше в етномузикології та українознавстві автор наважився дати цілісну характеристику музичного інструментарію основних етнографічних ареалів Гуцульщини: Галицького, Буковинського і Закарпатського. 

Доповнюють поданий матеріал світлини майстрів-виконавців,  атлас фотографій музичних інструментів, різноманітні систематичні покажчики.

Культура гуцульського краю в цій книзі розглядається в аспекті її інструментарію, способу його виготовлення, побутування інструментальної музики, етномузичного мислення. 

Для науковців розмаїтих профілів і найширшого кола митців, композиторів, виконавців, художників, діячів театру, кіно, журналістів, педагогів, студентів мистецьких, гуманітарних спеціальностей та усіх, хто любить Гуцульщину, Карпати, традиційну культуру й мистецтво гуцулів.

ЗАВАНТАЖИТИ
Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber