Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

Цілющі джерела Терпіння

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

dhzerela-terpinnya-zaporizhya

Про Кам'яну Могилу поблизу Мелітополя відомо всім або багатьом. А ось про цілющі джерела в селі Терпіння знають лише місцеві та деякі жителі Запорізької області. А даремно, джерела ці дивні за своїми цілющими властивостями і мають здатність омолоджувати організм, очищаючи його від шлаків та вуглеводів.

Село Терпіння знаходиться на правому березі річки Молочна, вище за течією на відстані в 3,5 км розташоване село Троїцьке, нижче за течією на відстані в 1 км розташоване село Мирне, на протилежному березі - села Травневе і Зарічне. Через село проходить автомобільна дорога Т-0401. В 1,5 км від краю села знаходиться заповідник «Кам'яна могила». У 8 км від села знаходиться залізнична станція Терпіння.

Частина села Терпіння - це височина висотою 45 метрів над рівнем моря, на якій знаходиться невеликий сквер, пам'ятник паркового мистецтва. На невеликій території парку (близько 0,14 га), майже на вершині гори з породи б'є 12 джерел, води яких стікають між каменів у невелике природне озеро. Вода особливо цінується місцевими жителями, регулярно набираючими її в ємності для пиття і має цілющі властивості через присутність у ній іонів срібла.

Смакові якості в джерелах різняться. Усі вони відрізняються в ту чи іншу сторону м'якістю і жорсткістю самої води та її солодкістю.

На території, де розташоване село, людина жила з давніх часів. Про це свідчать залишки поселення доби неоліту, яке існувало і в період бронзи (V та II—І тисячоліття до н. е.). Вважається що назву село отримало в пам'ять про стійкість духоборів, переслідуваних православною церквою.

Старожили розповідають, що прибувші для поселення на Молочних водах духобори шукали місце з хорошою питною водою. І знайшли ключі, породжені потужним водоносним горизонтом сарматського періоду. Тут, до речі, варто згадати про Кам'яну могилу, як про породу того ж Сарматського моря, тобто Кам'яна могила і джерела Терпіння - одне ціле. Тому доречно відвідувати Кам'яну могилу спільно з джерелами. 

dalay-lama-kamjana-mogylaДзюнсей Терасава - японський буддист, консультант Міжнародного Бюро Миру,  насолоджується потоком цілющих вод та енергій Терпіння і Кам'яної Могили

Схована протягом багатьох тисячоліть в підземних товщах, вода поступово розчиняла вапняк, вимиваючи печери, ходи, природні колодязі, і нарешті вирвалася з похмурого ув'язнення, утворивши посеред степу квітучий оазис. До революції, трохи нижче водойми був панський маєток заможного німця, а на виході з озера - водяний млин. 

alt

У середині 90-х років у пагорба з'явилися ченці, які стали потихеньку упорядковувати джерела. Нині з ініціативи місцевої сільської ради територія навколо ключів оголошена заповідною. Так виник пам'ятник паркового мистецтва «Цiлющi джерела».

Поряд з озером, на території дитсадка, стоїть старий дуб-патріарх, вік якого імовірно 450 років.Нічим не обділила його природа, взяти хоча б радіус стовбура - 5 м 23 см - майже чотири людських обхвати! Висота Терпіннівського дуба - 40 метрів. Коренева система розрослася в сторони на 100 метрів. На думку фахівців, після всохлого 700-річного запорізького дуба цей - найдавніший в області.

Кажуть, раніше тут ріс цілий гай, яку живили виходячі на поверхню цілющі джерела. Під покровом могутніх дерев відпочивали тут чумаки - поруч проходив знаменитий чумацький шлях. Бував тут і бунтівний отаман Нестор Махно. Подейкують, за його наказом два дуба-велетня, що росли по сусідству, спиляли. А один дожив до наших днів.

Варто звернути увагу на те, як стовбур дуба має помітну спиралевидну форму. Такі феномени у дерев присутні, коли вони виростають у місцях з підвищеною енергоактивністю. Залежно від закрученості спіралі, вихор енергії може бути більш активним або спадним (космічна, чоловіча енергія), або зростаючим (планетарна, жіноча енергія). В даному випадку, в цьому місці переважає енергетика планетарна жіноча, що взаємодіє з тілом людини і його організмом на очищення останнього.

Вода Терпіннівських джерел довгий час зберігає свої цілющі властивості і якості, не псується через присутність у ній іонів срібла. За результатами експертизи в одних джерелах хлоридно-кальцієва вода (подібна джерелу «Нарзан»), в інших - сульфатно-натрієва (подібна джерелу «Єсентуки 20»).

Основними вважаються джерела Богородичне та Свято-Покровське (джерело Дани). У ньому,   за повір'ям, тече "жива вода" з потужною позитивною енергетикою, яка може лікувати від психічних захворювань. 

alt

Поруч ще два: джерело Пантелеймона Цілителя, вода з якого здатна лікувати печінку, нирки й органи травлення. І джерело Миколая Чудотворця, в якому тече "мертва вода" (джерело Велеса), що зупиняє, убиває хвороби, а також виліковує недуги кісток і ніг - вода в ньому солонувата. Води джерел сприяють швидкому загоєнню ран і надають хворим сили.

alt

Підтвердженням чудодійної сили джерел служить розповідь місцевих жителів про інфекційний шпиталь, зупинений біля них під час Великої Вітчизняної війни. Порятунок хворих дизентерією солдат водами джерел Терпіння, за словами медиків з госпіталю, нічим іншим, як дивом назвати не можна.

Озеро, в яке стікаються води всіх джерел теж вважається цілющим. Взимку воно практично чорне, а навесні і влітку - то блакитне, то зелене. За розповідями місцевих жителів, озеро раніше було інших розмірів - на ньому розміщувалася навіть вишка для пірнання і човник. Тепер воно дуже дрібне - але його краса і сила від цього не постраждали.

Але, для того, щоб викупатися, немає необхідності пірнати в озеро. Води трьох джерел: Богородичного, Миколаївського і Пантелеймонівського стікаються в одну купіль, спеціально обладнану для купання в будь-який час року. Є в ній зручні сходинки і вона не глибока. Саме нею всі і задовільняються.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber