Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

Три ключа мудрості

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

Ключі мудрості

Ці три великих ключа зберігаються не на інших планетах, не в інших зоряних світах, а в самому собі. Але опановуючи ними, ти заволодієш тим, що можна порівняти тільки з світами. Чи розумно від цих ключів відмовитися? Звичайно, ні. Значить, не втрачаючи години, підемо за ними. 

 1. У кожному вчинку виявляй рухливість, любов і розсудливість. Намагайся бути мудрим скульптором у роботі над самим собою та іншими і бійся бути рихлою глиною в руках поганого товариства.
 2. Вибирай хороших друзів і в спілкуванні з ними множ свої добрі якості; читай з ними гарні книги, роби висновки і все найкраще постарайся запам'ятати і провести в життя.
 3. Виробляй в собі плани і шляхи для творення життя красивого, розумного, позбавленого безвілля, повної праці і гармонії у відносинах до всього оточуючого.
 4. Знай, що кожною поганою думкою, словом, вчинком ти порушуєш священні права, якими ти щедро, як і будь-яке творіння, нагороджений природою.
 5. Виробляй в собі твердість і сталість і не розважай себе під час роботи. Якщо робота нудна, але необхідна, зумій її терпляче довести до кінця. Це буде легше зробити, якщо кожну роботу виконуватимеш із задоволенням. Ти ж не заводна лялька чи іграшка, котра механічно виконує рухи, а розумна людина. Тому зобов'язаний до кожної роботи поставитися розумно, дбайливо і з любов'ю.
 6. Намагайся очищувати свою мову від порожніх і безглуздих слів. Нехай твоя мова буде ясною, чіткою і короткою.
 7. Іди з того місця, де порожнє базікання, де є злоба і ненависть, де панує розбрат, шкідливі розваги і дурість.
 8. Якщо ти вирішив відпочити, то зумій в ці хвилини відпочинку дати своєму розуму і тілу приємну і не обтяжуючу їх розвагу.
 9. Не будь метушливий. Викорени брехню. Будь чесним і привітним. Ширше розвивай в собі почуття шляхетності і в спілкуванні з людьми будь ввічливим і простий. Почуття страху також має бути чужим тобі.
 10. Будь урівноважений в задоволенні і в стражданні, в радості і печалі. Завжди прощай і відповідай любов'ю на ненависть. Лише цим зможеш перемогти недоброзичливість.
 11. Твої думки - це твої діти. Кожну з них ти повинен зробити прекрасною. Кожна думка повинна бути творчою силою, спрямованою на добро. Завжди пам'ятай, що сила думки дуже велика. Готуй її використати на допомогу миру.
 12. Будь точний у всьому і правдивий і чіткий в своїх діях. Інакше тобі не можна доручити важливої ​​роботи.
 13. Життя має протікати через тебе у всьому своєму блиску і силі. Не допускай того, щоб неважливі речі ослабили твою наполегливість в досягненні мети.
 14. Життя і Любов - це могутня сила, завдяки якій все існує у всесвіті. Любов - це сила, правляча світом: все, що робиться заради неї - володіє силою світового закону. Лише любов'ю до всього ти зможеш перемогти зло. Неси любов скрізь, куди ти йдеш. Ти скоро зрозумієш, як вона тобі допоможе на всіх твоїх шляхах.
 15. Будь чистий, і нехай любов виливається через тебе, як аромат прагне з квітки. Прийми тверде і непохитне рішення стати вираженням любові і готовності допомагати усюди, де ти можеш робити це. Нехай твоє життя буде променем радості для інших. Шукай у своїй душі алмази, які ти міг би покласти до скарбниці спільного блага.
 16. Якщо маєш більше знань, ніж деякі твої товариші, то не пишайся сліпо цим, не показуй переваги, а поділися знаннями, якщо це буде доцільно в той момент.
 17. Пам'ятай, що кожна хвилина твого життя має своє призначення. Умій це зрозуміти. Якщо ти утрудняєшся у виборі роботи або професії, то порадься зі старшими.
 18. Бійся порожніх хвилин. З них міцне гніздо може звити собі лінь. З порожніх хвилин може скластися години і дні, а завдання справжньої людини велике. Життя, безумовно, багатогранне і цікаве. З розумно проведених хвилин ти можеш виткати справжню і красиву тканину твоєї душі. Тому старайся кожну хвилину твого життя забарвити працею, знаннями або чистими думками.
 19. Нехай невпинна праця буде для тебе радістю, і вогонь творчості непогасно висвітлює твій шлях.
 20. Постарайся свої думки завжди тримати в абсолютній чистоті і багато думати про те, що ти можеш внести для поліпшення життя людей і для полегшення їхніх страждань.
 21. Природа переповнена священними і чистими дарами і шукає сосудів. Нехай твоя душа буде блискучою і кристально чистою для прийняття цих дарів. Стань променем світла, вийди зі світу порожніх мрій і використай свою енергію, щоб невпинно підійматися вгору.
 22. Нехай твоя душа буде завжди випромінюючою світло і добро, теплоту і співчуття, бадьорість і бажання допомогти ближньому. Тоді ти відчуєш, як важкі справи втрачають свою тяжкість, і похмурі шати страждання перетворюються в білосніжні покривала чистої променистої радості.
 23. Будь обережний і поблажливий в судженні про людей, бо ти сам ще дуже недосконалий. Але будь вимогливий до самого себе і невпинно працюй над виправленням своїх власних недоліків.
 24. У житті тобі належить винести багато випробувань. Тільки через них ти заволодієш незліченними скарбами. Але ці випробування зможеш успішно витримати, якщо озброїшся розсудливістю, стійкістю і вірою в самого себе.
 25. Якщо спіткає тебе невдача, то не падай духом. Зневіра лише ослабить твої сили і сповільнить твоє внутрішнє зростання. Краще збери свої сили і подумай: який мудрий вихід знайти для подальшої дії. Ось цим шляхом збільшиш свою стійкість і примножиш свої сили.
 26. Кожну невдачу і гіркий досвід перетвори в найцінніший урок, який послужить тобі керівництвом надалі.
 27. Кожна перешкода на твоєму шляху тобі скаже, що потрібно тобі розвинути, щоб бути у всеозброєнні для подальшої боротьби. Але в боротьбі ти завжди повинен пам'ятати про благо ближніх. Бійся купити собі благополуччя ціною страждання цих ближніх. Таке благополуччя жорстоке і не міцне.
 28. Умій дбайливо і розумно витрачати в будь-якій роботі свою енергію. Зумій зробити своє тіло сильним, бадьорим і витривалим. Не обтяжуй його їжею в більшій кількості, ніж це потрібно для нормального харчування,не обтяжуй його всім тим, що явно шкодить здоров'ю. Вивчай закони не лише для духовного, але і для правильного фізичного росту. Твоє тіло - це найближчий інструмент, з яким ти повинен поводитися мудро. Таким ставленням ти довговічніше пронесеш крізь життєві бурі і в шляхах невтомної роботи найцінніший сосуд природних сил і здоров'я.
 29. Але цей сосуд дань всього сущого. Тому також дбайливо поставтеся до здоров'я людей, тварин, птахів і навіть рослин. Адже, наприклад, квіти так само, як і ти, черпають світло і тепло від сонця. Квіти, як і ти, помруть, якщо їх позбавити цього. Значить ви - брати. Але ти старший, сильніший і розумніший. Тому слабшому завжди повинен надати посильну допомогу і проявити більше уваги. Ти наділений більшою силою і мудрістю, ніж ті, що стоять нижче тебе, тому ти завжди повинен бути на сторожі беззахисних і безпомічних. Чи то люди, тварини, рослини та ін.
 30. Один вислів говорить: «Чим ніч темніша, тим зірки яскравіші». Так і ти будь у людській темряві і мирській суєті носієм світла, тим більше розсієш темряву.
 31. Розвивай в собі якомога більше чуйності і любові до навколишнього тебе природі і ти почуєш її безугавно голоси, що співають хвалебний гімн животворящому Сонцю.
 32. Люби зоряне небо, вдивляючись в його глибини. У тиші нічній звертай свій погляд до блискучих зірок, до невідомих світів, де також все живе, де могутньою красою і великим світлом сповнене все навколишнє.
 33. Але ж з інших світів наша земля теж здається зірочкою. Значить і на ній виражено багато краси і величі. Нехай твоя душа буде широкою колискою, яка може вмістити цю красу і велич. Нехай твоя душа буде дзеркалом, що може відобразити щедрість і багатогранність творчого генія природи.
 34. Ширше відкрий своє сприйняття краси через мистецтво. Люби музику, живопис. Вдивляйся глибше в гру барв. Вслухайся уважніше в звуки. Прояви більше інтересу до всього, в чому проявлений геній творців краси. Вибравши собі якусь спеціальність, не будь одностороннім. Попутно цікався всім, що може збагатити твоє світосприйняття.
 35. Радуйся всьому, в чому виражена краса. Радуйся останнім променям сонця, що заходить. Радуйся першим бадьорить променям вранішньої зорі. Радуйся - і світло сонця буде в твоїй душі яскравішим, і далекі світи будуть ближче.
 36. Будь, як сонце, щедро розливає навколо себе світло і бадьорість. Дивись, скільки стежок до великих джерел чекають своїх подорожніх. Але щоб йти по ним, потрібно рухатися завжди вперед. І життя сама є рух. Вперед або назад. Кожною думкою, вчинком, дією ти рухаєшся. Якщо вони спрямовані на добро, ти йдеш незмінно вперед. Бійся робити кроки назад.
 37. Потрібно оволодівати вершиною гори. Але як важко підійматися і як легко котитися вниз. Чи розумно останнє? Подумай, яке безмежне щастя оволодівати вершиною і вказувати туди шлях іншим. Скільки з неї ти побачиш тобі ще невідомого, які великі і неосяжні горизонти постануть тоді перед твоїм здивованим поглядом. Ти зрозумієш тоді всю цінність пройденого шляху. Ти отримаєш те, що сам наполегливо шукав, незважаючи на позбавлення і перемагаючи труднощі. Отже, завжди, кожною хвилиною свого життя піднімайся все вище і вище. Знай, на важких підйомах отримаєш руку допомоги. А чим більше буде твоя допомога людям, то більша і ширша буде твій розум, твоя душа, тим легше і для тебе будуть важкі підйоми.
 38. Тому викорени в собі почуття егоїзму. Не будь боржником перед природою. Вона тебе нагородила великими дарами. Вона в тебе посіяла великі насіння. Вона чекає - примножиш її скарби? Поділишся з іншими? Вслухайся чуйно в голоси всього сущого. Через це ти осягнеш окремі його властивості. Зрозумівши - полюби широкою любов'ю все суще. Здобудь більше глибоких знань. Виховай в собі до граничних розмірів розуміння гармонії і краси. З любов'ю, знанням і красою йди до людей. Об'єднуй їх. Будуй з ними життя, світлу, бадьору, повну невпинної праці і радості. У цій великій творчості ти заволодієш невичерпними

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber