П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Про користь і сенс медитації

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Користь і сенс медитації

Людина - створіння магічне. У цьому зі мною не погодиться лише той, хто не вірить в себе, хто ніколи не дивився на зорі, не милувався величчю Сонця та безкінечністю Неба.

Поринувши в красу Всесвіту, Ви самі стаєте його окрасою. Наші предки говорили, що коли людина досягає досконалості в цьому світі, вона іде в небо і стає Зорею (окремим Всесвітом). Звісно, у кожного шлях до цієї Зорі свій, але бачити цей шлях і не кружляти довкола нього, а йти ним, допомагають знання наших славних предків.

Ми спробуємо по можливості донести до Вас ту інформацію, яка допоможе Вам повірити у свою магічність. Час взяти долю у свої руки. Не лякайтесь, Боги завжди стануть у допомозі, адже вони самі зацікавлені, щоби їх земні нащадки були досконалими. Отже, сміливіше відкривайте двері у Всесвіт! Насправді він дуже чарівний!!!

Духовність людини твориться ще до моменту народження. Володіючи всією інформацією світу, людина користується нею підсвідомо, особливо в екстремальних ситуаціях.

Дуже важлива тема - медитація. Для тих, хто давно медитує, позитиви цієї вправи добре відомі. Але я хочу звернутись до тих, хто чув, але не користувався нею. Та лише на перший погляд, не користувався. У повсякденному житті стани медитації ми переживаємо досить часто, просто не розуміємо цього. Згадаймо, з якою насолодою сидить на березі річки рибалка. І суть не в кількості риби - годинами дивитись на поплавок для нього велика радість. Ось вам і медитація! А шофер-дальнобійник? Мистецтво водія у нього відпрацьоване до автоматизму. Запитайте, чому він любить дорогу? Мабуть, кожен з них може розповісти не одну історію, де перебуваючи у задумі (медитації) вірно зреагував на непередбачену ситуацію на дорозі. Скажете, тому що професіонал? Не тільки.

Що ж це таке - медитація? Людський розум - як великий комп'ютер з масою унікальних програм та можливостей. Просинаючись вранці, ми вмикаємо його, і протягом дня використовуємо як… калькулятор. А він, маючи велику потугу, хапається за будь-яку інформацію, яку отримує завдяки сприйняттю через очі, слух, дотик, нюх, смак. Крізь нашу свідомість проходить лише кілька відсотків цієї інформації (наприклад, вам не сподобалась людина, а ви не знаєте чому - оце і є результат вже отриманих даних вашого мозку). Усе це він опрацьовує поза нашим усвідомленням, видаючи нам лише результат. І цими результатами ми користуємось, складаючи так звану "свою думку" - вашу, але не до кінця усвідомлену. Мозок не може не працювати. Спробуйте не думати кілька хвилин. Для непідготованої людини кілька секунд - і думки наче вітер влітають у свідомість, затягуючи за собою.

kozak-medytacija-poza-lotosa

Що ж таке медитація і для чого вона, запитаєте ви? Медитація - це стан Нави або "бездум'я". Зупинивши "жувальний рефлекс" мозку, ви напряму виходите у своє безсвідоме. Що це вам дає?

 1. Ви очищаєте свій мозок (в хаті ж прибираєте, аби сміття не заважало насолоджуватись чистотою).
 2. Це один з наймогутніших засобів духовного розвитку.
 3. Можете отримувати інформацію в "чистому" вигляді, і вже свідомо користуватись нею.
 4. Програмувати себе на досягнення бажаного.
 5. Творити своє здоров'я та захищатися від енергетичного нападу.
 6. Просто насолоджуватись спокоєм та гармонією.

Той, хто часто практикує медитацію, назве набагато більше пунктів і матиме рацію, тому що медитація - це скарб і ключ до нашої досконалості.

Після вірної медитації можуть відбуватись непередбачені процеси. Тіло вивільняє нагромаджені протягом усього життя стреси. Викидаючи з підсвідомості негатив, ви позбуваєтесь хвороб. За допомогою медитації ми можемо підключити безкінечний потенціал імунної системи організму. Медитуючи, ви даєте можливість душі лікувати тіло. Але щоб це сталося, потрібно працювати над своєю свідомістю.

Механізм медитації такий: людський мозок є електрохімічним органом (в активному стані він виробляє до 10 ват електроенергії). Ця електрична активність проявляється у вигляді мозкових хвиль, яких є чотири типи:

 • активний мозок генерує бета-хвилі, які характеризуються найшвидшими коливаннями з невеликою амплітудою. Частота їх знаходиться в діапазоні 15-40 Гц. Людина, яка виголошує промову на людях, або ведучий теле-шоу при виконанні своєї роботи знаходиться в стані бета. Для більшості людей цей стан вважається нормальним повсякденним робочим станом. Та в ньому не може виникнути натхнення або осяяння;
 • наступна категорія - альфа-хвилі; амплітуда їх більша, а частота складає 9-14 Гц. У цьому стані знаходиться людина, яка закінчила справу і сіла відпочити. Як правило, частково у ньому перебуває людина, яка медитує;
 • третя категорія - тета-хвилі. Їх амплітуда ще більша, а частота складає 5-8 Гц. Це стан, коли ви вирішили відпочити і вже майже засинаєте. Якщо медитуючи не помітили, як пролетів час, то це завдяки перебуванню саме на цих хвилях. Саме у цьому стані, коли ваші дії наближаються до межі автоматизації і не потребують контролю збоку (бриття, наприклад), легко, без участі внутрішнього цензора відбувається формування нових ідей;
 • останній стан - дельта, з максимальною амплітудою коливань і частотою 0,5-4 Гц (частота не може опуститись до нуля, тому, що це означало б смерть). Глибокий сон без сновидінь характеризується частотою 2-3 Гц.

medytacija-gory

Для медитації важливі стани мозку тета- і альфа-хвиль. Завдяки їм встановлюється рівновага між лівою та правою півкулями. Таке врівноваження дозволяє свідомості напряму отримувати інформацію та використовувати всі можливості і вашого мозку, і Всесвіту. Це робота на найбільшому інтелектуальному рівні. Ще один ефект, який відбувається в режимі альфа- і тета-хвиль - це механізм рефлекторної саморегуляції біологічної системи. Суть полягає в тому, що при певних умовах будь-яка система, яка надана сама собі, прагне до стану найменшого збудження частин, які її складають. Відносно роботи мозку: амплітуда збільшується, частота зменшується, при цьому ступінь впорядкованості зростає і відбувається саморегуляція.

Отже, сядьте зручно, основна умова сидячої медитації - ненапружений прямий хребет. Спочатку ця позиція може викликати незручності, тоді підкладіть під сідниці подушку і знайдіть такий стан, де буде максимум зручності. Подумайте про те, що вам зараз терміново потрібно кудись йти. Поставивши перед собою ціль, ви відчуєте, як тіло напружилось і підготувалось до руху. Будь-яка думка створює супроводжуючі імпульси, шуми. Багато цілей, проблем - відповідно, багато шуму. Тепер подумайте, що вам нікуди не потрібно йти, що ви вільні і в цю хвилину можете робити що завгодно. Якщо ви чесно повірите в це, то відразу розслабитеся. Це називається зупинкою. Ви зупинились, значить можете займатись медитацією. Ні про що не думати насправді зовсім не просто, але це спочатку. Спостерігайте, як думки злітаються, не розганяйте їх, а просто стежте за ними, доки не перестанете думати взагалі - це і є медитація. Протилежною її стороною є концентрація, тобто зосередження на якомусь об'єкті, коли він без ніяких думок "просто утримується" перед внутрішнім зором. Таке спостереження дозволяє зрозуміти і проникнути у глибинну сутність будь-якого феномена чи явища. У духовній практиці дуже дієві молитви-медитації, під час яких уявляється певний образ і промовляється (про себе або вголос) молитва.

Коли вже маєте певний досвід, пропоную вам молитву-медитацію захисту від проникнення у вашу психоенергетичну оболонку (простіше кажучи, захист від енергетичного вампіризму, пристріту, вроку та ін.). Цю техніку можна застосовувати, наприклад, зранку для захисту на цілий день, а відчувши "напад" - безпосередньо під час впливу. Присутність енергетичного вампіра викликає несподівану слабкість, спад настрою, депресію або надмірну знервованість і агресію чи інші незвичні стани.

medytacija-karpaty

Отже:

 1. Прийміть зручну позу і закрийте очі
 2. Розслабте тіло
 3. Декілька хвилин поспостерігайте за своїм диханням
 4. Уявіть, як навколо вас створюється писанка Роду (яйце, вимальоване Алатирями - восьмикінцевими зірками), через яку ніхто і ніщо не може проникнути - ні чужа воля, ні сторонній погляд, ні думка. Алатирі на ній крутяться зліва на право (посолонь), відкидаючи негатив до тих, хто його посилає. Знаходячись у писанці (енергетичному коконі), ви повністю захищені силою Рідних Богів
 5. В думках повторюйте таку молитву: "Боже візьми мене під свою опіку, хай ніхто не заважає мені жити та працювати в ім'я Твоє. Твоя досконалість та моя велика любов до Тебе є наймогутнішим захистом від усякого зла. Дякую Тобі, Боже, за турботу про мене та мій Рід"
 6. Пробачте усім, хто збився з дороги Прави, і побажайте їм відшукати свій справжній шлях
 7. Залишіться на декілька хвилин у стані спокою
 8. Завершуйте медитацію.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber