Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

209 річниця від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

209-rokiv-vid-dnya-narodzhennya-shevchenka

МИНАЄ 209 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ, ГЕНІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ - ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА!

 
Сьогодні, 9 березня 2023 року - минає 209-та річниця від дня народження Велета Українського Духу, Великого Кобзаря, Світоча Української Нації і Пророка - Тараса Григоровича Шевченка, а вже 10 березня - 162-і роковини по його смерті.
 
Закликаємо гідно вшанувати пам'ять славетного Пращура. Вдягніть вишиванку, прочитайте Кобзаря. Прийдіть вклонитися до пам'ятника Тараса Шевченка у своєму рідному місті чи селі. Поставте квіти і запаліть свічку пам'яті.

***

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим» (Іван Франко).

Тарас... В ньому вся історія і буття наше, найпотаємніші прагнення та ідеї. Уявити себе без Шевченка — все одно, що без неба над головою. Він — вершинна парость Родового Древа українців. Виразник і Хранитель духу народного.

Безстрашна революційність, запорозька жадоба волі, залізна впертість, зосереджений гнів і велика любов, славне минуле в боротьбі з гнобителями, лукавий гумор, незрівнянна музика української мови, запах квітучих вишневих садків, тополі над білими хатами - все це є в поезії Шевченка.

Любити Шевченка - любити Україну. Любити Україну - любити Шевченка.

Збірка його поезій, «Кобзар», дала початок новому етапу в історії української літератури. Іван Франко писав: "Ся маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла, мов джерело чистої холодної води, заясніла невідомою досі в українськім письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову".

Слово "Україна" - одне із найчастіше вживаних у поезії Т. Шевченка. Про себе він сказав: "Історія мого життя є частиною історії мого народу". Вчені твердять, що на його місці можна було б сказати: "Історія мого життя є історією воскресіння мого народу".

Шевченкова поезія - це безперестанний суд над усяким деспотизмом. Академік В. Смолій зазначає: "Немає і не буде більше в світі Поета, який би так самозречено рвав свою душу не лише тоді, коли сповідувався у любові до своєї Батьківщини, а й тоді, коли просто вимовляв ім'я її".

Шевченкова любов до України - чиста, відкрита, всеохоплююча.

Шевченкова творчість - це підручник життя, це Cвятиня.

Тарас Григорович - це глибока особистість, яка бачила світ і людей з середини, розуміла їхню суть, розуміла, що таке Шлях. І він дав нам цей Шлях - своїми віршами, творами, картинами.

Великий Геній згуртував український народ, дав нам жагу до життя, патріотичний дух та просвіченну душу... людську душу...

Тож, хай вічно лунає слово Кобзаря і наснажує нас непереможним духом!

"І на оновленій землі Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі...."
"Борітеся - поборете!"
"...І вражою злою кров'ю волю окропіте!"


Слава Україні!
Героям Слава!
СЛАВА КОБЗАРЮ!

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber