Вівторок
19 бер., 2024
     

Ukrainian English

Як приготувати гадючниковий напій?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

Гадючниковий напій

Гадючник шестипелюстковий — Filipendula vulga­ris Moench. Родина розові — Rosaceae. Сировина. Для приготування напою заготовляють розквітлі духмяні верхівки рослини. їх сушать, але до­цільніше використовувати для напою свіжими. Хімічний склад. У квітках знайдені дубильні речови­ни (понад 20%), глікозид гаультерин, аскорбінова кис­лота, летка олія, флавонова сполука гіперин.

Технологія приготування напою

  1. Беруть 250 г свіжих квіток гадючника шестипе­люсткового, заливають 3 л окропу, настоюють 4 годи­ни, фільтрують, доводять до об'єму 3 л.
  2. Беруть 100 г свіжої трави материнки звичайної, заливають 3 л окропу, настоююсь 4 години, фільтру­ють, доводять до загального об'єму 3 л.

Рецептура напою: настою квіток гадючника шести­пелюсткового— 3 л, настою трави материнки звичайної — З л, меду ранньовесняного — 2 кг, спирту 96° — до 10 л.

Застосування. Напій застосовують при анацидному та гіпацидному гастритах, виразковій недузі шлунка та дванадцятипалої кишки, запальних процесах сечоста­тевої системи, набряках серцевого та ниркового поход­ження, поліартритах, остеохондрозі; при запальних за­хворюваннях верхніх дихальних шляхів, зокрема при бронхітах, грипі, аденовірусних захворюваннях; ревма­тизмі, епілепсії, нервових захворюваннях, зокрема стре­сових станах, порушенні сну, істерії тощо. Приймають напій по 1—3 столові ложки 3—4 рази на добу за ЗО хв до їди.

Ритуальний напій українських дівчат на Зелені та Купальські свята. Запашні квітки гадючника шес­типелюсткового, за віруваннями праукраїнців, на­ділені потужними планетарними та гармонійними силами. Вони пильнують вроду, чари та розкішні духовні і тілесні принади красунь, а пахощі ма­теринки відгонять на далеку відстань «нечисту» силу та «злих» духів.

У ніч на Івана Купайла дівчина «на порі» воліє покласти коханому духмяну квітку гадючника шес­типелюсткового за пазуху, до кишені, за стрічку солом'яного бриля; залишити квітку на лісі, во­ротах чи стежці, якою ходить парубок. Вважаєть­ся, що запахи рослини надихатимуть парубкові жадання великого і пристрасного кохання, вірнос­ті, а по одруженні принесуть жагучі любощі та юрбу гарних, слухняних і працьовитих дітей.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber