Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Васильковий напій

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

Васильковий напій

Васильки справжні — Ocimum basilicum L. Для напою заготовляють свіжі квітучі верхівки рослини. Традиційна медицина, давній рецепт приготування лікувального цілющого напою із трав.

Рецепт приготування "василькового напою"

  1. 150 г свіжих квітучих васильків справжніх зали­вають 3 л окропу, настоюють 4 години, фільтрують, до­водять до об'єму 3 л.
  2. 100 г свіжої квітучої трави материнки звичайної заливають 3 л окропу, настоюють 4 години, фільтрують, доводять до об'єму 3 л.

Рецептура напою: настою квітучих верхівок василь­ків справжніх — 3 л, настою трави материнки звичай­ної— 3 л, меду ранньовесняного — 2 кг, спирту 96° — до 10 л.

Застосування: Напій використовують як тонізуючий засіб при астенії, для поліпшення дихання; при пору­шенні кровообігу, пригніченому стані; при стресах, іс­терії, перед складними операціями, іспитами, при за­хворюваннях дихальних шляхів; шлункових та кишкових кольках, гастритах зі зниженою та нульовою кислот- ністю; як жовчогінний та сечогінний засіб; для стиму­ляції імунної системи, як молокогінний засіб при гіпо- галактії у матерів-годувальниць, при ниркових захво­рюваннях, епілепсії, нудоті та блювоті; для виведення пігментних плям та засмаги на обличчі.

Приймають по 1—3 столові ложки 3—4 рази на до­бу за ЗО хв. до їди. При епілепсії курси лікування 2—З роки з перервами на 7—10 днів щокожні два місячі. Для косметичної мети протирають обличчя ранком і перед сном протягом 2—3 місяців. При спазмофі­лії приймають по 2—10 крапель залежно від віку дитини 3 рази на добу за 30 хв. до їдн протягом 2—З тижнів.

Протипоказаний напій при вагітності та під час мен­струацій, а також при маткових кровотечах, викликаних різноманітними причинами.

Давній і дуже популярний ритуальний напій ук­раїнців. його вживають дівчата при інфантильнос­ті, відсутності менструацій. Ним кроплять галяви­ни, де збирається молодь у ніч на Івана Купайла, кола, де веселі хлопці та дівчата водять танки, квіти та зілля, з якого плетуть дівчата вінки. Пе­ред тим, як збирати лікарські рослини (у ніч на Івана Купайла), дівчата роздягаються, протира­ють напоєм обличчя, шию, руки, перса, живіт, стегна, роблять замовляння до місяця, збирають цілюще зілля, купаються, повторно змазують наз­вані ділянки напоєм, одягаються, кроплять зілля і несуть його додому. Дома сушать на горищах і зберігають як Іванівське чар-зілля протягом року як обереги від злих духів, лихої долі, нечистої си­ли, різного чортів'я.

 - Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber