Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Давні рецепти сумішей для чищення зубів

Рейтинг 2.9 з 5. Голосів: 12

Зубні порошки для догляду за зубами

► ПОРОШОК ІЗ КВАСЦІВ І ІМБИРЯ

Порошок, готується таким чином. Взяти квасці (10%) і імбир (90%). Змішати, розтовкти і розтерти в порошок.

► ЗОЛА

Взяти золу з печі, очистити через сито від більших не пригорілих частинок. Виходить м'який порошок, як борошно, і цю золу втирають пальцем в зуби. При цьому треба намагатися, щоб вона не надто намокала від слини, тоді добре втирається. Потім змивають. Зуби виходять білосніжними і чистими. Правда білосніжність вони набувають не відразу після першої чистки, а з часом. Товченим деревним вугіллям з багаття можна чудово чистити зуби. Вугілля - не тільки абразив, а й відмінний знезаражувальний засіб, що знищує бактерії. Краще вугілля для чищення зубів - з липи. А якщо до вугілля додати висушені і подрібнене листя м'яти, то ваш зубний порошок буде до того ж не таким чорним і куди більш приємним на смак. Суміш сухих трав (липа, береза??, кора дуба, подорожник) перемішаний з деревною золою.

► БІЛА ГЛИНА

Чищення зубів проводиться таким чином. Спочатку рот прополіскують водою кімнатної температури для того, щоб механічно, струменем води, змити скупчення слизу і залишки їжі. До склянки води рекомендується додати 1/4 чайної ложки питної соди, щоб полегшити розчинення слизу. Потім зубну щітка змочують водою, струшують і занурюють у зубний порошок таким чином, щоб до кінчиків щетинок у всій поверхні щітки пристала невелика кількість порошку. З метою виправлення неприємного для деяких смаку і запаху вологої глини до зубного порошку можна додати невелику кількість ефірного масла, наприклад, м'ятного. Зубний порошок повинен рівномірно і досить ретельно подрібнений.

► НАСТІЙ ШАВЛІЇ І КРОПИВИ

Використовуйте настій шавлії і кропиви (у рівних частинах заливаєте гарячим окропом і хвилин 10-15 настій остигає.

► ЖИВИЦЯ

Живиця з кедрових дерев (Жування смоли хвойних дерев). Використовували такий спосіб чищення в Сибірі.

► ЧЕБРЕЦЬ

Дуже сильним дезинфікуючим засобом є чебрець. Візьміть сухе листя чебрецю їх потрібно ротовкти в порошок. Цим порошком чистіть зуби.

► БОРОШНО З КОРІННЯ ІРИСУ

Коріння слід подрібнити і вісушити. Крім ірису хорошим засобом є і борошно з рослини хвоща. Хвощ зупіняє кровотечу і включає кремній, який володіє зміцнюючою дією та попережає карієс.

Важливо знати: зубну щітку слід на ніч поміщати в міцно спиртовмісну рідину: приблизно 70% патогенних дріжджових грибків мешкають в роті людини, накопичуючись на зубній щітці, і без дотримання елементарних заходів обережності люди інфікують хвороботворними бактеріями себе знову і знову. Навіть якщо захворювання не розвивається, продукти життєдіяльності грибків, що знаходяться на щетині, потрапляють при чищенні зубів в кров і послаблюють організм.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber