СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Трипілля

Про трипільців і Україну як Батьківщину колеса

e-mail Друк

trypoliukreeeАнтиукраїнське зубоскальство про древніх укрів - наслідок дрімучого невігластва. Журналістика, як і політика для мене - всього лиш хобі. За своїм основним родом занять я викладач вузу і "пишучий" вчений: культуролог, історик, філософ. І в останні роки в центрі моїх наукових інтересів перебуває якраз найдавніша історія України. Ті самі "древні укри", про які останнім часом так люблять іронізувати "друзі" України з Партії регіонів із "завушною" технічною освітою і твердим знанням російської абетки.

e-max.it: your social media marketing partner
 

СВІТ ТРИПІЛЬСЬКИХ СТАРОЖИТНОСТЕЙ ЗА ЯРОСЛАВОМ ПАСТЕРНАКОМ

e-mail Друк

paternaktrypillyaВ автобіографічних есеях “Мої зустрічі зі старовиною” Я. Пастернак розповів, з чого почалося його зацікавлення археологією. Дитинство хлопчика проходило на старому приходстві його діда, греко-католицького священика, в селі Тростянець на Яворівщині. Він часто заставав діда в домашній канцелярії за читанням церковних книг. Малюка “страшно цікавило, що в тих книгах написано”. Але, переглядаючи їх, “нічого з тих богословських книг не розумів”.

e-max.it: your social media marketing partner
 

ЕТНІЧНА ДУХОВНІСТЬ ТРИПІЛЬЦІВ ТА ЇЇ МІСЦЕ В КУЛЬТУРОГЕНЕЗІ

e-mail Друк

trypillyaetnogenezСучасні українські історики не вважають носіїв трипільської культури етносом, який започаткував становлення і розвиток східної групи праслов’янської етнічної спільноти. Тому початок формування східнослов’янської групи народів вони відносять до пізніших часів – після існування носіїв трипільської культури, яка, вийшовши зі світу балкано-дунайських культур, розвинулася на нашій території в яскраве і своєрідне явище [1, 61]. «Трипільська культура, – пише Ю.Липа, – обіймає новокамінну, бронзову і початок залізної доби й є аналогічною до культури і складу південних держав мікенців, геттітів, митаніїв, егейців і, можливо, етрусків. Це культура, що пов’язує органічно Україну з південною Европою і, почасти, із західною, з її прадавнім мистецтвом, моральними, правовими та релігійними здобутками» [7, 38].

e-max.it: your social media marketing partner
 

Шумери і Трипільська цивілізація

e-mail Друк

shumertrypillianДля створення землеробської культури в Єгипті за відносно короткий час потрібен був досвід. Таким досвідом у світі на той час володіли лише – трипільці, які заселяли Борію і Гіперборею, території Праукраїни. Вони перші винайшли плуг і колесо, обробили землю, окультурили злакові культури, освоїли тварин, започаткували господарство – співжиття тварин і людини. Готових шумерів, які б все знали і уміли - не було. А були трипільці. Та й сам шумер перекладається як – господар цивілізацій. Це свідчить, що наші Предки вже тоді усвідомлювали себе першовідкривачами, основоположниками майбутніх цивілізацій, господарями планети. Адже їх коріння впирається далеко вглиб космічних Богів. Вчені, досі не можуть пояснити яким чином були побудовані піраміди на Балканах, які у рази більші і старіші за найбільші піраміди Хеопса в Гізі. 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Трипільська культура або де починалася історія нашої Країни?

e-mail Друк

trypillyauzhЦикл публікацій про Трипільську культуру з журналу "УЖ" (№5/2010, спецтема "Привіт, прадавні"): "Цього разу ми вирішили трохи відійти від актуальних політичних проблем і присвятити час питанням, які, так би мовити, „відстоялися“. Тому для травневого номеру ми вибрали і пропонуємо вашій увазі тему, пов’язану з археологією в Україні та Трипільською, передусім, культурою..."

e-max.it: your social media marketing partner
 

Археологи знайшли в Кіровоградській області трипільський храм, збудований 6 тисяч років тому

e-mail Друк

Культова споруда площею 60 на 20 метрів була побудована близько шести тисяч років тому - це була двоповерхова будівля з дерева і глини, оточена внутрішнім двориком із портиками по периметру, пише Lenta.ru із посиланням на Live Science.

e-max.it: your social media marketing partner
 

ЕПОХА ТЕЛЬЦЯ, ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА І ВСЕСВІТНІЙ ПОТОП

e-mail Друк

Un25252525titled-1VI тисячоліття до н.е. — переломна епоха в історії людства. З того часу починається відлік літочислення задекількома древніми календарями, зокрема тими, котрими користувались індоєвропейці. Рік початку світової (тобто: “від створення світу”) ери становить:Антіохійської — 5969 р. до н.е.Візантійської — 5509 р. до н.е.

Давньоруської — 5508 р. до н.е.’

Александрійської— 5493 р. до н.е.

Науці не відомо, які реальні події настільки вразили тогочасне людство, що через свою надзвичайність спричинили прийняття нового календарного літочислення. Такою подією міг стати або якийсь природний катаклізм (ланцюг катаклізмів). або — як у випадку з “нашою ерою” — прихід Месії.

e-max.it: your social media marketing partner
 

ЕТАПИ І НАПРЯМКИ РОЗСЕЛЕННЯ ПЛЕМЕН ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

e-mail Друк

U2424422424244224ntitled-3Трипільська культура — одне з найяскравіших явищ первісної історії Європи, склалася на території Молдови в процесі синтезу кількох неолітичних культур на рубежі V-IV тис. до н. с. Вся подальша історія трипільських племен була пов'язана з розселенням по Правобережному Українському лісостепу. Це було поступове займання вільних чи слабо заселених іншоетнічним населенням найближчих територій, або мало характер хвиль, що виливалися на більш віддалені території переважно з району Попруття і Середнього Подністров'я.

e-max.it: your social media marketing partner
 


Сторінка 1 з 4

Підписатись 
на публікації проекту: