Бібліотека


0016Електронна бібліотека "Спадщина Предків" налічує кілька тисяч унікальних книг: з історії, етнографії, антропології, краєзнавства, історико-художніх книг. Літописи, стародруки, етнографічні збірники, наукова та художня література, публіцистика. Ми постійно поповнюємо свою джерельну базу. Книга  - це морська глибина. Вона відкриває "вікно" в минуле і переносить у світ предків. У даному розділі будемо знайомити вас із книгами, які варто прочитати. Надсилайте нам свої пропозиції та долучайтесь до формування онлайн-бібліотеки.


Іван Франко - Сотворення світу (1918)

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 6

1103090904201017 f0 0"Усе те, в що досї вірило ся як в неоспориму, бо самим Богом обявлену правду, розсипаєть ся в порох" (І.Франко). 

Найнебезпечніший твір Франка. Таким вважали свого часу непримітну на перший погляд брошуру „Біблійне оповідання про сотвореннясвіту в світлі науки". Вона настільки шокувала галицьких клерикалів, що брошуру просто знищили.

 

Марія Влад - Стрітеннє: Книжка гуцульських звичаїв і вірувань (1992)

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

cover 166189Хто такий гуцул? Це гонорова й волелюбна людина, яка може багато чого вибачити, але тільки не приниження власної гідності. Ключиком до розуміння духовного світу гуцулів слугує їх оригінальне глибокохристиянська міфологія. А Стрітеннє - одно з найулюбленіших свят на Гуцульщині. Відома українська поетеса у першій своїй прозовій книжці вкладає у це слово набагато глибший зміст. Це своєрідна данина рідному краєві, що зумів зберегти свою праісторію спервовіку. Це книжка гуцульських звичаїв і вірувань, давніх легенд, казок, переказів, колядок, ворожінь тощо. Письменниця переконує читача в тому, що врешті-решт холод сучасних негараздів буде подолано всеперемагаючим теплом українського Відродження.

 

Володимир Шухевич - Гуцульщина (1899)

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

2904189302"Гуцульщина" В. Шухевича ще за життя автора була високо оцінена його сучасниками. Іван Франко у статті "Огляд праць над етнографією Галичини в XIX ст." позитивно оцінив його етнографічну діяльність. Він писав, що в 90-х рр. на Галицькій Русі "виробляються збирачі нового типу, такі як Іван Колесса, Осип Роздольський, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич, що, обіймаючи широкі наукові горизонти, рівночасно стараються вичерпати запас етнографічних фактів у певній околиці... 

 

Володимир Малик. Збірка творів.

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Володи́мир Кири́лович Ма́лик (справжнє прізвище — Сиченко) (нар. 21 лютого 1921 року, Новосілки — 31 серпня 1998, Лубни) — український письменник, автор пригодницьких та історичних творів. Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» В. Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.

 

 

Історичні повісті і романи Віктора Стуса

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 3

knigpreviewСтус Віктор Іванович – автор восьми книг, що побачили світ у період з 2011 по 2015 роки, а саме трьох романів: "Помста атлантів. Стріла для мудреця", "Арійський Спас", "Зловити характерника", восьми повістей: "Цариця Амага – донька мага", "Чуні", "Біолокатор", "Повернення з іносвіту", "Привид у храмі", "Клейноди у спадок", "Запізніле прозріння", "Таємниця Берегині", а також трьох десятків оповідань, сімдесяти байок під загальною назвою "Байки – казки і навпаки".

 

Українська мова: підручники за 4-11 клас

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Українська-мова-9-клас-ГлазоваПублікуємо електронні версії підручників з української мови за 4-11 клас: Глазова, Єрмоленко, Заболотний, Вашуленко, Караман та інші. 

 

Підбірка книг про характерництво

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 6

21123447742342342dsdsТема козаків-характерників в українському літературному просторі підіймалась не раз. Більшість оповідей та легенд про характерників було записано в Україні лише в ХІХ ст., хоча саме явище древнє, а перші згадки про них зустрічаються ще в літописах, що стосуються другої половини XVI сторіччя. До творення образу характерника долучилися відомі українські письменники, такі як: Дмитро Яворницький ("Історія запорозьких козаків"), Євген Гребінка ("Чайковський"), Пантелеймон Куліш ("Чорна рада"), Адріан Кащенко ("Запорозька слава", "На руїнах січі") та багато інших. Серед сучасних авторів: Василь Чумаченко, Анатолій Скульський, Тарас Каляндрук, Юрій Фігурний тощо. 

 

Книги відуна Рувита

Рейтинг 4.8 з 5. Голосів: 4

1301509927661685e69a061da2eaac5d7247c4eb0e2e7Василь Михайлович Рудий (Відун Рувит) народився 24 січня 1939 року в селі Борщі Барського району Вінницької області (Україна). Дитинство письменника важко назвати безхмарним через війну, голод і часткове сирітство. Деякий час він був вимушений мешкати в землянці, палатці і інших, не зовсім затишних, місцях (таких як цвинтар).

 

Підбірка праць Володимира Гнатюка

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

1000234Серед видатних учених, уродженців Тернопільщини, чільне місце належить Володимирові Михайловичу Гнатюкові. Феномен цієї людини можна зрозуміти, звернувшись до тієї багатої спадщини, яку він залишив, і проаналізувавши різні напрями його громадської діяльності. Видатний фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець, історик, журналіст, редактор, книговидавець, перекладач, соціолог, демограф.

 

Книжкова підбірка: Валентин Чемерис

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 2

knigpreviewВалентин Чемерис - автор багатьох романів, серед них історичні: „Ольвія” (чотири масових видання, Всеукраїнська літературна Аркадієвська премія 2009), „Скандал в імператорському сімействі”, „Смерть Атея” (літературна премія ім. Д.Яворницького), „Епірська відьма, або Олімпіада - цариця македонська”, „Фортеця на Бористені”, „Генерали імперії” та багато інших.

 

Ігор Мацієвський - Музичні інструменти гуцулів (2012)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

66e15e644e99f2a0196bec5d002f3263Запрошуємо користувачів ознайомитися з монографією Ігоря Мацієвського „Музичні інструменти гуцулів”. У ній дослідник розглядає культуру гуцульського краю, зокрема, тут вміщено етнографічний та історичний нариси, дана загальна характеристика музичного мистецтва Гуцульщини.

 

 

Вийшло у світ видання «Народне мистецтво Карпат»

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
savchukХарківський видавець Олександр Савчук анонсував нове видання - книгу-альбом з твердою оправою і тисненням "Народне мистецтво Карпат" (2019).  Альбом доповнено передмовою відомого українського мистецтвознавця проф. М. Р. Селівачова, а також географічним покажчиком.
 


Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...