English German Polish Spanish

Про нас

 
«СПАДЩИНА ПРЕДКІВ» - всеукраїнський культурно-історичний, дослідницький інтернет-портал з вивчення і збереження архаїчної спадщини українського народу: мови, писемності, культури, звичаїв, обрядів, традицій, старожитностей та ін. Основна ідея: популяризувати історію, генеалогію, культуру і традицію. Вивести на суттєво новий рівень наші пізнання у цій сфері. Заснований проект у 2011 році ентузіастами, дослідниками, краєзнавцями. У 2013 році був відкритий офіційний веб-сайт spadok.org.ua - один з перших в уарнеті, який висвітлює подібні теми.
 

baner mail

Історія - дуже важлива наука, її знання допоможе нам глибше усвідомити причини всіх подій та, на підставі фактів, прикладів минулого - творити чесну, праведну, справедливу і чудесну дійсність. Ми прагнемо підняти освітній рівень наших співвітчизників на вищий рівень. Адже, хто не знає минулого - той немає майбутнього.

 

Чиїх предків спадщина?

 • Аріїв, індоєвропейців. Творців Рігведи, духовних скрижаль та героїчних епосів.
 • Мізинців і трипільців. Будівників європейської культури та цивілізації. Новаторів, перших геніїв народного мистецтва і хліборобів на планеті.
 • Кіммерійців, скіфів і сарматів. Жителів Причорномор'я, мешканців Великого Степу, скотоводів.
 • Кельтів і білих хорватів. Прабатьків європейських націй. Мольфарів, містиків і деміургів.
 • Давніх слов'ян: древлян, полян, дулібів, радимичів і уличів. Язичників, волхвів, природолюбів і трудолюбів.
 • Русів, русичів. Творців Київської Русі, давньруської культури, великих завойовників і переможців.
 • Українських козаків. Вольників, нащадків сарматів, вершників і мореплавців. Характерників. 

 


Наші головні задачі та ідеї

 • Дослідницька місія та просвітницька мета, аналіз писемних, фольклорних пам'яток, джерел з історії та культури України
  Ставимо задачу зібрати якомога більше відомостей та джерел з праісторії, антропології, археології, етнографії, мовознавства, генеалогії та інших наук. Розкрити всі сфери, дослідити, систематизувати їх. Етнологічні, краєзнавчі, генеалогічні, метафізичні дослідження, що включають теоретичні та практичні аспекти. Навести альтернативну точку зору. Розв'язати існуючі проблеми та дискусії, розставити всі крапки над "і" в культурно-історичних питаннях.

 • Проведення експедицій по культурно-історичним, природно-сакральним пам'яткам України
  Ставимо задачу дослідити місця сили, мегалітичні пам'ятки, храмові комплекси, палеобсерваторії та святилища України, а також прилеглих територій. Утворити реєстр. Популяризувати та охороняти пам'ятки національного значення. Також підготовка етнологічних фото-, відеоматеріалів, зйомка документального, антропологічного кіно.

 • Реконструювати давньоукраїнську світоглядну модель
  Довести, що ми нічим не гірші за Давні Грецію, Китай чи Єгипет. У нас також є кількатисячолітня традиція, мова, культура і релігія, якими треба пишатися. Розкодувати дохристиянську міфологію і стародавню символіку, дослідити давні вірування українського народу на основі арте-фактів та джерел: етнографічних збірників, стародруків, рукописів, знахідок, переказів старожилів і т.д.   

 • Підготовка та публікація друкованих і електронних матеріалів
  Працюємо над власним виданням та наповнюємо веб-сайт. Хочемо розтлумачити та законсервувати весь накопичений матеріал для передачі наступним поколінням.

візуалізація сайт на ноуeewreтбуці.psd 478 spadok.org.ua RGB8  


Наша символіка

Сакральний символ був відкритий у 1936 році археологами філії Лодзького Музею Етнографії в ґміні Бяле, Лодзького воєводства. В одній із гробниць знайшли поховальну глиняну вазу, в якій окрім спалених кісток також виявили обрядові речі: голки, ножі, застібки, підвіски, кістковий гребінь тощо. Посудину прикрашали вигравірувані білою пастою солярні знаки, зображення людиноподібних істот, вершників та тварин, а також, власне, загадковий рівнобічний хрест із вписаними у нього солярними символами - свастями

4Qi1wPGD4jw

Пам’ятка датується III-IV ст. і відноситься до Пшеворської культури, що являла собою союз праслов’ян (дулібів, лендзян, білих хорватів, лужичан, ободритів та ін.) і кельтів (галлів, бойїв, бастарнів), які проживали на території Західної України. Ареал розповсюдження пшеворської культури: верхів'я ріки Одра (Сілезія), горішня і середня Вісла (Мала і Велика Польща), Південна Лемківщина, українське Закарпаття і Мармарощина, Галичина. Свою назву культура отримала від міста Пшеворськ, Жешувського воєводства в Польщі, поблизу якого в селищі Гаць у 1904-1905 роках й був розкопаний перший великий могильник даної культури.

png-logo-transperent

Та світу цей символ став відомий лише на початку 1990-х років, під назвою «Руки Бога» (Ręce Boga, Hands of God). Першим таку інтерпретацію запропонував польський публіцист і дослідник Лех Стефанскі (Lech Emfazy Stefański), опублікувавши його в 1993 році у виданні «Оракл слов'янський». У 2009 році "Руки Бога" був офіційно зареєстрований у Польщі як один із давньослов’янських символів, який має культурно-історичну цінність.

Символ являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає природнім стихіям та порам року і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків, чи то пак, «пальців», що можливо символізують - кількість календарних свят. Звідси й назва – Руки Бога. В кожному із 4 сегментів хреста вписані свастики, що відповідно означають: два сонцестояння і два рівнодення у році. Це наводить на думку, що перед нами древній індоєвропейський календар.  

99px ru wallpaper 125980 zakat v lesu by iridesc09-09ent happiness

Зв'язатися з нами можна через електронну скиньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Надсилайте листи та пропозиції!