Про нас

 
«СПАДЩИНА ПРЕДКІВ» - всеукраїнський культурно-історичний, інформаційно-аналітичний веб-портал з вивчення і збереження архаїчної європейської спадщини та спадщини українського народу: мови, писемності, культури, звичаїв, обрядів, традицій, старожитностей та ін. Основна ідея: популяризувати історію, генеалогію, культуру і традицію. Вивести на суттєво новий рівень пізнання звичайних людей у цій сфері. Проект створений у 2011 році ентузіастами, дослідниками-аматорами, краєзнавцями. У 2013 році був відкритий офіційний веб-сайт spadok.org.ua - один з перших в Уарнеті, який висвітлює подібні теми.
 

Про сайт Спадщина Предків

Від Головного Редактора:

"Історія - дуже важлива наука, її знання допоможе нам глибше усвідомити причини всіх подій та, на підставі фактів, на підставі прочитаного і усвідомленого, на прикладах минулого - творити чесну, праведну, справедливу і чудесну дійсність. Завдання історії - не возвеличувати, а Вчити людство єдності, показавши у хронологічному порядку як помилки так і досягнення. Ми прагнемо підняти Свідомість на Вищий щабель. На нашому порталі є все для розвитку людини: від праісторії до народознавства. Доторкнися до минулого, шановний читач. Адже, хто не знає минулого - той не має майбутнього..."

 

Чиїх предків спадщина?

 • Аріїв, індоєвропейців. Творців Рігведи, духовних скрижаль та героїчних епосів. Сонцепоклонників.
 • Мізинців і трипільців. Будівників європейської культури та цивілізації. Новаторів, перших геніїв народного мистецтва і хліборобів на планеті.
 • Кіммерійців, скіфів і сарматів. Жителів Причорномор'я, мешканців Великого Степу, скотоводів.
 • Кельтів, готів і білих хорватів. Прабатьків європейських націй. Мольфарів, містиків і деміургів.
 • Давніх слов'ян: древлян, полян, дулібів, радимичів і уличів. Язичників, волхвів, природолюбів і трудолюбів.
 • Русів і русичів. Творців Київської Русі, давньруської культури, великих завойовників і переможців.
 • Українських козаків. Вольників, запорожців, січовиків і кіннотників, мореплавців. Характерників. 


Наші задачі та ідеї -

 1. Дослідницька місія та просвітницька мета, аналіз писемних і фольклорних пам'яток, джерел з історії та культури України, і не тільки. Культурно-історичні досліди та метафізичні експерименти. Польові і генеалогічні дослідження. Десакралізація фальшивок. Ставимо за мету зібрати якомога більше фактів, матеріалів, свідчень та відомостей з палеоінженерії, древньої астрономії і писемності, археології, археогенетики, антропології, лінгвістики та суміжних наук. Бажаємо розв'язати існуючі проблеми та дискусії, розставити для себе усі крапки над "і" у культурно-історичних питаннях. У планах сформувати Незалежний Інститут Альтернативної Історії (НІАІ).  
 2. Проведення експедицій по культурно-історичним, природно-сакральним, культовим пам'яткам України і Європи. Ставимо задачу дослідити місця сили: мегалітичні пам'ятки, храмові комплекси, палеобсерваторії, капища і святилища. Утворити реєстр пам'яток. Популяризувати та сприяти їх охороні. В плани входить підготовка етнологічних фото- і відеоматеріалів, зйомка документального, антропологічного кіно.
 3. Реконструкція індоєвропейської світоглядної моделі, відтворення сонячної концепції в молитвах, піснях, обрядах. Прагнемо довести, що ми не гірші за Давні Грецію, Індію, Китай чи Єгипет. У нас є своя кількатисячолітня традиція, мова, культура, релігія, етнос, якими треба пишатися. Ми намагаємося розкодувати прадавню міфологію і стародавню символіку, дослідити вірування українського, і не тільки, народу на основі арте-фактів та історичних, археологічних, генеалогічних джерел: збірників, стародруків, рукописів, знахідок, переказів та іншого досвіду.  
 4. Підготовка та публікація друкованих і електронних матеріалів. Працюємо над власним виданням та наповнюємо веб-сайт. Хочемо розтлумачити та законсервувати весь накопичений матеріал для наступних поколінь.

Веб сайт спадщина предків 

Важливо: Ми не громадська організація і не наукове товариство. Ми - культурно-історичний, інформаційно-аналітичний веб-ресурс, призначений для популяризації культури, історії, етнології. Ми - група ентузіастів, дослідників-аматорів, котрі вийшли за межі звичайної академічної науки. Читаючи наші матеріали, звичайні, пересічні люди почали вивчати своє коріння, шукати підтвердження, ознайомлюються з літературою. Ми даємо поштовх, запускаємо у простір важливі теми. Ми не є науковим товариством, повторюємо. Ми - подразник. Щоб Ви, читач, почали думати і самостійно розрізняти - де брехня, а де правда. Дуже просимо підтримати наші починання.


Наша символіка

Сакральний символ був відкритий у 1936 році археологами філії Лодзького Музею Етнографії в ґміні Бяле, Лодзького воєводства. В одній із гробниць знайшли поховальну глиняну вазу, в якій окрім спалених кісток також виявили обрядові речі: голки, ножі, застібки, підвіски, кістковий гребінь тощо. Посудину прикрашали вигравірувані білою пастою солярні знаки, зображення людиноподібних істот, вершників та тварин, а також, власне, загадковий рівнобічний хрест із вписаними у нього солярними символами - свастями

Ритуальна ваза з символом Руки Бога

Пам’ятка датується III-IV ст. і відноситься до Пшеворської культури, що являла собою союз праслов’ян (дулібів, лендзян, білих хорватів, лужичан, ободритів та ін.) і кельтів (галлів, бойїв, бастарнів), які проживали на території Західної України. Ареал розповсюдження пшеворської культури: верхів'я ріки Одра (Сілезія), горішня і середня Вісла (Мала і Велика Польща), Південна Лемківщина, українське Закарпаття і Мармарощина, Галичина. Свою назву культура отримала від міста Пшеворськ, Жешувського воєводства в Польщі, поблизу якого в селищі Гаць у 1904-1905 роках й був розкопаний перший великий могильник даної культури.

Офіційний логотип сайту Спадщина Предків

Та світу цей символ став відомий лише на початку 1990-х років, під назвою «Руки Бога» (Ręce Boga, Hands of God). Першим таку інтерпретацію запропонував польський публіцист і дослідник Лех Стефанскі (Lech Emfazy Stefański), опублікувавши його в 1993 році у виданні «Оракл слов'янський». У 2009 році "Руки Бога" був офіційно зареєстрований у Польщі як один із давньослов’янських символів, який має культурно-історичну цінність.

Символ являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає природнім стихіям та порам року і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків, чи то пак, «пальців», що можливо символізують - кількість календарних свят. Звідси й назва – Руки Бога. В кожному із 4 сегментів хреста вписані свастики, що відповідно означають: два сонцестояння і два рівнодення у році. Це наводить на думку, що перед нами древній індоєвропейський календар.  

Сайт Спадщина Предків - про нас

Зв'язатися з нами можна через електронну скиньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Надсилайте листи та пропозиції!