СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

"Спадщина Предків" - всеукраїнський культурно-історичний, дослідницький центр з вивчення і збереження духовної та матеріальної спадщини українського народу, заснований у вересні 2011 року в Дрогобичі. 

Основні напрямки роботи товариства

  • наукова та просвітницька робота, пошук і аналіз писемних, фольклорних джерел з історії та релігії України;
  • публічні лекції і доповіді, підготовка та публікацію друкованих і електронних матеріалів;
  • етнологічні, краєзнавчі, метафізичні дослідження, що включають теоретичні та практичні аспекти;
  • дистанційне навчання основам традиційного світогляду, що включає додаткову підготовку з історії, філософії, етнографії;
  • підготовка відеолекцій, зйомка документального, антропологічного кіно;
  • взаємодія з іншими подібними проектами/товариствами, а також ЗМІ;
  • проведення семінарів, екскурсій та експедицій по сакральним, культурно-історичним пам'яткам України.

 

Символіка товариства

Сакральний символ був відкритий у 1936 році археологами філії Лодзького Музею Етнографії в ґміні Бяле, Лодзького воєводства. В одній із гробниць знайшли поховальну глиняну вазу, в якій окрім спалених кісток також виявили обрядові речі: голки, ножі, застібки, підвіски, кістковий гребінь тощо. Посудину прикрашали вигравірувані білою пастою солярні знаки, зображення людиноподібних істот, вершників та тварин, а також загадковий рівнобічний хрест із вписаними у нього свастями. 

Пам’ятка датується III- IV ст. і відноситься до пшеворської культури, що являла собою союз праслав’ян і кельтів (галлів, бойїв, бастарнів), які проживали на території Карпат. Ареал розповсюдження пшеворської культури: верхів'я ріки Одра (Сілезія), горішня і середня Вісла (Мала і Велика Польща), Південна Лемківщина, українське Закарпаття і Мармарощина, Галичина. Свою назву культура отримала від міста Пшеворськ, Жешувського воєводства в Польщі, поблизу якого в селищі Гаць у 1904-1905 роках й був розкопаний перший великий могильник даної культури.

png-logo-transperent

Та світу цей символ став відомий лише на початку 1990-х років, під назвою «Руки Бога» (Ręce Boga, Hands of God). Першим таку інтерпретацію запропонував польський публіцист і дослідник Лех Стефанскі (Lech Emfazy Stefański), опублікувавши його в 1993 році у виданні «Оракл слов'янський». У 2009 році "Руки Бога" був офіційно зареєстрований у Польщі як один із давньослов’янських язичницьких символів.

Символ являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає природнім стихіям та порам року і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків, чи то пак, «пальців», що можливо символізують - кількість календарних свят. Звідси й назва – Руки Бога. В кожному із 4 сегментів хреста вписані свастики, що відповідно означають: два сонцестояння і два рівнодення у році. Це наводить на думку, що перед нами древній індоєвропейський календар.  

Правила використання публікацій порталу

Для телебачення і радіо - дозволяється безкоштовне використання при усному посиланні на портал «Спадщина Предків».

Для інтернет-видань, блогів, форумів, соцмереж - дозволяється безкоштовне використання при відкритому для пошукових систем гіперпосиланні в першому або другому абзаці матеріалу на портал «Спадщина Предків» (текст і гіперлінк на матеріал порталу spadok.org.ua).

Для друкованих ЗМІ: дозволяється безкоштовний передрук з посиланням в першому або другому абзаці матеріалу на портал «Спадщина Предків».

Будь-яке редагування використаних матеріалів - лише з погодження редакції порталу.

Посилання (гіперпосилання) є обов´язковим, незалежно від повного або часткового використання матеріалів.

У разі порушення будь-якого пункту цих правил, редакція залишає за собою право захищати свої права та інтереси шляхом подачі скарг до правоохоронних органів та позовних заяв до суду.

Редакція може не поділяти думку авторів!

Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.

Наші банери

Ви можете використовувати будь-який з наведених нижче банерів для посилання на 'Spadok.org.ua'. Для розміщення банера достатньо скопіювати html-код і розмістити його на вашій сторінці.

spadok banner 88

банер 88х31

<A HREF="http://www.spadok.org.ua/"><IMG SRC="http://www.spadok.org.ua/images/banners/spadok_banner_88.gif" WIDTH="88" HEIGHT="31" BORDER="0" ALT="Офіційний сайт товариства Спадщина Предків / Spadok.org.ua"></A>

spadok banner 234

банер 234х60

<A HREF="http://www.spadok.org.ua/"><IMG SRC="http://www.spadok.org.ua/images/banners/spadok_banner_234.gif" WIDTH="234" HEIGHT="60" BORDER="0" ALT="Офіційний сайт товариства Спадщина Предків / Spadok.org.ua"></A>

spadok maunbanner 468

банер 468х60

<A HREF="http://www.spadok.org.ua/"><IMG SRC="http://www.spadok.org.ua/images/banners/spadok_banner_468.gif" WIDTH="468" HEIGHT="60" BORDER="0" ALT="Офіційний сайт товариства Спадщина Предків / Spadok.org.ua"></A>


Поділитись у соц. мережах:
e-max.it: your social media marketing partner
 

Підписатись 
на публікації проекту: