English German Polish Spanish

Про нас


 
«СПАДЩИНА ПРЕДКІВ» - всеукраїнський культурно-історичний, дослідницький центр з вивчення і збереження архаїчної спадщини українського народу: його мови, писемності, культури, звичаїв, обрядів, традицій, старожитностей та ін. Основна ідея: популяризувати історію, генеалогію, культуру і традицію. Центр заснований у 2011 році ентузіастами, дослідниками-краєзнавцями. У 2013 р. був відкритий офіційний веб-портал spadok.org.ua - один з перших в українському інтернет-просторі, який висвітлює подібні теми.
 

baner mail

Історія - дуже важлива наука, її знання допоможе нам глибше усвідомити причини всіх подій та, на підставі фактів, прикладів минулого - творити чесну, праведну, справедливу і чудесну дійсність. Ми прагнемо підняти освітній рівень наших співвітчизників на вищий рівень. Адже, хто не знає минулого - той немає майбутнього.


Наші головні задачі та ідеї

 • Дослідницька місія та просвітницька мета, пошук і аналіз писемних, фольклорних пам'яток, джерел з історії України
  Ставимо задачу зібрати якомога більше відомостей та джерел з праісторії, антропології, археології, етнографії, мовознавства, генеалогії та інших наук. Розкрити всі сфери, дослідити, систематизувати їх. Етнологічні, краєзнавчі, генеалогічні, метафізичні дослідження, що включають теоретичні та практичні аспекти. Навести альтернативну точку зору. Розв'язати існуючі проблеми та дискусії серед науковців, розставити всі крапки над "і" у культурно-історичних питаннях.

 • Проведення експедицій експедицій по культурно-історичним, природно-сакральним пам'яткам України
  Ставимо задачу дослідити місця сили, мегалітичні пам'ятки, храмові комплекси, палеобсерваторії та святилища України, а також прилеглих територій. Утворити реєстр. Популяризувати та охороняти пам'ятки національного значення. Також підготовка фото-, відеоматеріалів, зйомка документального, антропологічного кіно.

 • Реконструювати давньоукраїнську світоглядну модель
  Довести, що ми нічим не гірші за Давні Грецію, Китай чи Єгипет. У нас також є кількатисячолітня традиція, мова, культура і релігія, якими треба пишатися. Розкодувати дохристиянську міфологію і стародавню символіку, дослідити давні вірування українського народу на основі фактів та джерел: етнографічних збірників, стародруків, рукописів, знахідок, переказів старожилів і т.д.   

 • Підготовка та публікація друкованих і електронних матеріалів
  Працюємо над власним виданням та наповнюємо веб-сайт. Хочемо розтлумачити та законсервувати весь накопичений матеріал для передачі наступним поколінням.

banner original

 

Наша символіка

Сакральний символ був відкритий у 1936 році археологами філії Лодзького Музею Етнографії в ґміні Бяле, Лодзького воєводства. В одній із гробниць знайшли поховальну глиняну вазу, в якій окрім спалених кісток також виявили обрядові речі: голки, ножі, застібки, підвіски, кістковий гребінь тощо. Посудину прикрашали вигравірувані білою пастою солярні знаки, зображення людиноподібних істот, вершників та тварин, а також, власне, загадковий рівнобічний хрест із вписаними у нього солярними символами - свастями

4Qi1wPGD4jw

Пам’ятка датується III-IV ст. і відноситься до Пшеворської культури, що являла собою союз праслов’ян (дулібів, лендзян, білих хорватів, лужичан, ободритів та ін.) і кельтів (галлів, бойїв, бастарнів), які проживали на території Західної України. Ареал розповсюдження пшеворської культури: верхів'я ріки Одра (Сілезія), горішня і середня Вісла (Мала і Велика Польща), Південна Лемківщина, українське Закарпаття і Мармарощина, Галичина. Свою назву культура отримала від міста Пшеворськ, Жешувського воєводства в Польщі, поблизу якого в селищі Гаць у 1904-1905 роках й був розкопаний перший великий могильник даної культури.

png-logo-transperent

Та світу цей символ став відомий лише на початку 1990-х років, під назвою «Руки Бога» (Ręce Boga, Hands of God). Першим таку інтерпретацію запропонував польський публіцист і дослідник Лех Стефанскі (Lech Emfazy Stefański), опублікувавши його в 1993 році у виданні «Оракл слов'янський». У 2009 році "Руки Бога" був офіційно зареєстрований у Польщі як один із давньослов’янських символів, який має культурно-історичну цінність.

Символ являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає природнім стихіям та порам року і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків, чи то пак, «пальців», що можливо символізують - кількість календарних свят. Звідси й назва – Руки Бога. В кожному із 4 сегментів хреста вписані свастики, що відповідно означають: два сонцестояння і два рівнодення у році. Це наводить на думку, що перед нами древній індоєвропейський календар.  

 

Правила використання публікацій веб-порталу "Спадщина Предків"

 • Для телебачення і радіо - дозволяється безкоштовне використання при усному посиланні на портал «Спадщина Предків» - spadok.org.ua
 • Для інтернет-видань, блогів, форумів, соцмереж - дозволяється безкоштовне використання при відкритому для пошукових систем гіперпосиланні на портал «Спадщина Предків» (текст і гіперлінк на матеріал порталу http://spadok.org.ua).
 • Для друкованих ЗМІ - дозволяється безкоштовний передрук з посиланням на портал «Спадщина Предків - spadok.org.ua

 • Редакція може не поділяти думку авторів.
 • Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.
 • Копіювання і редагування матеріалів з веб-сайту spadok.org.ua - лише з погодження редакції. Зв'язок відбувається через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
 • Посилання (гіперпосилання) на spadok.org.ua є обов´язковим, незалежно від повного або часткового використання матеріалів сайту. Суворо забороняється копіювати інформацію з нашого порталу не вказавши spadok.org.ua як джерело - первинне, або вторинне, без різниці.

 

Допомога проекту

Якщо Ви цінуєте нашу роботу, наш час та зусилля, Вам близькі наші ідеї і сподобався ресурс, будь-ласка підтримайте його. Можете обрати будь-який спосіб - кожен допоможе нам рости і розвиватися.

1. Поділитися у соціальних мережах 

Поділіться, будь-ласка, сторінками нашого ресурсу у соціальних мережах. Сьогодні вони мають велику популярність і можуть допомогти донести ідею. Якщо Ви активний учасник Facebook, Google+, Twitter чи Instagram або просто любитель посидіти у соцмережах підтримайте нас та свою рідну культуру - поширюйте інформацію з spadok.org.ua. Дякуємо.

2. Підписатися на публікації

Ми будемо також раді, якщо Ви виявите бажання отримувати від нас електронну розсилку новин. Ми прагнемо збільшувати коло своїх читачів та частоту наших публікацій. Дуже важливо, щоб якнайбільше українців читали та дізнавались інформацію про себе та свій народ, свою культуру. Форму підписки Ви можете знайти на нашій Головній сторінці: https://clip2net.com/s/3QPxstt

3. Надсилати матеріали

Якщо Ви історик, культуролог, дослідник чи просто захоплюєтеся темами історії - будь-ласка, надсилайте нам свої статті, матеріали, які Ви знайшли на просторах інтернету, книги, які Вам сподобалися. Ми за все будемо вдячні та залюбки розмістимо на сайті, вкажемо Вас як автора або укладача. Написання, пошук та публікація матеріалів - одна із найважливіших наших задач на сьогоднішній час. Також надсилайте нам цікаві відео - ми розмістимо їх на своєму Youtube-каналі.   

4. Розмістити наш банер

Якщо Ви власник веб-сайту чи блогер, будемо вдячні, якщо розмістите код нашого банера у себе на сторінці. Скопіювати його Ви можете нижче:

spadok banner 88  Розміри: 88px 31px
Скопіювати код та розмістити на своїй сторінці:  <A HREF="http://www.spadok.org.ua/"><IMG SRC="http://www.spadok.org.ua/images/banners/spadok_banner_88.gif" WIDTH="88" HEIGHT="31" BORDER="0" ALT="Офіційний сайт товариства Спадщина Предків / Spadok.org.ua"></A>

Також можете використати банер більшого формату:

Clip2net 180125214325

3. Переказати кошти на розвиток проекту

"Спадщина Предків" - неприбутковий проект, тому будемо вдячні, якщо хтось з Вас д коштами, які підуть на поліпшення роботи електронного ресурсу (хостинг, домен, нові розробки), написання статей, організацію досліджень, нових експедицій і так далі. 

99px ru wallpaper 125980 zakat v lesu by iridesc09-09ent happiness

Зв'язатися з нами можна через електронну скиньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Надсилайте листи та пропозиції!