СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

"Спадщина Предків" - всеукраїнський культурно-просвітницький, дослідницький центр з вивчення і збереження духовної та матеріальної спадщини українського народу, заснований у вересні 2011 року.

Завдання нашого ресурсу полягає в просвітницькій та дослідницькій місії. На сьогодні, spadok.org.ua - це один з найбільших культурно-просвітницьких порталів в українському інтернет-просторі. Окрім того, сайт вже давно функціонує у соціальних мережах і має свою аудиторію. Ми прагнемо зберети українську культуру, мову, звичай, традицію, підняти українське суспільство на належний рівень, звільнити від бруду і брехні. Сьогодні Україна ще може дозволити собі розкіш спостерігати традиційну народну культуру на острівцях повсякденного життя Карпат, Волині, Поділля чи Полісся. Але через років 50-ть такого шансу вже може не бути, тому, без перебільшення, ми повинні закарбувати культурну пам’ять для майбутніх поколінь. 

baner mail

"Спадщина Предків" - перший всеукраїнський культурно-просвітницький інтернет-ресурс в Україні 

Основні напрямки роботи центру

 • наукова та просвітницька діяльність, пошук і аналіз писемних, фольклорних джерел з історії та релігії України;
 • публічні лекції і доповіді, підготовка та публікація друкованих і електронних матеріалів;
 • етнологічні, краєзнавчі, генеалогічні, метафізичні дослідження, що включають теоретичні та практичні аспекти;
 • дистанційне навчання основам української звичаєвості, що включає додаткову підготовку з історії, філософії, етнографії;
 • підготовка відеолекцій, зйомка документального, антропологічного кіно;
 • взаємодія з іншими подібними проектами/товариствами, ЗМІ;
 • проведення семінарів, екскурсій та експедицій по культурно-історичним, археологічним пам'яткам України.

Символіка центру

Сакральний символ був відкритий у 1936 році археологами філії Лодзького Музею Етнографії в ґміні Бяле, Лодзького воєводства. В одній із гробниць знайшли поховальну глиняну вазу, в якій окрім спалених кісток також виявили обрядові речі: голки, ножі, застібки, підвіски, кістковий гребінь тощо. Посудину прикрашали вигравірувані білою пастою солярні знаки, зображення людиноподібних істот, вершників та тварин, а також, власне, загадковий рівнобічний хрест із вписаними у нього солярними символами - свастями

Пам’ятка датується III-IV ст. і відноситься до Пшеворської культури, що являла собою союз праслов’ян (дулібів, лендзян, білих хорватів, ободритів та ін.) і кельтів (галлів, бойїв, бастарнів), які проживали на території Західної України. Ареал розповсюдження пшеворської культури: верхів'я ріки Одра (Сілезія), горішня і середня Вісла (Мала і Велика Польща), Південна Лемківщина, українське Закарпаття і Мармарощина, Галичина. Свою назву культура отримала від міста Пшеворськ, Жешувського воєводства в Польщі, поблизу якого в селищі Гаць у 1904-1905 роках й був розкопаний перший великий могильник даної культури.

png-logo-transperent

Та світу цей символ став відомий лише на початку 1990-х років, під назвою «Руки Бога» (Ręce Boga, Hands of God). Першим таку інтерпретацію запропонував польський публіцист і дослідник Лех Стефанскі (Lech Emfazy Stefański), опублікувавши його в 1993 році у виданні «Оракл слов'янський». У 2009 році "Руки Бога" був офіційно зареєстрований у Польщі як один із давньослов’янських символів, який має культурно-історичну цінність.

Символ являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає природнім стихіям та порам року і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків, чи то пак, «пальців», що можливо символізують - кількість календарних свят. Звідси й назва – Руки Бога. В кожному із 4 сегментів хреста вписані свастики, що відповідно означають: два сонцестояння і два рівнодення у році. Це наводить на думку, що перед нами древній індоєвропейський календар.  

 

Правила використання публікацій порталу "Спадщина Предків"

 • Для телебачення і радіо - дозволяється безкоштовне використання при усному посиланні на портал «Спадщина Предків».
 • Для інтернет-видань, блогів, форумів, соцмереж - дозволяється безкоштовне використання при відкритому для пошукових систем гіперпосиланні в першому або другому абзаці матеріалу на портал «Спадщина Предків» (текст і гіперлінк на матеріал порталу http://spadok.org.ua).
 • Для друкованих ЗМІ - дозволяється безкоштовний передрук з посиланням на портал «Спадщина Предків».

 • Редакція може не поділяти думку авторів.
 • Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.
 • Будь-яке копіювання, редагування матеріалів з веб-сайту spadok.org.ua - лише з погодження редакції порталу.
 • Посилання (гіперпосилання) є обов´язковим, незалежно від повного або часткового використання матеріалів spadok.org.ua

У разі порушення будь-якого пункту цих правил, редакція залишає за собою право захищати свої права та інтереси шляхом подачі скарг до правоохоронних органів та позовних заяв до суду, згідно "Закону про авторське право та суміжні права" та "Закону України про доступ до публічної інформації".

Як підтримати ресурс?

Якщо Вам сподобався наш ресурс, будь-ласка підтримайте його. Можете обрати будь-який зручний для Вас спосіб:

1. Поділитися у соціальних мережах Facebook, Twitter, Instagram та ін.

Сьогодні соціальні мережі мають велику популярність серед мільйонів людей у світу, тому хотілося б дійти до якомого ширшого кола читачів. Якщо Ви активний учасник Facebook або просто полюбляєте ділитися публікаціями в Google+, Twitter чи Instagram, та інших соцмережах, будь-ласка підтримайте нас та свою рідну культуру - поширюйте інформацію про spadok.org.ua, статті розміщені на ньому у своїх соціальних профілях. Дякуємо.   

2. Розмістити наш банер на своєму веб-сайті

Якщо Ви власник веб-сайту чи блогер, будемо вдячні, якщо розмістите код нашого банера у себе на сторінці, який Ви можете нижче скопіювати:

spadok banner 88  Розміри: 88px 31px
Скопіювати код та розмістити на своїй сторінці:  <A HREF="http://www.spadok.org.ua/"><IMG SRC="http://www.spadok.org.ua/images/banners/spadok_banner_88.gif" WIDTH="88" HEIGHT="31" BORDER="0" ALT="Офіційний сайт товариства Спадщина Предків / Spadok.org.ua"></A>

 

3. Переказати благодійну фінансову допомогу на розвиток проекту

"Спадщина Предків" - неприбутковий проект, тому будемо вдячні, якщо хтось з Вас виявить бажання допомогти коштами, які підуть на поліпшення роботи електронного ресурсу (хостинг, домен, нові розробки), написання статей, організацію досліджень, нових експедицій тощо.

Зв'язатися з редакцією можна через електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

AddThis Social Bookmark Button
 

Підписатись 
на публікації проекту: