Етнографічні групи і регіони України


etnography

Етнографія (утворене від грецького ἔθνος — народ, плем'я, народ; γράφω — графо, пишу) - це наука про народ, іншими словами народознавство, яке вивчає народний стиль життя, його устрій, культуру, мистецтво, територію проживання, побут тощо. В західних країнах термін "етнографія" більш відомий як "етнологія", а також "культурна антропологія". 

Етнографію також вважають частиною історичної науки, адже вона вивчає міжплемінні, міжродові зв'язки і їх природу, матеріальну і духовну культуру народів, етнотворчі процеси, тобто етногенез. 

Український етнос для етнолога має величезний інтерес, адже він різноманітний й складається з багатьох субетносів, кожен з яких має свою історію та етнічні особливості, виражені у діалекті, одязі, менталітеті, антропології і т.д. 

Для зручності, розділ "Етнографія" ми поділили у вигляді блогів по історико-культурним областям України:

Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr