П'ятниця
03 квіт., 2020

Галичина


galychyna-region

Галичина́ (також Галіція) — історична область у західній Україні. Займає території сучасних Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей України. Згідно з Енциклопедією Українознавства, в етнографічних межах має площу 55700 км².


Історія Львова: хто заснував Львів та кому він належав

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 18

Історія Львова

Львів – місто обласного підпорядкування в Україні, обласний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий центр, великий промисловий центр і транспортний вузол. За чисельністю населення – сьоме місто країни (на 1 березня 2015 року – 728 545 осіб наявного населення).

 

Руська Трійця - символ національного відродження на Галичині

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 3

ruska-triytsya

Руська Трійця (1833 - 1837)  - це Маркіян Шашкевич, Івана Вагилевич та Яків Головацький. Заслуги цієї «трійці» дуже вагомі. То були перші на Західній Україні письменники демократичного напряму, творці знаменитої «Русалки Дністрової» (1837), що поклала початок новій, народній літературі на західноукраїнських землях.

 

Перша збірка «Руської Трійці» - Син Русі з 1833 року

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
markiyan-shashkevych-syn-rusi

У 1833 році Маркіян Шашкевич уклав рукописну збірку друзів та власних віршів – його гуртківців, під назвою «Син Русі». Ця колективна збірка була підготовчою спробою видати у  Будапешті 1836/1837 альманаху «Руської Трійці» - Русалка Дністровая - яку уклали Маркіян Шашкевич (1811-1843), Іван Вагилевич (1811-1866) та Яків Головацький (1814-1888).

 

Вацлав Налковскі про Брюховичі і брюховчан (1911)

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
мапа брюховичів

Про те, в чому ходили і як змінювались модні тренди брюхівчан, що і як вони святкували на зламі ІХХ-ХХ ст., згадував у виданні «Земля. Туристичний ілюстрований тижневик» (1911 рік), знаний польський географ, педагог, публіцист і громадський діяч - Вацлав Налковскі (19.11.1851 р.н).

 

Найдавніший Борислав: походження, перші писемні згадки

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 6
Борислав фото міста

Поселення Борислав виникло на перехресті давніх торгових доріг. Одна з них проходила вздовж Карпат, інша з міста Дрогобича, одна гілка через с. Губичі (що може свідчити назва Горішня Брама у Дрогобичі), інша через с. Тустановичі, присілок Волянка, далі через с. Мразницю на Бухівський перевал, і через Карпати в Угорщину.

 

Українська археологія Галичини ХІХ – першої половини ХХ століть

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 3

galychyna-archeology

У статті зроблено спробу проаналізувати внесок українських учених у розвиток археології в Галичині в ХІХ – першій третині ХХ століть. Показано внесок в її розвиток І.Вагилевича, Я.Головацького, АПетрушевича, І.Шараневича, М.Грушевського, Б.Януша, Я.Пастернака, Ю.Полянського, І.Старчука, Я.Хмілевського , І.Борковського, О.Кандиби та інших дослідників.

 

Дрогобицька земля у світлі регіональної історії

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

drogobycka-zemlya

Найбільшим адміністративно-територіальним утворенням, центром якого в минулому був Дрогобич, була, звісно, Дрогобицька область (1939-1959). Однак воно не було тривким у часі, врешті під «скіпетр» Дрогобича потрапили території, центром яких у середньовіччі був Перемишль. Тоді ж (тобто у княжу добу) на вищий щабель піднявся сусідній Самбір, який таки був княжим містом – на відміну від Дрогобича.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr