English German Polish Spanish
Головна♦ Етнографія ➤ Буковина

Буковина


AddThis Social Bookmark Button

Археологічні пам'ятки Заставнівського району

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled2525252525-2с. Бабин
На схід від села, на високому правому боці Глибокого яру, в уроч. Суркач – поселення трипільської культури. На південний схід від села, на березі яру, в уроч. Жолоби – поселення трипільської та черняхівської культур. За 2 км на північ від села, на першій надлуговій терасі р. Дністер, в уроч. Монастирець – поселення голіградської та слов'янської ( VIII - IX ст.) культур. На північний схід від села, на високому плато, в уроч. Городище – поселення давньоруської ( X ІІ-ХІІІ ст.) культури. На південний захід від села, в уроч. Могила – курганна група.

AddThis Social Bookmark Button
 

ПРИКМЕТИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ПОГОДОЮ, У НАРОДНОМУ КАЛЕНДАРІ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

bukovpofosdfasУ статті класифіковано способи передбачення погоди та достатку в східнороманського населення Буковини. Були виділені три групи прикмет: 1) за відчуттями людей і поведінкою живих організмів, станом рослин, атмосферних явищ і небесних знаків; 2) фіксовані народні прикмети (за станом погоди в день свята передбачається погода інших днів і періодів року); 3) угадування погоди та достатку протягом року за допомогою певних обрядодійств, заснованих на магічному підґрунті. Беззаперечну наукову цікавість у цьому плані становить передноворічний обряд угадування погоди на наступний рік за допомогою “календаря” із цибулі тощо.

AddThis Social Bookmark Button
 

МОЛДАВСЬКА РУСЬ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

“Тісні взаємозв’язки між нашою історією й історією руського народу спричиняють нагальну потребу вивчення тої й іншої”, казав у свій час молдавський і румунський письменник, поет, драматург, художник, історик і перекладач, виходець з Герци Георге Асакі (1788-1869). Слова відомого класика молдавської літератури, просвітителя й суспільно-політичного діяча Г. Асакі з «Напутного слова до “Історії Російської імперії”» И. Кайданова (1) краще всього характеризують роль руського населення Карпато-Дністровського регіону в становленні молдавської державності, утворенні молдавських народностей, мови й культури.

AddThis Social Bookmark Button