Святилища і місця сили України


miscya-sily-ukrainy

Українська земля - одна із найдревніших, найзагадковіших і найпрекрасніших. Густо всіяна давніми капищами, жертовниками, святилищами - місцями сили. Наші предки споруджували на цих місцях храмові комплекси, де вшановували Сонце і матінку Природу, контактували з Всевишнім - молилися та прославляли Бога. І ці місця не зникли безвісти, а завдяки археологам, краєзнавцям та історикам виринають на поверхню історичного "ґрунту". Деякі з них представляють настільки велику цінність, що давно претендують на вхід до спадщини ЮНЕСКО. Майже не має міст чи сіл у нас в Україні, де не були б знайдені пам'ятки архаїчного чи релігійного культу. На пагорбах і вершинах, на узліссях, в гаях, біля річок і озер - усюди колись стояли древні святилища, які ховають таємниці минулого.

 

1МЕГАЛІТИЧНА СПАДЩИНА КАРПАТ

Реєстр місць сили Карпат. Загадки древніх гір. Мегаліти, скелі, печери, залази, дольмени, вершини, кромлехи і менгіри, палеоастрономічні святилища. Локалізація культурно-історичних пам'яток. Подорожі по карпатським місцям сили, екскурсії по скельним заповідникам, дослідження і аналіз петрогліфів. Думки вчених, альтернативні точки зору.

Перейти до розділу>>
 

Кам’яна Могила: печери, ґроти та знахідки

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 8

kamiana-mogyla-ukraina

Кам`яна Могила – державний історико-археологічний заповідник, розташований у селищі Мирне, поблизу міста Мелітополь, Запорізької області. Периметр цієї гори - майже 3 кілометри, її висота сягає 12 метрів. Усього тут було виявлено 62 печери та 160 кам'яних табличок з письменами і петрогліфами.

 

Старокиївська гора

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 1

starokyivska-gora

Прогулюючись мальовничими алеями Старокиївської гори, мало хто помічає невеликий викладений з каменю круглий постамент навпроти Національного музею історії України. Цей об’єкт, що не відразу впадає у вічі киянам і численним туристам, став свого часу однією з найсенсаційніших знахідок на території Києва.Вона викликала жваві дискусії і великою мірою збагатила наші знання про релігію давніх слов’ян та про Київ як значний культовий центр дохристиянської Русі.

 

Чортові скелі у Львові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
alt

Чо́тові ске́лі або Чо́ртові ске́лі — група скель, а також пагорб і пам'ятка природи місцевого значення. Розташовані біля південної околиці села Лисиничі (Пустомитівський район, Львівська область), між містами Львовом та Винниками, в межах Винниківського лісопарку.

 

Стоунхендж і Праукраїна

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3
Стоунхендж

Сьогодні ми поговоримо про Стоунхендж (Stonehenge) – кам'яну споруду в графстві Уілтшир (Великобританія), астрономічне святилище. Справжньою сенсацією є те, що вона якимсь чином може бути пов'язана з Праукраїною, а саме скіфо-сарматськими царями.  

 

Урицькі скелі Тустань - древнє святилище і місто-фортеця

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 12

tustan-misto-fortecia

Урицькі скелі - один із наймістичніших куточків Карпат. Це чудернацьке накопичення скель в селі Урич, Львівської області хвилює не одну тисяч літ людське око. Повз них проходили та залишали свої петрогліфи такі племена як: даки, фраки, кельти, скіфи, білі хорвати тощо. Урицькі скелі - пам'ятка національного значення, яку давно пора занести в ЮНЕСКО. У цій статті ми зробимо екскурсію у часи, коли скали Урич були астрономічною палеобсерваторією і древнім святилищем, а згодом містом-фортецею. 

 

Чи була Кам'яна могила пов'язана з легендарною державою Аратта?

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

23 big

Український історик Юрій Шилов та російський шумеролог професор Анатолій Кифішин ведуть розмову про протошумерські написи з Кам`яної могили, що являли собою ці письмена, як вони були пов’язані із легендарною державою Аратта, а також чому вони привернули увагу німецького інституту Аненербе підчас Другої Світової війни.

 

Миколаївські печери: австрійські штольні чи святилище?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
Печери в Миколаєві

Мова піде про печери в урочищі Лиса (Чорна) Гора, що знаходиться в північній околиці міста Миколаїв, Львівської області. За інформацією дослідника Ореста Корчинського, ці тоннелі - залишки язичницьких печерних храмів, які існували тут ще за часів білих хорватів. Висічені вони були, ймовірно, десь у VIII столітті у скелях вапняково-піщанного походження. Інша частина людей, переважно військові історики, вважають, що Миколаївські печери - це гаубичні бункери часів 1-ї Світової. Отож, проаналізуємо усе це детальніше. 

 

Хрестоподібні зображення в печерах Подністров'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

big 1209

Стаття присвячена ґенезі, походженню, проблемам дослідження, типології та атрибуції хрестоподібних петрогліфів з лунками-просвердлинами у печерах Подністров’я. Залучені матеріали багаторічних досліджень автора та широке коло аналогій з Криму та Болгарії.

 

Сакральне Знесіння Львова

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4
svitovydove-pole-lviv

Десять хвилин пішки від площі Ринок у напрямку телевежі — і ви біля гори Високий Замок. Але залишки його мурів — це вже більш пізня історія, історія галицьких і польських королів. Нам же наразі направо, вулицею Довбуша повз чотирьохсотрічний костелик св. Войцеха і далі стежками Кайзервальду до невеличкої непримітної овальної галявинки, що притулилася під парканом Музею народної архітектури та побуту. Це — «Світовидове поле».

 

Святилище в Яворові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

kamin-v-odaevi

Я пригадав, як у дитинстві років 40 тому гостював у цьому селі в своїх знайомих і з однією тутешньою жіночкою (на жаль, вже покійною) ходив до лісу по гриби в напрямку, як вона казала, «Камара і Бедзвінного». В одному місці мою увагу привернула прямокутна кам’яна огорожа висотою майже в мій зріст з «воротами»-проходом, а також плоский камінь перед нею, з нанесеними численними − явно дуже давно, знаками. Я запитав своєї супутниці, хто й для чого спорудив цю огорожу, а також що б мали означати знаки на камені, але жінка відповіла: «Не знаю. Ця загорода стоїть, відколи пам’ятаю, ну а на камені знаки, певно, лишили літники. Мабуть ще за Австрії. Це місце ми називаємо Одаїв». На моє запитання, що значить «Одаїв», жінка знову знизала плечима й трохи роздратовано відрекла: «Ну так назвали, тай усе. Ось там Корондино, тут Заподок, туди – Чопівка. Яке це має значення? Краще гриби шукай!»

 

Таємниці Мавринського майдану

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
мавринський майдан

Мавринський майдан – астрономічна лабораторія працивілізації. Неподалік від міста Павлограда (Дніпропетровщина) є земляна споруда: величезна, таємнича, незрозумілої конфігурації. З висоти дельтаплана – це гігантський загадковий символ. Земляна споруда має немало таємничих особливостей.

 

Буша: храмовий комплекс

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
Святилище в Буші

У статті аналізуються художні особливості монументального  рельєфу, вирізьбленого на скелі в селі Буша Ямпільського району Вінницької області:оцінюється можливість використання їх я  кпоказників історико-культурного походження твору, дається  характеристика його художнього ладу та визначається належність скульптури до мистецького кола так-званої третьої культури періоду раннього Нового часу.

 

Де знаходилися Гераклові стовпи?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3
geraklovistovpubilyahortuci

Яким тільки способом не пробують розгадати вчені одну з найбільших загадок світу – за допомогою мітів, географічних розрахунків, співставлення морфем різних мов в т. ч. забутих, але так ніхто переконливої відповіді на це питання і не дав. Ми ж свій пошук розпочнемо з чисел.

 

Де в Чернігові могли стояти язичницькі капища?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

chernigiv2

На 1300 літ історії Чернігова, як мінімум 300 років довелося на язичницьку епоху, коли наші предки слов'яни-сіверяни поклонялися силам природи, яка уособлювала їх язичницькі Божества. Само собою зрозуміло, в Чернігові існували язичницькі святилища. Тільки от де вони перебували і яким саме Богам молилися наші Предки? 

 

Печерний храм на Дністрі

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ArticleImages 72130 DSC 0329

Екологічна експедиція "Дністер" Товариства Лева (Львів) у 1988 році виявила на лівому крутому березі Дністра біля села Станка Бучачского району Тернопільської обл. на висоті 12-15 метрів над урізом води карстову печеру, яка викликала велике зацікавлення дослідників. Не підлягало сумніву, що інтер’єр печери був перероблений людськими руками, тим більше це було очевидним, бо на її стінах були видні висічені в камені знаки як язичницької, так і християнської символік.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr