Стоунхендж і Праукраїна

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

stonehenhdСьогодні ми поговоримо про Стоунхендж (Stonehenge) – кам'яну споруду в графстві Уілтшир (Великобританія), астрономічне святилище. Справжньою сенсацією є те, що вона якимсь чином може бути пов'язана з Праукраїною, а саме скіфо-сарматськими царями.  

В гордій самотності цей кромлех, що складається з декількох кілець із гігантських (до 8,5 м висотою) каменів височіє над трав’янистою рівниною Солсбері у Південній Англії.  Цей кам’яний артефакт так і не відкриває своєї таємниці: як і хто його збудував, яке було його призначення. Юлій Цезарь вважав його залишками хижі циклопів, пізніше велетенською обчислювальною машиною в епоху нью-ейдж посадочною площадкою для інопланетних космольотів пише дослідник Артемій Балакірєв.

Стоунхендж

В цілому Стоунхендж є спорудою з 82 п’ятитонних мегалітів, 30 кам’яних блоків, вагою по 25 тонн і висотою понад 4 м. Зверху на них поклали плити-перемички довжиною 3,2 м. В центрі стояли 5 П-подібних величезних так званих трилітів, каменів, вага яких досягає 50 тонн. Складені кам’яні блоки утворюють арки, які служили колись бездоганним покажчиком сторін світу. Залишається загадкою як їх доставили до місця будівництва?

«Мерлін придумав свої власні знаряддя. Потім, використавши деякі необхідні пристрої, він зсунув камені з незвичною легкістю; переміщені ним брили він мпримусив перетягнути до кораблів і на них завантажити. Радуючись, вони відплили до Британії і з попутним вітром досягли її, – написав середньовічний дослідник Гальфрід Монмутській. - І коли Мерлін переніс величезні камені, несть числа було здивованим. Він же відповів на подив присутніх, що якби вони бачили, які чудеса вміють звершувати скіфи, то здивувалися б ще більше». 

У зв’язку з цим англійській поет 18 ст. Томас Уортон у своїй присвяченій Стоунхенджу поезії напише:

«О, старовинний пам’ятник!
Зі скіфських берегів
Чи не Мерлін тебе сюди, взяв та й переніс?»

Мерлін - у британському циклі легенд, мудрець і чарівник кельтських міфів, наставник і радник короля Артура,  а також раніше його батька Утера і короля Вортігерна. Крім того, ім'я Мерліна зустрічається як епітет в середньовічній кельтської поезії бардів.

Мерлін

У голівудькому фільмі "Король Артур" теж не обійшли увагою цю тему. На початку фільму розповідається, що король Артур прибув до Англії із північного Причорномор’я – Сарматії, як союзник Риму. Сучасні дослідники розшифровують незрозуміле британцям ім’я Артур, як цілком зрозуміле нам – Яр-Тур. У 2001 році світ побачила книга «Король Артур – король-дракон: як варвар-кочівник став героєм Британії» (Arthur the Dragon King: How a Barbarian Nomad Became Britains Greatest Hero), авторства Говарда Ріда (Howard Reid) - етнографа, доктора антропології Кембріджського університета. Книга одразу ж стала бестселером, не тільки на Британських островах.
 
sarmathians-tribes2
 
Після детального вивчення більш як 75 першоджерел автор прийшов до висновку, що легенди про Короля Артура, королеву Гвінерву, чарівника Мерліна та лицарів Круглого столу беруть свій початок з історії племені сарматів, що населяли степи Північного Причорномор’я з II ст. до н. е. по IІІ ст. н. е. 

sarmathians-tribes

Рід стверджує, що перші загони високорослих, світловолосих вершників, захищених металевими обладунками, під прапорами із зображенням драконів з'явилися в римській армії на території Британії в 175 р Тоді близько 5500 сарматів-найманців прибули на острів. Саме вони і їхні нащадки дали основу легендою про Артура. Отже, не виключно що й сам Мерлін праукраїнського походження.

stonehenge-starry-night

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     мегаліти      пам'ятки      святилища      праісторія

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Варто переглянути ⬇

Опубліковано 09 січня 2014, 16.00 admin
2014-01-09-14-04-16Писаний Камінь — унікальний витвір природи і ритуальний комплекс Карпат, гора заввишки 1221 м, із величезними брилами пісковика, які починаються з...
53275
Опубліковано 20 вересня 2015, 08.22 admin
2015-09-20-06-42-45Павлівський камінь – це геологічне утворення висотою 30 м. Воно знаходиться у трикутнику лісового масиву, приблизно на однаковій відстані від трьох...
49165
Опубліковано 16 квітня 2015, 22.40 admin
2015-04-16-20-52-20Самий вигляд Смотрича і Вухатого Каменя свідчить про те, що ці гори стали священними не випадково. В Карпатах більше немає такого...
48445
Опубліковано 08 січня 2014, 12.53 admin
2014-01-08-11-21-40Ґрегіт — гора в Українських Карпатах, належить до масиву Покутсько-Буковинських Карпат (Запрутські Горгани), розташована у межах Косівського району...
61905
Опубліковано 13 січня 2014, 01.36 Василь Петрів
2014-01-12-23-47-51Присвячується світлій пам’яті М. В .Лучка. Дорогий читачу, право на цю публікацію дала мені успішно завершена цього року археологічна розкопка в с....
54975

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...

| YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний ресурс, присвячений альтернативній історії, культурології, етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей, нарисів тощо. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. Пам'ятайте: думка авторів може не збігатися з думкою редакції.