Стоунхендж і Праукраїна

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

stonehenhdСьогодні ми поговоримо про Стоунхендж (Stonehenge) – кам'яну споруду в графстві Уілтшир (Великобританія), астрономічне святилище. Справжньою сенсацією є те, що вона якимсь чином може бути пов'язана з Праукраїною, а саме скіфо-сарматськими царями.  

В гордій самотності цей кромлех, що складається з декількох кілець із гігантських (до 8,5 м висотою) каменів височіє над трав’янистою рівниною Солсбері у Південній Англії.  Цей кам’яний артефакт так і не відкриває своєї таємниці: як і хто його збудував, яке було його призначення. Юлій Цезарь вважав його залишками хижі циклопів, пізніше велетенською обчислювальною машиною в епоху нью-ейдж посадочною площадкою для інопланетних космольотів пише дослідник Артемій Балакірєв.

647364 original

В цілому Стоунхендж є спорудою з 82 п’ятитонних мегалітів, 30 кам’яних блоків, вагою по 25 тонн і висотою понад 4 м. Зверху на них поклали плити-перемички довжиною 3,2 м. В центрі стояли 5 П-подібних величезних так званих трилітів, каменів, вага яких досягає 50 тонн. Складені кам’яні блоки утворюють арки, які служили колись бездоганним покажчиком сторін світу. Залишається загадкою як їх доставили до місця будівництва?

alt

Мерлін -
у британському циклі легенд, мудрець і чарівник кельтських міфів, наставник і радник короля Артура,
а також раніше його батька Утера і короля Вортігерна.
Крім того, ім'я Мерліна зустрічається як епітет в середньовічній кельтської поезії бардів.

«Мерлін придумав свої власні знаряддя. Потім, використавши деякі необхідні пристрої, він зсунув камені з незвичною легкістю; переміщені ним брили він мпримусив перетягнути до кораблів і на них завантажити. Радуючись, вони відплили до Британії і з попутним вітром досягли її», – написав середньовічний дослідник Гальфрід Монмутській.

alt

Merlin reads his prophecies to King Vortigern.
British Library MS Cotton Claudius B VII f.224, Geoffrey of Monmouth's Prophetiae Merlini.

«І коли Мерлін переніс величезні камені, несть числа було здивованим. Він же відповів на подив присутніх, що якби вони бачили, які чудеса вміють звершувати скіфи, то здивувалися б ще більше». У зв’язку з цим англійській поет 18 ст. Томас Уортер у своїй присвяченій Стоунхенджу поезії напише:

«О, старовинний пам’ятник!
Зі скіфських берегів
Чи не Мерлін тебе сюди, взяв та й переніс?»

alt

stonehenge-starry-night

Повертаючись до сучасного російського дослідника Артема Балакірева, зазначимо що він доволі цікаво та аргументовано розшифровує «скіфську» версію, так от дослідник наводить цікавий приклад: якби ім’я Мерліна перекласти на скіфську, а скіфи як відомо балакали на мові близькій до давньоіранської то його звали б… Мену («бог-камінь»)». На території України присутні декілька топонімів, що прямо вказують на це ім’я серед них старовинне містечко Мена на Чернігівщині.

Навіть у голлівудському фільмі про короля Артура, що нещодавно з’явився на екранах не обійшли увагою цю тему. На початку фільму розповідається, що король Артур прибув до Англії із північного Причорномор’я – Сарматії, як союзник Риму. Залишимо на совісті американських сценаристів їх інформацію, але згадаймо що Мерлін тісно пов’язаний із королем Артуром, більше того він коронує його саме в Стоунхенджі… Сучасні дослідники розшифровують незрозуміле нікому ім’я Артур, як цілком зрозуміле нам – Яр-Тур.

В 2001 році світ побачила книга «Король Артур – король-дракон: як варвар-кочівник став героєм Британії» (Arthur the Dragon King: How a Barbarian Nomad Became Britains Greatest Hero), авторства Говарда Ріда (Howard Reid) - етнографа, доктора антропології Кембріджського університета. Книга одразу ж стала бестселером не тільки на Британських островах. Після детального вивчення більш як 75 першоджерел автор прийшов до висновку, що легенди про Короля Артура, королеву Гвінерву, чарівника Мерліна та лицарів Круглого столу беруть свій початок з історії племені сарматів, що населяли степи Північного Причорномор’я з II ст. до н. е. по IІІ ст. н. е.

alt

Рід стверджує, що перші загони високорослих, світловолосих вершників, захищених металевими обладунками, під прапорами із зображенням драконів з'явилися в римській армії на території Британії в 175 р Тоді близько 5500 сарматів-найманців прибули на острів. Саме вони і їхні нащадки дали основу легендою про Артура.

Отже, не виключно що й сам Мерлін праукраїнського походження.

Науковці прямо пов’язують Стоунхендж із сузір’ям Оріону так само як і піраміди фараонів у Гізі. Це відкриття зробив учений Роберт Б’ювел, 1983 року він помітив схожість розташування зір Поясу Оріона та трьох великих пірамід у Ґізі. Піраміді Менкаура (Мікеріна) відповідає Мінтака, піраміді Хеопса – Альнітак, а піраміді Хафра (Хефрена) – Альнілам. У своїй книзі, що видана у 1994 році, Роберт Б’ювел та його співавтор Адріан Гілберт, наводять результати дослідження, фрази з Текстів Пірамід, що є доказами їх теорії кореляції Оріона. Зорі сузір’я Оріона давніми єгиптянами пов’язувались із Осірісом, а Ніл – із Чумацьким Шляхом. Саме тому, на думку дослідників, і було зведено ці піраміди, як земне відображення небес.

Пояс Оріона видно на всій території України, найкраще – узимку ввечері.

Оріон же у древніх греків фігурував під іменем Аполлона. У текстах древніх греків згадуються скіфські мудреці, які брали участь у наукових дискусіях в Афінах, зокрема скіф Анахарсис. Швидко ж подорожувати, їм дозволяв вельми дивний транспортний засіб «стріла Аполлона». За свідченням Геродота скіфи ж особливо поклонялися саме Аполлону.

alt

Гіперборея: деталь фрески «Аполлон і континенти» Дж. Баттіста Тьєполо

Древній історик розповідає, про дивну країну на півночі Скіфії, Гіперборею (з дав.-гр. «гіпер» ― «крайній», «Борей» ― «Північ») – місце життя людей, що володіли різноманітними аномальними здібностями. Грецьке слово Гіперборея звучить на сучасній українській мові, як надпівнічна країна, себто … Сіверщина. Саме тут знаходиться,  це чітко описує у передмові до книги «Меч Арея» Івана Білика, сакральний центр Скіфії – місце поховання скіфських царів. Свого часу ця книга – закамуфльована під несерйозний історичний роман із серйозною, науково обґрунтованою передмовою відразу ж після появи у світ була заборонена та вилучено з продажу та бібліотек. Тобто дав збій апарат цензури СРСР. Дав він збій і в іншому, але цілком можливо, що ненадовго. Дехто стверджує, що такий апарат помилок не допускає, і якщо на деякий час було відкрито таємницю над невідомими то тільки з якоюсь метою.

441144141

Не тільки досяжне тільки оку сузір’я Оріон об’єднує Стоунхендж, Чернігово-Сіверщину та Єгипет. Є й матеріальні об’єкти, в існуванні яких можуть пересвідчитися спадкоємці Хоми невіруючого. У Спаському соборі, що в Чернігові височіють колони мармурові закладені цеглою, поки що через отвори ще можна доторкнутися до мармуру, який згідно досліджень було віднайдено на копальнях Єгипту…

Так от професор історії із Санкт-Петербургзького університету __ Шевченко, якого наукова громадськість Чернігова вважає фантазером і змусила перебратися до північної країни, переконаний, що це залишки язичницького капища, що знаходився на території Валу. Споруди капища в основному було дерев’яні, але це аж ніяк не суперечить кам’яному Стоунхенджу. Справа в тому, що як говорить Володимир Вечерський, для нашої території традиційною є саме дерев’яна архітектура, і це не говорить про якусь нашу культурну обмеженість – дерев’яні укріпленні середньовічних міст не менш міцні ніж кам’яні замки Європи, а знамениті Змійові вали, що збудовані за технологією, що використовувала дерево та землю для будівництва оборонних споруд виявилися навіть більш ефективними ніж знаменита Китайські стіна, що з’явилася водночас і для тих же цілей на протилежному кінці Дикого поля.

Зовсім нещодавно британські археологи відшукали в декількох кілометрах від Стоунхенджа його точну копію, тільки … дерев’яну. Під колом, що складається із ровів та земляних валів, археологи віднайшли концентричні кола з дерев’яних стовпів.

Але не варто говорити, що всі капища в наших землях були деревні, були й кам’яні, от наприклад на священному острові Хортиця.

Чимало курганів скіфських часів височіє на Чернігівщині, є і городища того часу. Знов же таки, що поєднує їх із Стоунхенджом це геометрична форма у яку вони втілені – коло.

Коло – символ Сонця, нескінченності, вічності, довершеності, внутрішньої єдності. Оточені колом предмети, з одного боку, символізують обмеженість, з другого боку, – захист від небезпеки, яка існує в навколишньому світі. Це найдавніший оберіг наших предків, знак родючості, жіночого начала, символ Великої богині-Рожаниці. Її культ був особливо поширений на наших землях, згадаймо культ великої богині Ма у трипільців, вишивку на рушниках.

Але то все тема для наступної розмови, яку ми продовжимо наступного разу.         

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Сподобалась стаття? Поділись у соцмережах:

Теги:     мегаліти      пам'ятки      святилища      праісторія

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Варто переглянути ⬇

Опубліковано 13 січня 2014, 01.36 Василь Петрів
2014-01-12-23-47-51Присвячується світлій пам’яті М. В .Лучка. Дорогий читачу, право на цю публікацію дала мені успішно завершена цього року археологічна розкопка в с....
53855
Опубліковано 08 січня 2014, 12.53 admin
2014-01-08-11-21-40Ґрегіт — гора в Українських Карпатах, належить до масиву Покутсько-Буковинських Карпат (Запрутські Горгани), розташована у межах Косівського району...
59885
Опубліковано 31 січня 2019, 11.27 Михайло Рожко
-6Розгірче – печерний комплекс IX–ХIII ст., який знаходиться поблизу однойменного села Стрийського р-ну Львівської обл. Уздовж шляху з карпатських перевалів...
7805
Опубліковано 15 січня 2014, 03.46 Микола Кугутяк
2014-01-15-02-07-51Збірка статей і публікацій про Чорногірське святилище. Карпатська експедиція Миколи Кугутяка виявила близько 230 невідомих скельних святилищ на...
95585
Опубліковано 17 вересня 2015, 17.49 admin
2015-09-17-16-56-25Зачарована Долина… Сама лише назва цього незвичайного місця у північному куточку Вулканічних Карпат розбурхує уяву мандрівника та породжує в душі бажання...
81765

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...