English German Polish Spanish

Городища


AddThis Social Bookmark Button

ШУМСЬКЕ ГОРОДИЩЕ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

shumskedsdШумське городище — язичницьке городище, розташоване в Житомирському районі Житомирської області, неподалік від урочища Шумськ, на березі річки Гнилоп'ять. Дослідники (зокрема І. П. Русанова) датують Шумське городище IX століттям і приписують його створення або древлянам, або представникам Празької археологічної культури.

AddThis Social Bookmark Button
 

ДАВНЬОРУСЬКЕ ЖИДАЧІВСЬКЕ ГОРОДИЩЕ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

zudgorodВерхнє Подністров’я відзначається великою кількістю давніх міст, поява і розвиток яких припадає переважно на епоху раннього середньовіччя. Вони відігравали важливу консолідуючу роль у процесі державотворення на західному пограниччі Русі. Історично склалося так, що значна частина цих міст у різні часи та з різних причин припинили своє існування. Від них залишились руїни, які прийнято називати городищами. Інші міста продовжували розвиватись та існують до сьогоднішнього дня. 

AddThis Social Bookmark Button
 

ДОНЕЦЬКЕ ГОРОДИЩЕ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

doneckegorifДонецькег ородище — багатошаровий пам'ятник археології, розташований на високому мисі правого берега річки Уди на південно-західній околиці с. Покотилівка, Харківського р-ну. У відкладеннях культурного шару зафіксовані різноманітні археологічні матеріали в широкому хронологічному діапазоні від епохи бронзи і до давньоруського часу. Городище складається з дитинця та посаду. Найбільшу популярність пам'ятник здобув як літописне давньоруське місто Донець VIII—XIII ст. н. е.., яке згадується в Іпатіївському літописі під 1185 роком і куди, згідно зі «Словом о полку Ігоревім», втік з половецького полону князь Новгород-Сіверського князівства Ігор Святославич влітку 1185 року. 

AddThis Social Bookmark Button
 

Малокопанське городище

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

malakopanyadСело Мала Копаня, Виноградівського району, розташоване на висоті 211 м.н.р.м.  у підніжжі Чорної гори, на правому березі річки Тиса, недалеко від райцентру Виноградів, від якого відділено горою «Чорна гора» (565 м.н.р.м.). Назви частин села: Буковина, Загороди, Корольків, Камінець, Кадуби, Осичани, Чиненик, Саловки. Перші письмові згадки про село відносяться до середини ХІ століття (Журнал «Сабо», ст.329).

AddThis Social Bookmark Button