завантаження...

Археологічні стоянки


Археологічна стоянка — короткочасне поселення мисливців палеоліту і мезоліту, а також місце зимового перебування кочових скотарів, мисливців лісової смуги Євразії та інших материків в історичні часи. Термін «стоянка» запроваджений на рубежі 19-20 ст. Стоянки поділяються на печерні та відкритого типу, одношарові та багатошарові. Культурний шар стоянок бідний, зосереджений біля вогнищ. Під часрозкопок знаходять вогнища, залишки жител тощо. Археологічні матеріали зі стоянок мають важливе значення для вивчення історії первісного суспільства. Найвідоміші стоянки на території України знаходяться в південних і північних передгір'ях Східних Карпат (Королеве, Молодово), у Криму, на берегах Дніпрата Поліссі. Особливий інтерес викликають стоянки на торфовищах країн Прибалтики, на Півночі і Сході Європи.

20 фактів про неандертальців

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

20-factiv-neandertalciv

Неандертальці - хто вони? Чи знали ви що неандертальці користувалися вогнем, малювали охрою та доглядали за пристарілим родичами і любили прикраси? Мі підготували для вас 20 фактів про цей загадковий людський вид. 

 

Записки засновника Мізинського музею

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 10
 Стаття присвячена циклу праць дослідника і засновника Мізинського музею - Куриленку Василю Єлисеєвичу. До самої смерті він невтомно трудився на краєзнавчій ниві, якій присвятив 46 років самовідданої праці. Йому належить відкриття більше сотні пам’яток археології краю, з-під його пера вийшло кілька десятків наукових робіт, які видавалися в різних країнах світу, а його витвори мистецтва ще чекають на своє визнання. 
 

Гінцівська палеолітична стоянка

Рейтинг 3.1 з 5. Голосів: 10

gincipaleedГІНЦІВСЬКА СТОЯНКА пізньопалеолітична (15–13 тисяч років тому) – перша пам’ятка доби палеоліту, що стала відомою на Україні. Розташована між селами Духове і Гінці Лубенського району, на правому березі річки Удаю.

 

Печера Прийма - найдавніша стоянка неандертальця на материковій Україні

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 9

primasmallПрийма - ґрот біля села Прийма Миколаївського району (за 2 км від Миколаїва), пам'ятка археології європейського значення, розміщена на одному з лісистих пагорбів висотою 395 м над р. м. Найдавніше поселення типу "мисливський табір" у печерних умовах материкової України (вік - близько 45,5 тисяч років). Культурний шар потужністю до 15 см у дрібнозернистому темно-сірому піску.

 


Сторінка 1 з 2

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

| НАШ YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний ресурс, присвячений альтернативній історії, культурології, етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання.

heritage@spadok.org.ua
twitter instagram pinterest skype tumblr 

Допомога проекту: